Skocz do zawartości

M42 i kwas szczawiowy


Diago

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 year later...

Witam
Mam o to taki M42 z zaschniętą gliną której nie moge się pozbyć nawet szczotką drucianą, moczył się w normalnej wodzie z 2 tygodnie bo myślałem ze glina rozmięknie ale nie idzie jej ruszyć. Wsadzić go tak jak jest do szczawianu a glina odpadnie?

Mam jeszcze pytanie bo w środku zostały resztki fasunku a w drugim hełmie który jest do czyszczenia jest on cały, można go zostawić jak jest i włożyć do roztowru czy trzeba koniecznie wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało moczyć w missce, skrzynce na kwiaty, dole wyłożonym folią itd, itp. kwas szczawiowy nie jest taki agresywny jak np solny. Jak włożysz do niego gołe ręce to lekko szczypie(chyba , że na dłoniach są rany)podobnie jak w kwasku cytrynowym. jeszcze jedno - ciepły (podgrzany) działa szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja nie rozumiem, jak można być tak mądrym" żeby zostawić fanta w kwasie na tak długi okres...... szczaw może i słabiutki, ale to zawsze kwas! Może tego nie widać gołym okiem ale struktura i powierzchnia stali jest teraz w opłakanym stanie, liczne mikrowżery itd. Wstaw go jeszcze raz do szczawiu, ale na krótko żeby tylko tę skorupę rozpuścić, albo zrób to drucianą szczotką na wiertarce a potem od razu odtłuść powierzchnię i zakonserwuj czymś ciężkiego kalibry np. paraloidem, bo inaczej predzej czy później wyjdzie Ci rdza. Stal przy takiej porowatosci jaka teraz posiada jest bardzo wrazliwa na korozję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Witam

Nie do końca w temacie bo nie chodzi o hełm, a o puszkę po amunicji do mg.
Tam pod wieczkiem jest taka gumowa uszczelka, czy mogę to tak wrzucić do kwasu - nie zaszkodzi to tej gumie?

Pozdrawiam robert4567
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie