Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część IV)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ma 4 otwory: 7,5; 22,5; 35; 39,5. Mierzone od końca, na którym jest mocowanie do środka otworów. Czyli to nie to samo.
Identyczne wzmocnienie, ale z wstawionym płaskownikiem z otworem na ostatnie mocowanie i zakręconym hakiem zostawiłem. Na jakimś zdjęciu widziałem RSO z czymś takim jako środkowe wzmocnienie burt. Od haka do haka podczepiony był łańcuch, który dodatkowo wzmacniał burty przed rozepchnięciem przez ładunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 435
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Korzystając z wakacyjnego lenistwa zaniedbałem trochę nasz ulubiony wątek ......
Na dobry koniec wakacji kolejne zdjęcie do kolekcji

Zachęcam do odwiedzania galerii zdjęć, co prawda dawno nie była galera aktualizowana ... ale zapewne znajdziecie tam masę zdjęć RSO.......
http://www.odkrywca.pl/galeria,raupenschlepper-ost-steyr-rso,521.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
W związku z tym że ostatnio sam jestem w formie kotleta mielonego z Biedronki - 0,72,- za kilogram, nawiążę do wypowiedzi kolegi Vitt-a - o odgrzewaniu starych kotletów. Wklejam fotkę z wiosennego wyjazdu po taśmy gąsienic. Ten wyjazd obejmował kilka miejsc w Polsce. Na skrzyni ładunkowej widoczny element którego Jeszcze nie prezentowałem, a nabyty tego samego dnia, jakieś... 300 kilometrów wcześniej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco zbezczeszczona przez chłopa" tylna połówka wanny RSO.

Osoby od dawna zajmujące się rekonstrukcją pojazdów historycznych zwracały uwagą na to że ta zabawa kosztuje i należy się z tym liczyć, faktycznie tak jest. Kilkaset kilogramów części (czy jak twierdzą inni złomu) które udało mi się dotychczas kupić, zostało w 90% nabyte za pieniądze nadesłane przez Was.
Chciałbym przy tym zwrócić uwagę na kolegę
Rafała - ra_v
który rzadko pisze się na łamach wątku RSO a dzięki któremu sfinansowana została lwia część zakupów, w tym elementy widoczne na zdjęciu. Wielkie Dzięki !

Prawdopodobnie już niedługo projekt podpięty zostanie do finansowej kroplówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam
Może rzadko pisze - ale czuwa i obserwuje. Cieszę się, że projekt posuwa się do przodu i przybywa części. Co do wsparcia projektu - cały czas nad tym pracuję i już niedługo będę miał dla Lemeryta miłą niespodziankę. Zachęcam innych do pomocy. Wszystcy zdajemy sobie sprawę z trudności finansowych z jakimi borykają się placówki muzealne w Polsce. Poruszenie tematu na forum ogólnokrajowym przez Lemeryta pozwoliło innym na merytoryczne i praktyczne wsparcie tego projektu. Ze względu na istotę, koszty tego projektu przerastają możliwości największych placówek muzealnych, cóż dopiero mniejszych muzeów regionalnych. Ja jednak wierzę w potęgę internetu i informacji. Zaangażownaie tak szerokiego grona ludzi wspomagających odbudowę powinno pomóc w szybszym urzeczywistnieniu tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Pozdrawiam wszystkich fanów projektu
ra_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie