Skocz do zawartości

M42 i kwas szczawiowy


Diago

Rekomendowane odpowiedzi

nie chcem ale muszem;) a jest jakiś inny środek co usuwa rdze i zostawia drewno,oksyde, farbe w spokoju? Śruby są bardzo zapieczone przez rdze, bagnet znalazłem na strychu pod strzechą(był w nią wbity) jest pordzewiały jak dobry wykop, a okładki ma w dobrym stanie, tylko nie da się ich wykręcić, nie mam wogóle pomysłu:(

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja bym na twoim miejscu zrobił elektrolize przy czym przed całym zabiegiem dobrze zabezpieczył okładki np. folia + taśma izolacyjna w celu zabezpieczenia ich przed stycznością ze słoną wodą. Po oczyszczeniu bagnetu okładki warto by było przetrzeć pokostem w celu dalszej konserwacji.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś pomyśle, folią i taśmą raczej nie da rady woda i tak się dostanie, drewno w sumie jest w dobrym stanie na moje oko wygląda tak jakby bagnet przed chwila z pola walki był, tylko pordzewiały cholera:( może pobawie się fosolem z tymi śrubami i uda się odkręcić?

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No panowie, wrzuciłem hełmik na jakieś 4 godzinki, kaleczka świetnie wyszła, pokazało się sporo farby ale była jeszcze korozja, więc dawaj go na całą noc, po wyjęciu z rana kalke szlag trafił ale pokazało się dużo więcej farby i korozji już nie było po wymyciu, ehh szkoda tej kalki, mogłem pomyśleć i zabezpieczyć, hełm wymyłem z 10 razy szczotką i mydłem potem kąpiel w sodie, potem 4 razy szczotka i mydło i na koniec gotowanie w destylowanej, osad zółty jest dalej... ale już nie czyszcze tego, Chce to teraz paraloidem B44, mam 150 ml acetonu i 100 gram paraloidu w jakich proporcjach to rozpuścić? po rozpuszczeniu pędzelkiem smarować? jedna warstwa wystarczy? sorki za te pytania ale nie korzystałem nigdy jeszcze z tego paraloidu

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie