Jump to content

groszek37

Forum members
 • Posts

  1105
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

groszek37's Achievements

0

Reputation

 1. Witam, taka skrzynia została znaleziona wraz ze skrzynią na amunicję do Stuga (2x 7,5cm) We wiosce gdzie Stugi walczyły stąd podejrzenie że Stug a moze i zupełnie co innego. Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji. ciekawe że ma jedną krawędź zaokrąglona nie jest to prostopadłościan. Farba wtórna, Pod spodem zielona.
 2. Witam, znaleziona wraz z innymi rzeczami z luftwaffe i wehrmachtu. Ma ktoś pomysł co to może być? farba raczej wtórna
 3. #pytanie Pytanko do znawców starej elektroniki, cóż to takiego może być? Pierwotnie był to starter do samolotu Heinkla He177, jednak został wybebeszony i założono mu coś innego (w trakcie wojny-info od sprzedawczyni że potem nic nie było ruszane) Dwie gałki, na jedna to chyba jakiś potencjometr od 0 do 100 druga przełącza się na kilka pozycji oznaczonych kolejno: 0, H, V1,V2,V3. Dwa otwory na wpięcie czegoś, przy jednym wydrapane,, A” Wewnątrz ręcznie wydrapane 6V oraz kreski do spasowania elementów.
 4. No właśnie niestety nie jest sygnowana. Da sie jakoś do tego dojść co to dokladnie jest?
 5. Witam prosiłbym o identyfikację tej szpuli, znaleziona w towarzystwie rzeczy z Wehrmachtu. Ktoś rozpoznaje?
 6. Witam, jedna osoba powiedziała mi że to jakiś stary sterylizator medyczny albo coś w tym stylu. Czy ktoś by potrafił ten sprzęt zidentyfikować czy cywilny czy wojskowy a jeśli wojskowy to z jakich lat i jakiej armii?
 7. Witam prosiłbym o identyfikację tej saperki
 8. Witam, zwracam się z prośbą o identyfikację tej metalowej przypinki. Znaleziona na strychu razem z wojennymi rzeczami. Średnica 41 mm
 9. Witam, mam taką lampkę kolejową. Szkiełko jest okej ale zarówno element od knota mosiężny jak i zbiorniczek na naftę stalowy ocynkowany pokryte są jakimś wapnem? kamieniem? zaprawą murarską? betonem? Dodam że to ma formę grudek, domieszkę piasku. Mi ten osad najbardziej przypomina zaprawę murarską, klej do płytek itp. Czym to usunąć? Górny element z pełnego mosiądzu zapewne będzie łatwiej, ale ten ocynk to już wgl trzeba uważać żeby cynkowania nie zedrzeć. Dodam iż nie będę tego mosiądzu w żaden sposób polerował itp. Ma zostać z oryginalną patyną. Jedynie beton chciałbym usunąć
 10. Kolego, właśnie na odwrocie widać to stare równe złocenie i nowe chlapane bez taśmy byle jak.
 11. Koledzy przyjrzalem sie dokladnie. To bylo w oryginale pokryte zlotolem (ciemniejszej barwy) i ktos pokrył nowym w formie niudanej renowacji. Czy w takim przypadkujest sens dzialac papierem albo acetonem? Da sie zedrzec nowy zlotol pozostawiajac przedwojenny?
 12. Witam. Oryginalna ramka została przez jakiegoś ,,fachowca" pokryta paskudnym złotolem. W dodatku tak ohydnie, że zacieki nawet na szkle. Moje pytanie, jak to oczyścić nie ruszając bejcy czy co tam jest pod spodem. Chciałbym ramce przywrócić oryginalny wygląd. Próbowałem rozpuszczalnikiem " UNIERSALNY P "bezskutecznie, nic nie rozpuszcza.
 13. Witam, czy mógłby ktoś mi pomóc rozszyfrować co to precyzyjnie jest? poległem na rozczytywaniu tej czcionki z tabelą ,,vedarfsdectungsfchein" nic nie pokazuje. Po ministrze finansów i pieczątce urzędu skarbowego wnioskuję że to akcja obligacja, ale co dokładnie, o co chodzi w tym tekście?
 14. Na złomowisko znalazłem takie bardzo twarde aluminium, czy możne ono być lotnicze? Malowane zieloną farbą. Dwa haczyki, arkusz zaklepany u góry, jakiś półokrągły element wystaje z boku. Na jednym ze zdjęć widać frezowanie rantu w poziome linie. Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji
×
×
 • Create New...

Important Information