Skocz do zawartości

M42 i kwas szczawiowy


Diago

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przepraszam, ale to nie wosk, a żywica akrylowa czyli Paraloid B 44. Mój błąd.

Ona nie brudzi rąk i schnie w kilka sekund nadając przedmiotowi połysku. A co najważniejsze nie wydziela żadnego zapachu jak to bywa w przypadku oleju.

Pozdro


http://www.art-konserwacja.pl/paraloid-5369/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy polecił mi ciekawy sposób konserwacji, bardzo oryginalny, ale daje radę.
Hełm do piekarnika na 3 minuty, żeby się zrobił ciepły i nanieść na niego przezroczystą pastę do butów. Nic nie ciemnieje, kolory jakie były, takie są, wszystko w porządku- sprawdziłem. Najgorzej, że w pokoju śmierdzi mi teraz jak w obuwniczym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie
Czyli 1kg. Kwasu 1,5litra wody ( wyjdzie 15% roztwór) taka średnia jedni Piszą 10% drudzy 20%
A ile tego kuchcika trzeba do tego wsypać?( Proszę na łyżeczki szklanki cos standardowego tylko nie gramy, %, itp., Bo nie mam, czym tego odmierzyć.
Pozdrawiam papi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale rdza i tak pod powłoką będzie dalej żarła:( właśnie dodatkowo ma nalepkę, też bym ją chciał zostawić:) kurde blacha, może co większe ogniska przesmarować fosolem, a potem jakimś zabepieczaczem przed dalszą korozją? wd40 np?

PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twojej skrzyni nie ma dużej powłoki rdzy. Myślę, ze fosol da rade. Tylko pamiętaj,że nasmarowane miejsca trzeba po kilku minutach dobrze przemyć czystą wodą.
Gdy już skończysz kuracje fosolem najlepiej będzie zakonserwować fant Paraloidem 44. Nabierze połysku.

Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie