Skocz do zawartości
  • 0

Sygnet SS


lysy452

Pytanie

ja w tytule nie bede sie rozpisywal skad i od kogo prosze jedynie o id czy jest to orginal czy fals,mam okazje go kupic,prosze rowniez o podanie wartosci tego sygnetu jesli ktos sie orientuje Ma bicie SS i na dole jakby *80 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

ja w tytule nie bede sie rozpisywal skad i od kogo prosze jedynie o id czy jest to orginal czy fals,mam okazje go kupic,prosze rowniez o podanie wartosci tego sygnetu jesli ktos sie orientuje Ma bicie SS i na dole jakby *80 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jeden link...
Tu ktoś wystawił taki sygnet jak twój za 60zł, ale 60% że tamten to fałszywka była
http://www.swistak.pl/aukcje/1014002,SYGNET-OFICERSKI-WAFFEN-SS.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domino, Twój sygnet to pierścień w jednej z wersji , jakie produkowano dla III Dywizji Totenkopf. Czy czaszka została dolutowana do obręczy? Jeśli tak, jest to tzw. 2 typ, dla wojsk pancernych, ale spotykany też u piechociarzy". Całe srebrzenie widać zeszło z pierścienia z wiekiem. W takim stanie jest wart około 200 $ , czyli koło 500 zł.
Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszka jest integralną częścią sygnetu, na pewno nie jest przylutowana.Co do srebrzenia wydaje mi się, że jednak go nie miał - wyszedł z piaseczku, w którym fanty zachowują się w doskonałych stanach - zresztą jest na nim równa i czarna patynka i brak nawet szczątków srebrzenia.

Czy masz może fotki podobnego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem jubilerem. Mogę Tobie taki sygnecik wyślizgać na poczekaniu (bez dwuznacznych podtekstów rzecz jasna), nie ma problemu... Nie jest to pracochłonne...
Przedmiot jest zbyt asowy" ma pieruny w tarczce, trupią czaszkę, gapę, brakuje tylko panzerfausta i osiemdziesięciu ośmiu maszerujących aryjczyków...
Tak najprościej odróznić oryginał od falsu. Oryginały z reguły nie są takie asowe" (i tyczy się to wszystkich przedmiotów spod znaku swastyki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie