Jump to content

goldfinger

Forum members
 • Content Count

  553
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Czy ktoś kojarzy taki herb? Po klejnocie zakładam, że może to być herb miejski. Przedmiot znaleziono w trakcie remontu budynku w okolicach Słupska (jeśli ma to być jakaś poszlaka) Pozdrawiam - gf.
 2. P.S.3- przepraszam za błędy w ortografii, piszac wiadomość telefon bezdusznie wstawia niektóre wyrazy, a w pracy nie mam czasu na dokładniejszą weryfikację.
 3. Dzięki za te informacje. Rzeczywiście naszywka wygląda jak ten słynny rąb z P". Co do okresu to sugerowałem sie tym zdjęciem, które przedstawia (tak mi się wydaje) osobę z lewej strony pierwszego zdjęcia. Fotografia pochodzi z 1920 roku i dlatego powiązałem obie z podobnym czasem. Edmundo- czy twoim zdaniem żołnierze na dwóch zdjeciach to te same osoby? P.S. osoba na tym zdjeciu urodziła się w roku 1888, więc na w trakcie 2WŚ miałaby ponad 50 lat. Ja dostrzegam podobieństwo, ale moze być siła sugestii. P.S.2 fotografie zostały znalesione w razem.
 4. Detale. Zastanawiające są emblematy na prawej kieszeni bluzy mundurowej
 5. Cześć, mam takie zdjęcie przedstawiające dwóch Polakow w niewoli. Możliwe, że są to jeńcy z Wojska Wielkopolskiego schwytani przez Niemców. Czy kojarzycie ten rodzaj umundurowania?
 6. WItam, Poszukuję przedmiotów związanych z przedwojenną gminą Smołdzino, ewentualnie do lat 60 XX wieku. Wszelkiego rodzaju przypinki, odznaki kombatanckie, zdjęcia dokumenty, butelki, etykiety etc... Pozdrawiam - GF.
 7. Gratuluję konsekwencji w dążeniu do celu. Nakład pracy i czasu robi wrażenie. pozdro.
 8. teraz jak temat zrobił się w pewnym sensie kompendium o totenkopfach, wrzucam dla porównania gdańskie czachy.
×
×
 • Create New...

Important Information