Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: teraz to mi to lotto".
A kiedyś to byłaby dla mnie sprawa zasadnicza. A lotto" mi to z kilku powodów: po pierwsze to od tamtych czasów minie niedługo dwadzieścia lat, a więc ci wszyscy ludzie albo już są, albo niedługo będą na emeryturach - czyli to już tylko historia.
Po drugie, czy mi coś przybędzie" lub ubędzie" jak okaże się, że On to Bolek" - absolutnie nic! A tylko straci Polska, bo na świecie jest i będzie jeszcze długo uważany za tego, który przyczynił się w sposób znaczący do upadku komuny [a to że CCCP zdemontował tak naprawdę Gorbaczow to już zupełnie inna sprawa...].
Po trzecie, szkód jakie [wg. mnie] spowodowała ta Jego prezydentura nie da się już niestety odwrócić, bo jej skutki były/są długofalowe [polityczne, ekonomiczne, obyczajowe, mentalne itd].
I po czwarte, Solidarność po 89 roku TO JUŻ ZUPEłNIE INNA SOLIDARNOŚĆ NIŻ TA Z LAT 80-88, a chyba wiem co mówię bo w okresie 89-92 byłem dość wysoko we władzach związkowych w bardzo dużym zakładzie pracy i napatrzyłem się na manipulowanie ludźmi. Aby nie być gołosłownym to mały przykład: wymieniano dyrektora, bo ten dotychczasowy był zbyt czerwony", na nowego zresztą przyjaciela dość znanego wówczas działacza Solidarności, który robił właśnie karierę polityczną i ustawiał się" w mieście i województwie. Cała sala [sami przewodniczący komisji wydziałowych] była wniebowzięta i skandowała precz z komuną". Tyle tylko, że ten znany działacz, który tak umiejętnie podkręcił salę, zapomniał dodać, że ten wcześniejszy dyrektor to za komuny był szeregowym członkiem partii, a ten nowy był członkiem KW PZPR...
Wtedy właśnie zrozumiałem, że ideały są dobre dla nas maluczkich, a tam a górze" liczy się tylko WŁADZA, PRZYWILEJE I KASA, no i że w dążeniu do tej władzy wszystkie chwyty są dozwolone. I to już naprawdę tyle w tym temacie.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 346
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To co koledzy piszecie to niestety prawda. Z lustracji już dawno został cyrk i pośmiewisko.
Przykład ? (Choć to bardziej pod dekomunizację podpada). W sredniej wielkości miescie , z obciążeniami historycznymi z resztą , posunięto burmistrza , choć gospodarnego ale partyjnego. Posuwający a zarazem następca pierwsze co zrobił to wywołał aferę na skalę międzynarodową walcząc o możliwość postawienia supermarketu na wprost wielkiego miejsca kaźni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans czy Ty nie piszesz o Inst.Lot. w Warszawie i PZL Mielec! Tylko słynne przemówienie w PZL Mielec wygłosił premier J.K. Bielecki coś takiego ..... ie będziecie produkować samolotów, tylko drut kolczasty, dla budowy granic naszej WOLNEJ RP na wschodzie"....Byłem i słyszałem????
Ale jestem stary, to pewno się pomyliłem.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie piszę o PZL, ale pewnie wszędzie było podobnie.
Czyli z jednej strony ciąg na bramkę" czyt. do władzy, a z drugiej strony moda na adosny neoliberalizm". Czyli na wprowadzanie w życie amerykańskiego zresztą planu na eksperymentalne sprawdzenie modnych wówczas teoryjek neoliberalnych na żywych organizmach takich państw jak Polska, Rosja, Ukraina i Gruzja [Czesi na ten przykład jak zawsze byli bardziej cwani od nas i powiedzieli im, aby się udali z takimi pomysłami na drzewko]. Jak było do przewidzenia te neoliberalne teoryjki, ze sztandarową NIEWIDZIALNĄ RĘKĄ RYNKU w zderzeniu z życiem przyniosły katastrofalny efekt - gigantyczne bezrobocie i rozkradzenie majątku narodowego przez starą i nową nomenklaturę oraz przez mafię. A czy może pamiętasz tych doradców" z zachodu bardzo sowiecie wynagradzanych i mających dostęp do największych tajemnic gospodarczych naszego kraju, którzy nieodmiennie wyrokowali Po co wam przemysł? Kupicie sobie wszystko od nas i to tańsze i lepsze!". Albo jak na paru kartkach papieru zawyrokowali Musicie zlikwidować przemysł zbrojeniowy - zamiast czołgów macie produkować garnki [sic!]" - chyba po to aby mieć w czym gotować zupki kuroniówki" he, he...
Ale wracając do tematu, premier o którym piszesz zasłynął przede wszystkim ze stwierdzenia Aby w Polsce powstał kapitalizm to musimy przymknąć oko na..." I właśnie o to winię Lecha Wałęsę, a nie o jakiegoś Bolka" z pierwszej połowy lat 70-tych, bo ten premier to było jego dziecko", czyli tzw. DESANT Z GDAŃSKA, który miał PRZEWIETRZYĆ WARSZAWKĘ i On ponosi za to odpowiedzialność. Inna sprawa, że pod koniec swojej prezydentury to chyba chciał iść na czele protestujących robotników na Belweder....

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu to przeanalizujmy jak to mogło być :
lata siedemdziesiąte ,zakłady pracy roją się od róznego rodzaju ormowców, prawdziwych polaków i innej swołoczy której jedynym celem życia jest załatwianie "innych za ...................(tu mozna wstawić co się chce ) np. za to ze ma rodzinę na wsi i nie musi kupowac kartofli bo dostaje od teścia
Więc takowy delikwent w uwczesnych czasch pisał donos na milicję uprzejmie donosząc"że np.AW podpieprzył puszkę farby ze stoczni w celu pomalowania siewnika teścia podpisując go 'prawdziwy polak życzliwy " itp
Ponieważ milicja uwczesna od przestępstw gospodarczych miała głęboko w tyle takowe przestępstwa a i sama czasami za grosze lubiła kupić puszke dobrej farby to tymi donosami intersowało sie przeważnie SB

Oficer SB udawał się do zakładu pracy do działu kadr i przeglądał sobie własnoręcznie napisane życiorysy" i porównywał je z donosem - w ten sposób namierzał delikwenta
organizował spotkanie i proponował współpracę i ochronę (np odzyskanie prawa jazdy w razie czego itp...)

Jesli podjął współpracę to w robocie stawał się bezczelny ,pyskaty i butny (po tym zachowaniu takie indwidia poznawali majstrowie i kierownicy działów}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, w ramach takiego małego OT, zrobię skok w bok. I nie mam na myśli ewelacji" o nieślubnym ś.p. syny Prezydenta Wałęsy. Chociaż ciekawi mnie, co będzie następne?
Ale jeszcze bardziej przy okazji dyskusji o Bolku i jedynej prawdziwej Solidarności zastanawia mnie, gdzie podziali się inny czołowi opozycjoniści, ewentualnie co stało się z innymi podziemnymi organizacjami. Bo nadal mamy K. Morawieckiego i SW, różne Sierpnie itp, Zagórnego i Leppera ( jako okazy rolnicze ). A gdzie mocne w swoim czasie struktury Solidarności Rolników choćby?

Pozdrawiam.

Chyba, że część poszła na stołki, część w interesy, a część olała i zabrała się za swoje życie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz miło sie czyta twoje analizy -z dogłębności widzę że że miałeś w tym spore doświadczenie – wiem co napiszesz tak jak kiedyś- że moją matkę zgwałcili pod Berlinem a ament to amen ale coś tak -panie kapralu jeszcze tak przy okazji to jak zawieszasz dalej emeryturę ? i masz tą prywatną firme ? czy to blef i doisz najjaśniejszą z naszych pieniędzy -a jeszcze chciałem zapytać o Świerczewskiego pisałeś że czytałeś raport z sekcji zwłok zdrajcy generała -i do dzisiaj mi nie odpisałeś -wycofałeś sie po angielsku - mam jeszcze sporo pytań do ciebie -ale musze lecieć do plebana -on tu teraz rządzi a nie wy –pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidarnośc RI bo tak to się nazywało skończyła sie wraz ze smiercią Bartoszcze ( wstanie nietrzezwym wpadł do studzienki kanalizacyjnej - nawet najbardziej odchyleni prawicowo sledczy nie chcieli wydać opini o działaniu osób trzecich )
Reszta zajęła sie rozkradaniem pegierów,Iglopolu Dębica itp
I dlatego nadszedł czas Lepera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../jak małe dzieci :-)
A dla podgrzania atmosfery odnośnie Bolek kontra Wałęsa proponuję poczytać dzisiejsze rewelacja o zabójstwie ks. Popiełuszki. Może się jednak okazać, że Kaczyński miał rację mówiąc że białe nie jest białe a czarne- czarne. Fajnych czasów śmy się doczekaliśmy.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 02:34 10-06-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huku, przy całym szacunku dla Twojej wiedzy i zbiorów. Gdzie Ty śnieg widzisz- we Wrocławiu 29 st. ?
A jak się domyślasz moje zgrzytanie zębów odnosiło się do głęboko ( nawet głębiej niż mój niniejszy wpis ) merytorycznej wymiany poglądów i uprzejmości z Parowozem.
Pozdrawiam.

Parowóz- muszę Cię odrobinę rozczarować. PG miało wystarczającą ilość koni, aby obstawić większość ważniejszych zakładów produkcyjnych. Inna sprawa, że nie zawsze potrzebny był hak- bardzo często wystarczyła prospołeczna postawa donosiciela lub wrodzona, bezinteresowna złośliwość. W pewnym momencie kółko się zamykało i w ramach efektu śnieżnej kuli jeden podawał na tacy drugiego.

Ciekawe komu PG poi 90 roku przeszkadzało :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG ? Przeszkadzało w pierwotnej akumulacji kapitału....
podobnie jak nie rewelacyjny ale sprawny sprzęt poradziecki w WP..Oj pamiętam jakiegoś ministra obrony czy tam wice proponujacego coby wojsko sie w kusze i proce przezbroiło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih- może masz rację, a może w ramach deubekizacji/weryfikacji/walki z lewicowym odchyleniem wylano dziecko z kąpielą ( ale to nasza świecka tradycja ). A potem w bólach i trudzie starano się stworzyć prawdziwy" aparat policyjny lub specsłużbowy do walki z wałkami gospodarczymi. Tylko, do dziś władzy się to do końca nie udało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieksniegu -szacuneczek .Ciuchcia - pofantazjujmy - kociec lat 80tych stary czerwony sierżant -przegląda papiery przygotowane do spalenia –od czasu do czasu pociąga łyka z butelki -czyta z trudem stękając Ra po rt z se kcji gen.Ś wie r cze wskiegooooooo- eeeeeeee po wala mi to i po przejrzeniu bach do ognia - wyciąga z worka następną teczkę -czyta Bo llle ek otwiera następną i czyta Loooleek -o kurna wystękał -to już mam całą elitę brakuje tylko koziołka i uszatka hehehe- czemu nic ciuchcia nie powiedziałeś że twoja ulubiona gazeta NIE zamieściła już dawno odpowiedz -a fe Drezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol Czlowieksniegu no dokładnie tak było. PG uznano w trakcie weryfikacji za przeżytek gospodarki planowej , i rozpedzono.
Tym szybciej ze wydziały te były zazwyczaj podpadnięte u miejscowych iznesmenów" i księży
Kol huk 100 oj tak to było jakbyś przy tym był...(ja byłem przy tym- mikrofilmowałem) Cuda panie cuda z aktami sie działy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Erih- tyle, że dawni oskarżeni stali się niemal z dnia na dzień szacownymi iznesmenami" śmiejącymi się w twarz swoim oprawcom". Sporo czasu musiało upłynąć nim młode wilki czytać i pisać się nauczyły. Kapusie zaczęli trząść d....mi, złodzieje udawali ofiary reżymu, a wszystkiemu tak winien był Balcerowicz. Pisząc żartem- solidarnościowa opozycja ( a dokładnie komisje weryfikacyjne, a napewno wszelkiej maści antysocjaliści )nawet chyba nie wiedzą jaki prezent zrobili dla czarnego rynku" i podziemia gospodarczego.

A osoby typu Gawronika i tak wszystko miały w poważaniu i robiły swoje.

A2 - pomniki to powinni Rakowskiemu i Wilczkowi stawiać :-)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu -mimo że żartujesz -to ci powiem że jeden gostek ode mnie w 1976 roku podczas zamieszek został złapany z telewizorem w łapach w Zurcie -oczywiście później ścieżka zdrowia itd. w latach 90 zrehabilitowany dostał odszkodowanie jako pokrzywdzony i stratował na radnego hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie