Jump to content

ra_v

Forum members
 • Posts

  672
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

ra_v last won the day on January 17

ra_v had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ra_v's Achievements

4

Reputation

 1. Wielkie dzięki za identyfikacje.
 2. Może ktoś z Kolegów spotkał się z takim oznaczeniem? Czy to srebro? I jak to jakie i skąd ? Francja? dzieki za każdą pomoc.
 3. Może ktoś będzie coś wiedział. szukam i nie mogę znaleźć, nic na temat nie wyskakuje Taki epolet podobno carycy Elżbiety II - wielkość epoletowa ale bez rangi? I taki Cap Badge - wygląd i rozmiar czapkowy ale te litery MP czy PM nic nie mogę dopasować. Jak brytyjski grenadierów ale nie, może Francja? Dzięki za każde info
 4. Dzięki za info adamus73 wrzucę jeszcze fotkę całości. Robota i detale wyjątkowe. Typowe dla Hanau.
 5. Dzięki Hanau to temat rzeka i rzeczywiście jest możliwe - nigdy nie widziałem podobnych punc. Z Twoimi to już drugi egzemplarz. Super. To przy okazji to tez będzie pewnie Hanau ? Tym razem tylko 2 punce na dużym przedmiocie. Charakterystyczna DS, której nie mogę nigdzie odnaleźć i połówka podobnego orła/feniksa
 6. Dorzucę zdjęcia całości może stylistyka postaci wskaże kierunek - całość to fajna masywna taca
 7. Dzięki za trop ale szwedzkie srebro z tego okresu ma prawie zawsze gmerki/inicjały złotnika i datę literową. Tutaj tego brak. Są za to 3 bardzo charakterystyczne punce - w tym jedna z nietypowym odwróconym lwem? Do tego ta 13 nad kluczem. Orzeł czy feniks - bardzo podobny ma Karlstad około 1695, podobnego feniksa ma republika wenecka. Szukam dalej ale dzięki za trop - dzięki niemu przewertowałem spory kawałek historii szwedzkich sreber, temat bardzo ciekawy.
 8. Znowu proszę o pomoc Kolegów. Tym razem punce na starej srebrnej tacy, których nie potrafię dopasować. Ktoś mi sugerował kierunek węgierski ale skąpo w necie. Dzięki za każdą pomoc. Interesuje mnie kraj i okres, próba srebra...
 9. Dzięki piękne za pomoc
 10. Jakaś klamra czy nakładka ? Może ktoś ma pomysł
 11. Dzień dobry Może ktoś coś ? Mam takie łyżki stołowe z monogramem - mają punce widoczne na zdjęciach. Nie mogę dopasować kraju, okresu i materiału. Na jednej są inne bicia te z literą R na pozostałych 5 te z kwiatkiem i S. Ale razem tworzą komplet. Być może R iS to litery daty - ale nic mi nie pasuje. Srebro ? Wyglądają jak słabe srebro próby 700 / 750. Czy może stary angielski Sheffield plate. Moze ktoś się już spotkał z takim oznaczeniem. Googlałem, ale nic sensownego nie mogę znaleźć. Dzięki za każde info.
 12. Proszę bardzo o pomoc w identyfikacji pochodzenia srebrnej cukiernicy. Kraj/okres/złotnik. nie mogę nic znaleźć w necie. Oznaczenie wyglada jak 12 funtowe czy łutowe srebro /silber, sygnowane G.Gunther. Sugerowało by któryś kraj niemieckojęzyczny. Ale oznaczenia są dziwne. Wychodzi, że to srebro, środek złocony. Kształt i forma bardziej I połowa XIXw. Na cukiernicy dwie tarcze herbowe, których nie mogę zidentyfikować. Być może cukiernica prywatnie robiona jako prezent ślubny. Stąd te dwie tarcze ? I nie znany lokalny złotnik? Dzięki za wszelkie sugestie.
 13. Twój talerz to majolika Talerz z majoliki - wyrób firmy braci Schutz, Arnolda i Ludwiga Richarda. Fabryka z miejscowości Olomucany na terenie dzisiejszych Czech. Ta sygnatura była używana na wyrobach eksportowych. Nie ma zdjęcia numeru jeżeli takowy wycisk z numerem na talerzu jest. Można by się pokusić o dokładniejsze datowanie. Fabryka istniała do 1917 roku ale ten znak używany był w takim kształcie na wyrobach powstałych około 1900 roku. Jak chcesz się go pozbyć pisz na priv. Coś co zbieram.
 14. Dzięki Panowie za wszystkie informacje. Zawsze można na Was liczyć. Przeszukałem co mogłem i nie wpadłem na takie info. Jeszcze raz szacun.
×
×
 • Create New...

Important Information