Jump to content

goldfinger

Forum members
 • Content Count

  554
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by goldfinger

 1. Witam. Czysczac srebrne sztućce w winianie amonowo sodowym otrzymałem efekt nalotu w kolorze miedzianym. Przez pierwsza dobę wszystko było w porządku. - noże wyczyściły się w 90%. Postanowiłem pozostawić je jeszcze na 8 godzin i oto co zastałem. Ta faza czyszczenia różniła się od pierwszej tym, że rękojeść zalana była częściowo ze stalowym, skorodowanym ostrzem. Prosze o radę jak pozbyć się tego badziewia unikając nadmiernego polerowania. Dzięki.
 2. Cześć. Czy ktoś kojarzy taki herb? Po klejnocie zakładam, że może to być herb miejski. Przedmiot znaleziono w trakcie remontu budynku w okolicach Słupska (jeśli ma to być jakaś poszlaka) Pozdrawiam - gf.
 3. P.S.3- przepraszam za błędy w ortografii, piszac wiadomość telefon bezdusznie wstawia niektóre wyrazy, a w pracy nie mam czasu na dokładniejszą weryfikację.
 4. Dzięki za te informacje. Rzeczywiście naszywka wygląda jak ten słynny rąb z P". Co do okresu to sugerowałem sie tym zdjęciem, które przedstawia (tak mi się wydaje) osobę z lewej strony pierwszego zdjęcia. Fotografia pochodzi z 1920 roku i dlatego powiązałem obie z podobnym czasem. Edmundo- czy twoim zdaniem żołnierze na dwóch zdjeciach to te same osoby? P.S. osoba na tym zdjeciu urodziła się w roku 1888, więc na w trakcie 2WŚ miałaby ponad 50 lat. Ja dostrzegam podobieństwo, ale moze być siła sugestii. P.S.2 fotografie zostały znalesione w razem.
 5. Detale. Zastanawiające są emblematy na prawej kieszeni bluzy mundurowej
 6. Cześć, mam takie zdjęcie przedstawiające dwóch Polakow w niewoli. Możliwe, że są to jeńcy z Wojska Wielkopolskiego schwytani przez Niemców. Czy kojarzycie ten rodzaj umundurowania?
 7. WItam, Poszukuję przedmiotów związanych z przedwojenną gminą Smołdzino, ewentualnie do lat 60 XX wieku. Wszelkiego rodzaju przypinki, odznaki kombatanckie, zdjęcia dokumenty, butelki, etykiety etc... Pozdrawiam - GF.
 8. teksty mają w znacznym stopniu nasycone polityką, napiętnują niektóre postawy polityków i stają w opozycji do wszystkich frakcji. Jak już nie mogę słuchać tego co mówią politycy w mediach to włączam sobie taka muze dla odetchnięcia;) każdy polityk to świnia czarna" jak to Kazio śpiewał pozdro
 9. jeśli chodzi o punk/hard rock to ostatnio w ręce wpadła mi płyta Dead Kennedys-Fresh Fruit for Rotting Vegetables http://www.youtube.com/watch?v=quLqEu4mUOU&feature=PlayList&p=BD637C013672A42D&playnext=1&index=24 a to jest ich sztandarowy utwór naprawdę dobry tekst+ alternatywna wizualizacja;) ten kawałek kiedyś był wykonywany na koncertach Kazika(KNŻ) pozdro
×
×
 • Create New...

Important Information