Jump to content
Sign in to follow this  
Diago

M42 i kwas szczawiowy

Recommended Posts

Stężenie % uzyskuje się zwykle wagowo nie objętościowo. Znaczy aby uzyskać 20% to np. 2kg proszku + 8kg wody. W wypdku wody można praktycznie przyjąć że 1l=1kg, ale tyczy to tylko wody! W wypdku innych substancji ciężar właściwy może być całkiem inny! Wystarczy porównać litr pierza i litr ołowiu.
Wojtek

Witam!
Ja regularnie używałem kwasu szczawiowego jako bezinwazyjnego odrdzewiacza, a zaopatrzałem się w sól szczawikową o której już kiedyś wspominałem na forum, świetna sprawa tylko sama sól szczawikowa tania nie jest i ciężko ją dostać, ja kupuję w jednym sklepie chemicznym to gość sprowadza tylko dla mnie.
Pozdrawiam!
tomekk

Witam!
I tak przypominając sobie o kwasie szczawiowym wziąłem się za odrdzewianie menażki i rdza ustąpiła ale pozostał miejscami żółtawo zielony nalot, który się uwydacznia po wyschnięciu, czy da się temu jakoś zaradzić???
Pozdrawiam!
tomekk

Panowie a farba nie blednie po tym eksperymencie??
Odniosłem takie wrażenie oglądając niektóre fotki.

Witam.
Mam pytanko do thomsona,czy ten hełm przed moczeniem w kwasie czyściłeś mechanicznie? czy po moczeniu w kwasie rdza sama odpada?
Mój jeszcze czeka na kwas.

kwas wyjada tlenki, w zaleznosci od tego jak jest stężony, tak szybko się to dzieje..
po to jest właśnie aby nic nie czyscic mechanicznie, sam radzi sobie z rdzą wyławiając ją spomiędzy farby..

co do blednięcia farby- zapewne chodzi o to że farba w glebie ciemnieje, a po zetknieciu z kwasem wraca do poprzedniej formy??

pozdro!

Ok dam fotki tylko czekam jeszcze na kwas z alle.bedzie jakos pod koniec tygodnia.
zwykle dawalem gary do piaskowania,ale tego to szkoda.

Jeszcze kwasu nie mam ale widzę że będe miał z tym garem jeszcze jeden problem,widać na nim warstwę jakiegoś czarnego malowidła którą trza będzie usunąc.
Chyba ta warstwa czarnego czegoś wpłynęła na stan jego zachowania.

nic nie rob - najpierw daj do kwasu - jak nic nie da - wtedy probuj rozmawiac na temat pozbycia się tego..
może to smar, smoła albo jakiś popiół..
zawsze jest to na plus, bo farba sie zachowala.
pozdro!

To jest najprawdopodobniej kamuflaż. Być może zrobiony ze smaru lub smoły. Broń boże nie żdzieraj tego. Tylko do kwasu i na polke.

Thomson -- zadaj sobie więcej trudu i chociaż zmień nick :)
Przepraszam kolegów moderatorów za zbanowanie nie w swoim" dziale .

Pozdrawiam
Martin