Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część IV)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Source: Federal Archives;
Origin: Bundesarchiv;
Signature: Bild 101I-090-3906-12;
Photographer: Schlegel;
Archive title: Sowjetunion.- Soldaten hängen Geschütz an Raupenschlepper Ost (RSO) in verschneiter Landschaft, Frühjahr 1944; PK 670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 435
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Source: Federal Archives;
Origin: Bundesarchiv;
Signature: Bild 101I-090-3906-11;
Photographer: Schlegel;
Archive title: Sowjetunion.- Soldaten hängen Geschütz an Raupenschlepper Ost (RSO) in verschneiter Landschaft, Frühjahr 1944; PK 670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Source: Federal Archives;
Origin: Bundesarchiv;
Signature: Bild 101I-090-3906-10;
Photographer: Schlegel;
Archive title: Sowjetunion.- Soldaten hängen Geschütz an Raupenschlepper Ost (RSO) in verschneiter Landschaft, Frühjahr 1944; PK 670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Source: Federal Archives;
Origin: Bundesarchiv;
Signature: Bild 101I-155-2111A-22;
Photographer: Dreyer;
Archive title: Sowjetunion.- Raupenschlepper Ost (RSO) mit angehängter Pak (Soldaten auf Pak sitzend) und PKW beim Durchqueren eines Gewässers; PK 689

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Source: Federal Archives;
Origin: Bundesarchiv;
Signature: Bild 101I-244-2305-13;
Photographer: Bauer;
Archive title: Sowjetunion, Süd.- Rückzug von Rumänien über Ungarn; Opel Blitz und Raupenschlepper Ost mit angehängter 7,5cm PAK in Ortschaft; PK 695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troszkę przysechł wiec postanowiłem go odrobinę ożywić":)))
Mam nadzieje, że wybaczycie mi nawał fotek i to że za późno zorientowałem się, że ich nie numeruję:(((
Mam nadzieje, że nie popełniłem dubla.
--------------------------------
Niektóre z tych fotek można znaleźć w dość świeżym numerze Allied-Axis".
Na razie jeszcze iedostępny" w sieci:)))
--------------------------------
Do administracji forum:
Fotografie wkleiłem i podpisałem zgodnie z wytycznymi Bundesarchiv (http://www.bild.bundesarchiv.de/index.php?barch_item=en_help#f07)

Proszę o wykasowanie postów z 2008-09-14 10:30:27" i 2008-09-14 10:31:39". Ach te złośliwe lagi.
---------------------------------
To na razie wszystko.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich maniaków RSa:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam
Lemeryt jak to miał w zwyczaju jeden z naszych narodowych bohaterów literackich - żyw - dycha jeszcze". To życie ostatnio co prawda mnie nie rozpieszcza ale nie zawsze jest dzień dziecka. Projekt RSO cały czas funkcjonuje i przesuwa się naprzód choć siłą rzeczy w ostatnich miesiącach wolniej niż miało to miejsce wcześniej. Powolutku powracam na prostą .......
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu zwykła - niezwykła część RSO. Jej wyjątkowość polega na tym że pochodzi z RSO którego wanna wydobyta została przez Muzeum. Rejon wydobycia został przeze mnie mocno przetrzepany ale dotychczas oprócz jednego ogniwa nie było żadnego rezultatu. Właściciel tego koła sam zidentyfikował w Internecie tę część i pojawił się dzisiaj w muzeum. Koło przewędrowało po wojnie dobre kilka kilometrów od miejsca zalegania RSO i przeleżało na podwórku pod drzewem przeszło 60 lat, ale jak widać RSO jak Feniks ... tylko trochę wolniejszy ...
Za przekazanie koła do Muzeum Serdecznie Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie