Skocz do zawartości
  • 0

Sygnet SS


lysy452

Pytanie

ja w tytule nie bede sie rozpisywal skad i od kogo prosze jedynie o id czy jest to orginal czy fals,mam okazje go kupic,prosze rowniez o podanie wartosci tego sygnetu jesli ktos sie orientuje Ma bicie SS i na dole jakby *80 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak swoją drogą, to dziwi mnie ta mania SS wśród kolekcjonerów i poszukiwaczy. Niechby nawet ten pierścionek był oryginalny - tyle kasy za takie odpustowe badziewie? Niedawno jakis maniak SS z Rosji proponował mi 400 bagsów za wykopaną czaszkę na czapkę SS. Wariactwo. Ale podobno o gustach się nie dyskutuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 procent odnajdywanych sygnetów z trupią głową nie ma nic wspólnego z formacjami SSowskimi,symbolu tego używali także niemieccy czołgiści, kawalerzyśći,czacha to też popularny motyw cywilnych ¨gitolackich¨ sygnetów które oczywiście mogły być noszone przez żołnierzy niekoniecznie z SS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luftwaffe25 naprawdę trudno jest określić oryginalność tej błyskotki,i o jakim stopniu org.jest mowa.Ja spotkałem dwa oryginały jeden z lasu poszedł za 700 zł.drugi z rodzinnych pamiątek rodziny z pod 3-miasta.W drugim przypadku padła kwota 2500 tyle,że euro.W pakiecie był dokument nadania i kwit z IPN że pan X był w takim a takim czasie w takiej armii i tym podobne.O oryginalności wykopków też można dyskutować bez końca ale to nie ten dział.PZDR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcd zalozmy ze sie z toba zgadzam,ale pozytywna strona tego wątku o sygnecie jest to ze duzo ludzi;jesli nawet nie wystawilo swoich fantow do id dowiedzialo sie co ma pochowane w szufladach i co niektorym teraz promieniuje usmiech na twarzach a innym zas pozostal smutek i zal,ale panowie nie łamiemy sie tylko bawimy sie dalej.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monte_christo
W dziale Nasze odkrycia" w linku To moje z urlopu" zamieściłeś posta ze swoim odkryciem z adnotacją że pojedziesz tam jeszcze raz bo nie dałeś rady zapakować wszystkiego do malucha.

Jak zrobisz takie 3 kursy po taką ilość jak na fotce to chyba powinno ci starczyć na ten sztylecik i bagnecik............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki sygnet, zależy, jaki sztylet. Chodzi Ci o kordzik SS? Oficerski łańcuchowy, czy zwykły? Kordzik zależnie od stanu, roku i wytwórcy może kosztować do 6000, a nawet 7000 zł.Kantynówkę" można dostać jak się uda już od 200 zł do 1000 i lepiej. U nas taniej , niż za granicą, ale lata właśnie milion podróbek różnych, i można się naciąć. Co roku śmieszą mnie ci sami faceci na Jarmarku Dominikańskim, jeden sprzedaje właśnie Totenkopfring pełen oryginał, z Niemiec!" - cena 200 zł :))) Drugi ma np. pożarty mauserowski bagnet za 500 zł...
Łysy , tamten pierścień to fałszywka, warta z 60- 70 zł.Widziałem kilka tzw. kantynówek Waffen SS, sam jedną posiadam nawet. Jedyne bicie, jakie da się uświadczyć na nich z reguły to próba 800" (z tego srebra już się teraz nie robi biżuterii, bo 925- tka jest lepsza i łatwiejsza w obróbce). Punce z runami, zm" -ami w kółku i inne podobne akcje można włożyć między bajki. Co do Wewelsburga, to wracały tam jedynie honorowe pierścienie, imiennie podpisane, tzw. Totenkopfring" (zamieszczam zdjęcie oryginalnego obok.Wydano ich około 14000 przez cała wojnę , część wróciła do krypty pamięci do zamku i po wojnie zniknęła. Na rynku kolekcjonerskim jest ich w miarę sporo, istnieje nawet baza kolekcjonerska , kto i gdzie jakie ma. Są bardzo drogie. Kantynówkami" nikt się nie przejmował, oprócz samych żołnierzy, oraz ich wrogów ( niezły łup wojenny, poważany, jak patka z runami).
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breslau zgadzam sie z Toba co do wykopow,praktycznie nie kupuje fantow ale teraz jestem tym zaciekawiony poniewaz gosc dostal to od (menela)za 4 browary ktory mieszka pratycznie w buszu a do tego internet itp jest dla niego star trek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, krótka piłka - jeśli chcesz fachowców to nie jest to forum (wcale nie wskazuję palcami na pewne zagraniczne forum).
Co do samego sygnetu -
1. to *80 to pewnie wariacja na temat 800" - puncy srebra, nawet tego ktoś nie potrafi skopiować
2. Co to za punca SS" w tarczce? jeszcze brakuje swastyki w tarczce, sierpa i młotu w tarczce itp. Cepeliady ciąg dalszy
3. Gapa wygląda jak po ptasiej grypie, krzywa swastyka, gdzie tu niemiecka pieczołowitość?
4. Cały sygnet sprawia wrażenie skrajnie niechlujnego, porównaj to z oryginalnymi (ale ORYGINALNYMI sygnetami) chociażby na pewnym innym wspomnianym forum.
Reasumując - kaszana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Moje skromne zdanie.
Trochę pracowałem w złotnictwie.
Jak każdy pewnie wie biżuteria jest odlewana z formy a następnie poddawana obróbce ręcznej.
Twój sygnet różni się w paru szczegółach widocznych na pierwszy rzut oka od sygnetu do którego podał link kolega EKO.Znając dokładność i precyzję Niemców nigdy by sobie nie pozwolili na taką fuszerkę(tu zgadzam się z kolegą kowalinho.
To by było na tyle mojego
Pzdr All
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalinho walisz fochy,i sie mylisz bo wlasnie to jest forum ktore sluzy do tzw id danego przedmiotu jak np mojego,nie pokazalem tu lalki barbi do id tylko ten sygnet i o ile mi wiadomo siedza tu ludzie ktorzy kolekcjonuja podobne przedmioty i rowniez prosza o porade jesli maja zonka z danym fantem,poza tym z nie robie zadnej warjacji z ta proba,to jest pytanie czysto teoretyczne.Jesli posiadasz link do stronki z tymi org.sygnetami to go podaj i bedzie po sprawie.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie