Skocz do zawartości

filmy wojenne...


mp

Rekomendowane odpowiedzi

byly juz tematy o filmach wojennych, a teraz ktore waszym zdaniem sa najlepsze z calego kina wojennego , moim zdaniem najlepszymi dwoma filmami sa : wrog u bram" oraz szeregowiec ryan"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja lubię Szwadron" Machulskiego - film w zdecydowanie mdły, ale dobrze odtworzone umundurowanie armii carkiej z okresu 1863 roku - statyści grający dragonów i kozaków przyjechali z Rosji z własnym umundurowaniem, końmi i wyposażeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróg u bram" to kicha. Szczególnie motyw dobrego " nkwudowca i niezniszczalnego ruskiego snajpera. Oczywiscie nienmiec musiał okazać sie gorszy. Pozatym postacie przerysowane. Typowa hollywoodzka produkcja. Może tylko sprzęt na plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... szwadron" jest naprawde dobry... nie uważam żeby był mdły, takie realia schyłku romantyzmu :}

Ja lubię Hubala", Das Boot" i Stalingrad"....ogólnie kino europejskie bo na te made in usa to nie da sie patrzec poza paroma wyjątkami np: Chwała", Platoon", Najdłuższy dzien".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze taki film ( czy parę odcinków - z czasów napoleońskich ) o strzelcu brytyjskim -pierwowzór komandosa, który bardzo sprawnie i szybko ładował karabin, drugi strzał oddał nie kulą ale wyciorem i oczywiście trafił :) Rzecz się miała w okupowanej przez Francuzów Hiszpaniii. Zastrzeci mnie ale tutułu nie pamiętam.

Ponadto nieśmiertelny Popiół i diament".

I można wymieniać jeszcze wiele. Pytanie tylko jakie kryteria miały by być najważniejsze, fabuła, wierność oddana realiom wojny czy faktom historycznym, efekty specjalne, kostiumy, wyposażenie itd. itp.

Jeśli chodzi o FX (efekty specjalne) to duże wrażenie robi scena początkowa z Gladiatora" - gdzie naparzają się Rzymianie z Germanami. Także lądowanie na plażach D-day w filmach Szer.Ryan" czy kmpania braci". Ale z drugiej strony to jest efekt nowoczesnych środków technicznych.
Każdy stary film można by przerobić. Tylko po co?

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w okolicach lata na TV3 (regionalnej) byl super program o obozach smierci, w nocy, strasznie dlugi. Byl to najlepszy dokument jaki ogladalem.
Niestety zapomialem jaki byl tytul, moze ktos pamieta?
Dalej BoB i Szeregowiec Rayan
Pozd.
M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woyta- ten film z czasów napoleońskich to był, przynakmniej pierwsza cześć, chyba Wojna sierżanta Sharpa" albo coś w tym stylu.
Bjar- a w Hubalu początek jest świetny, zawsze mam gesią skórkę...
Zapomniałem o wspaniałym M.A.S.H" i Platoon" jedynym amerykańskim filmie do którego zawsze wracam.
Kolumbowie", Godzina W"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to taki snajper był i nazywał się tak samo , tyle że z tym jego trafieniami to była tylko propaganda radziecka i do takiego pojedynku nigdy nie doszło.
Jak dla mnie to z filmów wybił się Żelazny Krzyż" i Das Boot"
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze filmy wojenne to :

Hubal" (tresc , tresc i muzyka !)
Walcząc o Stracone"(mój amatorski 30 minutowy hehe )
Das Boot"(wspaniale zdjecia ! obiektywnosc ! )
Stalingrad" (Obiektywnosc i temat poruszany !)

a takze ponoc bo nie bylo mi dane ogladac :
Tak tu cicho o zmierzchu"(prod. ZSRR )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Das Boot" i Żelazny Krzyż" to dwa filmy, które wywarły na mnie największe wrażenie, tego ostatniego szukam od kilku lat - ale spoko, już ściągnąłem przez modem 300 MB! Jeszcze z 3 tygodnie i znów go obejrzę...
Poza tym Stalingrad" i ... Jak Rozpętałem Drugą Wojnę Światową" :)
Ale wielu też jeszcze nie miałem okazji obejrzeć, a może są równie niesamowite?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jeden film - może nie wojenny, ale porusza w pewien sposób tę tematykę - Jeniec" (So weit die Fuse tragen").
Też naprawdę dobry film. Z przesłaniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeniec" to bardzo fajny film o indianach.
A oglądał ktoś W sierpniu 44-ego"?
[Jest w tej chwili dostępny w przestrzeni alternatywnych transferów (np. jako BT na kinozalu)].
Z 2001 roku, podobny w stylu do Gwiazdy" - też o azwietce" (tyle, że tym razem o kotrrazwietce"). Podstawową zaletą tego filmu jest to, że inaczej się kończy niż Gwiazda" :) . Za to wadą jest to, że nie ma za dużo szczelaniny i sprzętu (najpotężniejszą bronią jest czerwona legitka NKWD gł. bohatera).

Wiem, że nie w temacie, ale właśnie go obejrzałem i polecam - bo to jakieś dziwactwo jest... - film wojenny, ruski, kręcony w stylu Evil Dead", dziejący się w 44 na zach. Białorusi (czyli, jakby nie patrzeć, w Polsce), z jakąś kryminalno-szpiegowską aferą o ogórkach, a - przede wszystkim - totalnie antypolski. Wszyscy Polacy w tym filmie to albo spekulanci, albo niemieccy szpiedzy, albo jacyś złośliwi, garbaci wieśniacy.. (np. Tyszkiewicz gra tam rolę zblazowanej, dwulicowej arystokratki) (ruski film z 2001, przypominam!!!). Wydawało mi się nawet, że w jednym tragiczno-romantycznym epizodzie gra Geralt Żebrowski, ale to raczej niemożliwe - za szybko zszedł. (z ekranu).
Naprawdę mocna rzecz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomniało mi się kilka polskich filmów wojennych. Sorry, wcześniej nie brałem udziału w tej dyskusji :)
AGENT NR 1
AKCJA BRUTUS
AKCJA POD ARSENAŁEM
ALBUM POLSKI
BARWY WALKI
BIAŁY NIEDŹWIEDŹ
BLISKO, CORAZ BLIŻEJ
BŁĘKITNY KRZYŻ
BOŁDYN
CAFE POD MINOGĄ"
CIEMNA RZEKA
CIEŃ (1956)
CYNGA
CZAS PRZESZŁY
CZERWONE I BIAŁE
CZTEREJ PANCERNI I PIES
DEZERTER
DO KRWI OSTATNIEJ
DOM NA PUSTKOWIU
DON GABRIEL
DROGA DALEKA PRZED NAMI . . .
DROGA NA ZACHÓD
DRUGI BRZEG (1962)
DZIEŃ CZWARTY
DZIEŃ OCZYSZCZENIA
DZIEŃ OSTATNI - DZIEŃ PIERWSZY
DZIEŃ WISŁY
DZIŚ W NOCY UMRZE MIASTO
EGZEKUCJA W ZOO
ELEGIA
EPILOG NORYMBERSKI
EPIZOD
EROICA
EUROPA, EUROPA
GAZDA Z DIABELNEJ
GDZIE JEST GENERAŁ . . .
GENERAŁ BERLING
GIUSEPPE W WARSZAWIE
GODZINA W"
GODZINY NADZIEI
GWIAZDY PORANNE
HARACZ SZAREGO DNIA
HISTORIA JEDNEGO MYŚLIWCA
HUBAL
JAK ROZPĘTAŁEM DRUGĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ
JARZĘBINA CZERWONA
JESZCZE SŁYCHAĆ ŚPIEW. I RŻENIE KONI . . .
JESZCZE TYLKO TEN LAS
KAMIENNE NIEBO
KANAŁ
KATASTROFA W GIBRALTARZE
KIEDY MIŁOŚĆ BYŁA ZBRODNIĄ – RASSENSCHANDE
KIERUNEK BERLIN
KOLUMBOWIE
KONIEC NASZEGO ŚWIATA
KONTRYBUCJA
KORCZAK
KORNBLUMENBLAU
KRAJOBRAZ PO BITWIE
KRZYŻ WALECZNYCH
KWIECIEŃ
LEGENDA
LISTA SCHINDLERA
LOTNA
LUDZIE Z POCIĄGU
MATKA KRÓLÓW
MIASTO NIEUJARZMIONE
MILCZĄCE ŚLADY
MIŁOŚĆ W NIEMCZECH
MISJA SPECJALNA
MISTRZ
MOJA WOJNA, MOJA MIŁOŚĆ
MORDERCA ZOSTAWIA ŚLAD
NA BIAŁYM SZLAKU
NA STRAŻY SWEJ STAĆ BĘDĘ
NAGANIACZ
NAGRODY I ODZNACZENIA
NIEMCY
NOC GENERAŁÓW
OCALIĆ MIASTO
OGNIOMISTRZ KALEŃ
OKRUCHY WOJNY
ORZEŁ
OSTATNI ETAP
OSTATNIE DNI
PARTITA NA INSTRUMENT DREWNIANY
PASAŻERKA
PIERŚCIONEK Z ORŁEM W KORONIE
PIERWSZY DZIEŃ WOLNOŚCI
PIGUŁKI DLA AURELII
PODZIEMNY FRONT
POGOŃ ZA ADAMEM
POKOLENIE
POLSKIE DROGI
POMIĘDZY WILKI
POPIELEC
POPIÓŁ I DIAMENT
POTEM NASTĄPI CISZA
POWRÓT DOKTORA VON KNIPRODE
POWRÓT NA ZIEMIĘ
PRZERWANY LOT
RAJ NA ZIEMI
RANNY W LESIE
ROBINSON WARSZAWSKI [MIASTO NIEUJARZMIONE]
ROK PIERWSZY
ROMANS Z INTRUZEM
RÓŻANIEC Z GRANATÓW
RYŚ
SĄSIEDZI (1969)
SEKRET ENIGMY
SKĄPANI W OGNIU
SŁAWNA JAK SARAJEWO
STAJNIA NA SALVATORZE
STALOWE SERCA
STO KONI DO STU BRZEGÓW
SZKICE WARSZAWSKIE
ŚWIADECTWO URODZENIA
TAJEMNICA ENIGMY
TATE
TRZY KOBIETY
ULICA GRANICZNA
UMARŁEM, ABY ŻYĆ
URODZINY MŁODEGO WARSZAWIAKA
VIRTUTI
W CIENIU NIENAWIŚCI
W TE DNI PRZEDWIOSENNE
WALTER P-38
WEDLE WYROKÓW TWOICH . . .
WESTERPLATTE
WIELKI TYDZIEŃ
WNIEBOWSTĄPIENIE
WOLNE MIASTO
WSZYSTKIE PIENIĄDZE ŚWIATA
ZA WAMI PÓJDĄ INNI
ZADUSZKI
ZAGROŻENIE
ZAKAZANE PIOSENKI
ZAMACH
ZAMROŻONE BŁYSKAWICE
ZAPAMIĘTAJ IMIĘ SWOJE
ZERWANY MOST
ZEZOWATE SZCZĘŚCIE
ZŁOTO DEZERTERÓW
ZNICZ OLIMPIJSKI
ZWARIOWANA NOC
ZWYCIĘSTWO
ŻOŁNIERZ ZWYCIĘSTWA
ŻOŁNIERZE WOLNOŚCI
Jeżeli coś przegapiłem - to wybaczcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBINSON WARSZAWSKI [MIASTO NIEUJARZMIONE]. W niektorych scenach iemsy" wypalaja prawdziwe domy na Nowym Swiecie!
A w zakazanych piosenkach w scenie przemarszu kolumny za oknem wykorzystano jencow niemieckich bo nikt tak dobrze by nie zaspiewal niemieckiego marszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mieście Nieujarzmionym" - ówczesny asysten reżysera - Stanisław Różewicz - jako Niemiecki saper" wysadzał ruiny... Starówki - wg niektórych... wrocławskiej. Tak zeznał" p. Różewicz po wielu latach:) Te kadry w wielu materiałach dokumentalnych TVP" - do dziś funkcjonują jako autentyk! Nie ma filmu o niszczeniu przez Niemców Warszawy bez sceny z Różewiczem, który przekręca klucz zapalraki...
Te autentyczne filmy z II WŚ" powstały w grudniu... 1948 :)
Podobnie jest na stronach tzw. Sensacji XX wieku": zamieszczono filmik dobycie Berlina" [czy jakoś tak], a kadry... pochodzą ze Stalingradu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Whatfor jestem pod wrażeniem listy, którą stworzyłeś. Niesamowite, ale połowy z tych filmów ni kojarzę.

Panowie, szukam film żelazny krzyż", mam do wymiany Das Boot",Stalingrad", Wróg u bram" i wiele wiele innych. Poszukuję, też Band Of Brothers, najlepiej wszystkie odcinnki. Filmy te interesują mnie tylko na CD.

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie