Skocz do zawartości

filmy wojenne...


mp

Rekomendowane odpowiedzi

Może warto teraz założyć wątek o najgorszych filmach woj.?
Np. ostatnio strasznie się zmęczyłem na Ciśnienieniu".
(jego recenzja zawiera się w tytule)
Za to moim faworytem jest Parszywa 12stka Trzy" - z murzyńskim komandosem :) biegającym dla niepoznaki w niem. mundurze i ze sceną niezastrzelenia Adolfa przez w.wym.
(Miał go na muszce, ale miał też dylematy moralne. Dylematy zwyciężyły).

A widział ktoś U-47 Kapitaenleutnant Prien"? (niem., z 1958 roku).

Jeszcze chciałem potwierdzić, że W avguste 44-owo" to faktycznie świetny, ale totalnie dziwaczny film. (ktoś pisał o nim wyżej).
pozdr.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Parszywa 12 -stka część III jest faktycznie nieciekawa, druga zresztą też była jagdyby odbiciem jednej matrycy", tzn. powtarzające się wszędzie motywy z dziewczynami z burdeliku przed każdym wyruszeniem w akcję itp.

WIndtalkers" - to moim zdaniem film, na którym można zasnąć, nie mogę już patrzeć na tą tragicznie wykrzywioną mordę Nicolasa Caiga. Wydaje mi się, że koleś nadaje się raczej do ról tragicznych.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio najczęściej omawialiśmy filmy, które mamy w naszych kolekcjach. Proponuję wymienić jeszcze trochę tych ciekawszych filmów.
Więc tak:
Orzeł wylądował"
Bitwa o Midway"
Tora, Tora, Tora"
Działa Navarone"

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A wiecie może skąd mozna ściągnąć oryginalne kroniki? Nawet krótkie, ale w miarę dobrej jakosci. Znam już britishpathe, Deutsche-Wochenschau oraz www.ilduce.net.
Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Odgrzewam stary, ale dobry wątek.
Jeśli się powtarzam za kimś to zabijcie, ale chyba nikt nie dodał wcześniej do listy hitowego i rewelacyjnego filmu Wzgórze" z Connerym.
Poza tym pamiętam lat temu chyba ze dwadzieścia taki polski film w TV, chyba o 1939 roku. Tytuł zapamiętałem, choć tylko raz widziałem ten film i zresztą nigdy potem go już chyba nie było: asieki" (prod. polska; kolor). Pozdrawiam! wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Ze swojej strony dodam dwa kultowe dla mnie filmy wojenne:
A Bridge too far" czyli O jeden most za daleko"
oraz
Theirs is the Glory" w Polsce wyświetlany w telewizji publicznej TV1 w latach 80-tych jako Arnhem"
Pozdrawiam
Sosab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrych filmów wojennych jest cała masa...ale jeszcze więcej totalnych klap, jak chociażby Jeniec któego ostatnio oglądałem.
Co do filmów radzieckich są świetne ze względu na kronikarską dokładność i unikalność temetu jaki poruszaja. Operacja Tajfun", Bitwa o Moskwę", Oni walczyli za Ojczyznę", Kursk"...nie wiem czy tytuły dobre ale sceny batalistyczne robią wrażenie i żadnych komputerowych chujumuju w stylu Troi. Mi utkwił w pamięci wątek o trzech dziewczynach ze Stalingradu które są w altylerii pelot. Bodajże Wiera, Nadia i...

łoto dla zuchwałych" było ostatnio w TV. Dla mnie niezapomniana kreacja Sutherland'a. Anachronizm, który zarzucano łotu"', uosabia właśnie postać Szajby. Sutherland zagrał po prostu rockandrollowego kontestatora, przeniesionego w czasy drugiej wojny światowej. Krytycy uważali to wtedy za zgrzyt, dziś Szajba i jego słynne odzywki mają status kultowy, choćby wygłaszane zmęczonym głosem czy ty już od rana musisz emanować takie negatywne wibracje?". No a rajd Shermanem z ekipa na pancerzu i calkiem niezłym kawałkiem muzy to poezja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nie wszystkie filmy sa fajne, czasem tylko niektóre sceny sa godne obejrzenia a inne głęboko zapadaja w pamięć. Obraz w połączeniu z dzwiekiem potrafi przenieść się w preszłość...
Proponuje aby każdy spróbował podzielić się takim ciekawym wątkiem...troche to takie romantycznie-sentymentalne...ale przecież poszukiwac można również przeżyc bo po to przecież szukamy...

Platoon": Drużyna Elaiasa wyrusza na zasadzkę i czarni zaczynają spiewać oh Zuzana", po niebie przetaczja się błyskawice... Scena przelatyjącego helikoptera nad biegnącym, rannym sierżantem i jego śmierć... i wiele wiele innych jak chociażby pożegnanie Kinga.

W księżycową jasną noc": Willysy jadące przez zaśnieżony las, i spotkanie z niemcami wśród śnieznych zasp.

Hubal": galop rannego kawalerzysty po pobojowisku z porywająca muzyką i pułk na tle dymów na horyzoncie.

łoto dla zuchwałych" : W finałowej scenie Szajba (Sutherland), Duży Joe (Telly Savalas) i Kelly (Clint Eastwood) ruszają ulicą wyludnionego miasteczka na spotkanie ostatniego niemieckiego czołgu, tygrysa. Idą kowbojskim krokiem, trzymając dłonie w pobliżu kabur z pistoletami, a w tle rozlega się typowo westernowa muzyczka.

Wielka ucieczka": świetna scena ucieczki na motocyklu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze scena z helikopterami i rannym sierzantem zgodze się z indian chiefem.Była ona świetnie nakręcowna i drugiej tak dobrej nie widziałem w żadnym filmie z tego okresu.I świetnie skomponowana muzyka do tego filmu.Ogólnie polecam cały film pluton jako naprawdę swietny film wojenny.




pzdr


Sanshin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubal" :
- scena szarży na niemieckie samochody przez odkryte pole - po tym jest ta scena z klamrą Panie majorze ,co tutaj pisze?" -Bóg z nami..."
- atak na niemiecką kolumne pod Huciskiem - te granaty rzucane z góry na samochody...

Stalingrad" :
- zapadła mi w pamięć scena z zasadzką na T-34 na pokrytych sniegiem polach...Niemcy skitrani w dołkach...później przyczepiają granaty magnetyczne do pancerza... ,fajna scena.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
Wiem, że ostatni post jest z 2004 roku, ale nie umiałem się postrzymac. Nie granaty magnetyczne, tylko miny magnetyczne. Poza tym mieli jeszcze koktajle mołotowa, pak 40 i handgranaty przeciwpancerne. Troszke mi ta scena propagandą zalatuje, ale ogólnie spoko. Na wojnie dużo rzeczy sie dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie