Skocz do zawartości

M42 i kwas szczawiowy


Diago

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 387
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Stężenie % uzyskuje się zwykle wagowo nie objętościowo. Znaczy aby uzyskać 20% to np. 2kg proszku + 8kg wody. W wypdku wody można praktycznie przyjąć że 1l=1kg, ale tyczy to tylko wody! W wypdku innych substancji ciężar właściwy może być całkiem inny! Wystarczy porównać litr pierza i litr ołowiu.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja regularnie używałem kwasu szczawiowego jako bezinwazyjnego odrdzewiacza, a zaopatrzałem się w sól szczawikową o której już kiedyś wspominałem na forum, świetna sprawa tylko sama sól szczawikowa tania nie jest i ciężko ją dostać, ja kupuję w jednym sklepie chemicznym to gość sprowadza tylko dla mnie.
Pozdrawiam!
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
I tak przypominając sobie o kwasie szczawiowym wziąłem się za odrdzewianie menażki i rdza ustąpiła ale pozostał miejscami żółtawo zielony nalot, który się uwydacznia po wyschnięciu, czy da się temu jakoś zaradzić???
Pozdrawiam!
tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
kwas wyjada tlenki, w zaleznosci od tego jak jest stężony, tak szybko się to dzieje..
po to jest właśnie aby nic nie czyscic mechanicznie, sam radzi sobie z rdzą wyławiając ją spomiędzy farby..

co do blednięcia farby- zapewne chodzi o to że farba w glebie ciemnieje, a po zetknieciu z kwasem wraca do poprzedniej formy??


pozdro!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwasu nie mam ale widzę że będe miał z tym garem jeszcze jeden problem,widać na nim warstwę jakiegoś czarnego malowidła którą trza będzie usunąc.
Chyba ta warstwa czarnego czegoś wpłynęła na stan jego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie