Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część IV)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 435
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Śrubki prezentowane wcześniej pochodzą między innymi z :
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/nowe_czci_lem_2.jpg
Dziej fajny stan korozyjny tych kółek !
W ramach swojej pracy prowadzę lekcje muzealne dla szkół. Wśród 10 tematów lekcji jest Projekt RSO". Dotychczas podczas prezentacji zdjęć pokazywałem Twoją młocarnię (zawsze wzbudza wiele emocji). Teraz dorzucę zdjęcia uziemionej młockarni Ost" efekt będzie mocniejszy :)
.. i cały czas jedziemy do przodu.
Pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Łodzianie- dopóki choć jednemu z Was podoba się to co robię będę kontynuował, pierwsze zdjęcie Włochy :) wklejał je Woodhaven, drugie rewelacja jeśli się nie mylę to RSG rzadka wersja górska RSO. Dzisiaj po wizycie TVP w muzeum musiałem zwalczać komary i kleszcze metodą Dzieja, jeszcze mnie trzyma ..... dramat.... jeśli ktoś z Was płaci abonament niech natychmiast przestanie !!!!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło podarowane przez Dzieja trafiło w odpowiednie dla siebie miejsce- znajduje się przy wejściu na militarną ekspozycję. Zdjęcie strasznie biedne w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej ale to musicie już sprawdzić sami. Być może obok koła pojawi się jeszcze coś ....
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nowa ciekawa fotka. Uwagę zwraca podwyższona przednia burta skrzyni ładunkowej. W skrzyni na pace fragment bursztynowej komnaty uratowanej przez rasę panów przed dzikimi Słowianami. Sezon konserwatorski w toku ...
ubywa rdzy przybywa RSO :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec musi być czujny, a i tak dowie się ostatni. Mniej rdzy więcej RSO tak trzymać. Lemeryt wtrwałości, znaleźć kawałek fajnie, ale potem zaczyna się robota, którą ktoś musi odwalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni będą pierwszymi tylko że w piachu, pierwsi...i tak będą pierwsi :) To tyle kazania na dzisiaj.

Dziej jak słusznie kiedyś zauważyłeś każdy dokłada swój kawałek do RSO i jakoś się to toczy do przodu.
Na fotce dwa rodzaje używanych zamiennie pierścieni zębatych w trakcie konserwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze zapowiedź kolejnej akcji w Muzeum.
Kolega Krzychub34 który odwiedził ostatnio Muzeum widział już efekt końcowy tej demolki. Dzięki wizycie Krzyśka muzeum wzbogaciło się o dwa nowe drobiazgi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam eresowców,
bardzo dawno nie zagladalem do was ,no ale teraz melduje sie jak ten syn marnotrawny:).

Jestem oszolomiony postepem prac i takie pytanie mnie dreczy: do kogo mam sie usmiechac zeby sie karnac RSO;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sten to my dziękujemy!
Zwróć uwagę na tłumek fanów który otacza RSO na Twoim zdjęciu :)
Każdy dyplom, dowód wpłaty, akt darowizny czy też umowy sprzedaży dotyczące RSO są archiwizowane w Muzeum. Za 100 lat powstanie doktorat na temat Jak powstawało RSO", nie wiem tylko czy będzie to doktorat z Historii, Archeologii, Konserwacji Zabytków czy może przede wszystkim Socjologii lub Psychologii :) ?
Na zdjęciu ciąg dalszy pierścieniowej epopei".
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czas na opowieść o poszukiwaniach, kleszczach, pokrzywach, bagnach, nieistniejących już wioskach, studniach, RSO …..i przede wszystkim o kolegach i dobrej atmosferze ….
Każdy z Was wie że rama wydobyta rok temu przez muzeum jest mocno zniszczona. W najgorszym stanie jest bok który wystawał z nasypu drogowego, praktycznie go nie ma. http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/dzis_004.jpg
Reanimacja tej ramy oparta będzie w 95 % o oryginalne elementy …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znaleźć oryginalne elementy ? Jak zwykle potęga Internetu robi swoje…
Namiar zawdzięczam Woodhavenowi który kilka miesięcy temu podesłał mi takie dwa linki które wyszukał w necie :

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=33370&highlight=
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=33369&highlight=

Wygląda zachęcająco :) :) ale nad tym miejscem ciąży fatum już dwa wyjazdy które w ostatnim momencie nie doszły do skutku. Wczoraj udało się zmobilizować mały oddział kolegów-pasjonatów i dotrzeć na miejsce ….
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie