Jump to content

ra_v

Forum members
 • Content Count

  660
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ra_v last won the day on January 17

ra_v had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Proszę bardzo o pomoc w identyfikacji pochodzenia srebrnej cukiernicy. Kraj/okres/złotnik. nie mogę nic znaleźć w necie. Oznaczenie wyglada jak 12 funtowe czy łutowe srebro /silber, sygnowane G.Gunther. Sugerowało by któryś kraj niemieckojęzyczny. Ale oznaczenia są dziwne. Wychodzi, że to srebro, środek złocony. Kształt i forma bardziej I połowa XIXw. Na cukiernicy dwie tarcze herbowe, których nie mogę zidentyfikować. Być może cukiernica prywatnie robiona jako prezent ślubny. Stąd te dwie tarcze ? I nie znany lokalny złotnik? Dzięki za wszelkie sugestie.
 2. Twój talerz to majolika Talerz z majoliki - wyrób firmy braci Schutz, Arnolda i Ludwiga Richarda. Fabryka z miejscowości Olomucany na terenie dzisiejszych Czech. Ta sygnatura była używana na wyrobach eksportowych. Nie ma zdjęcia numeru jeżeli takowy wycisk z numerem na talerzu jest. Można by się pokusić o dokładniejsze datowanie. Fabryka istniała do 1917 roku ale ten znak używany był w takim kształcie na wyrobach powstałych około 1900 roku. Jak chcesz się go pozbyć pisz na priv. Coś co zbieram.
 3. Dzięki Panowie za wszystkie informacje. Zawsze można na Was liczyć. Przeszukałem co mogłem i nie wpadłem na takie info. Jeszcze raz szacun.
 4. Może ktoś będzie wiedział jaka to flaga / bandera. Czy to coś związane z marynarką cesarstwa niemieckiego czy późniejsza ? Może handlowa bo do militarnej nic nie mogę dopasować. A może to inne państwo? Nie pasuje mi ten czerwony krzyż w środku. Jest na filiżance która jest na zdjęciu a na spodku jest dedykacja z okazji 20 rocznicy podniesienia bandery czy flagi i data 1914. Niestety nie mam na chwile obecną zdjęcia z tą dedykacją. Dzięki za każdą pomoc.
 5. Dzięki. Jak pogooglałem to znalazłem. Jeszcze raz dzięki.
 6. Znalazłem już, że ta inspekcyjna to jednak samochodowa z lat około 1920- . Była na wyposażeniu skrzynek samochodów angielskich z tego okresu. Może była też używana i w lotnictwie. Była w rodzinie z innymi pamiątkami po angielskim pilocie i razem z tą kokpitową. Ta kokpitowa tez jest zidentyfikowana - wczesna wersja stalowa a nie bakelitowa. Była praktycznie w każdym angielskim samolocie wielosilnikowym ale tez w Spitfire Supermarine.
 7. Dzień dobry Proszę Kolegów siedzących w tematach lotniczych o pomoc w identyfikacji lampek. Według legendy obie związane z załogą/obsługą angielskich bombowców z okresu II wojny światowej. Mała kokpitowa ma napis COCKPIT LAMP Z numerem patentu i symbolem korony z literami AM (Air Ministry ?). Ma przesuwaną osłonę zakrywającą czerwoną szybkę z pleksiglasu. Drugaa wyglada jak jakaś lampa inspekcyjna do powieszenia/podwieszenia. Logo producenta LUCAS Ltd, Birmingham. Może ktoś wie o nich coś więcej i w ewentualnie jakich samolotach była czy były stosowane. Nie ukrywam że będ
 8. Dzięki wielkie za trop. Próbowałem szukać coś na temat tej jednostki ale nie mogę nic znaleźć. Wiesz może gdzie stacjonowała czy szlak bojowy? Ale bicia rzeczywiście mogą pasować. Dziękuje jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.
 9. Może ktoś z Kolegów będzie mógł odszyfrować bicia na tej szabli. Szabla podobno znaleziona w Polsce. Może będzie można dopasować któryś z pułków. Najprawdopodobniej okolice Suwałk czy Białegostoku według sprzedającego. Dzięki za każde info.
 10. Wielkie dzięki. Nie mogłem nic dopasować. Mógłbyś zdradzić jaką publikacją się podpierałeś? W żadnym spisie nie mogłem znaleźć inicjałów złotnika. Dzięki jeszcze raz.
×
×
 • Create New...

Important Information