Skocz do zawartości

filmy wojenne...


mp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Indian Chief : ze scen w Hubalu" super są :
- szarża przez pola na niemieckie samochody (początek filmu)
- atak na niemieckie samochody koło Huciska (granaty z góry;)
- w ogóle cały film jest super!!!
Zauważyłeś ,że kilku Hubalczyków" uzywa francuskich karabinków Berthier wz.16 ? Chyba mieli ich sporo do filmów.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji: poszukuję filmu Elegia, format obojętny (chociaż najlepiej coś do odpalenia na kompie)
Whatfor: pozdrowienia od działona z 1kcz/42pz/11DDPanc
możesz mi podać jakieś źródła literackie na temat Kolegium A?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie filmy wojenne są niezłe, ale szkoda że te powstałe przed 1989 bardzo często mają podtekst polityczny i są momentami przez to niestrawne. Z zagranicznych stawiam na O jeden most za daleko"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Feedera:
1. Pozdro od starego wyciora" z 10. SDPanc:)
2. Elegia" jeste wg mnie - a sporo widziałem - jednym z najlepszych polskich filmów wojennych. Niestety - przeszedł bez echa i dziś już nikt tego nie puszcza. Miałem kiedyś osiedlową kablówkę i Elegia leciała 8 x w tygodniu:)
3. Odn Kedywu Kolegium A": Witkowski Henryk [Boruta"], Kedyw" Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej 1943-1944.
Witkowski Henryk [Boruta"], Witkowski Ludwik [Kosa"], Kedywiacy. Wszystkich mailami odsyłam do tych pozycji - bo o niczym innym nie słyszałem. Wyszły jeszcze jakieś wspomnienia [Likiernika?] - ale ich nie mam... Ponadto w : Trojan Włodzimierz, >Ci, którzy przeżyli... Biografie żołnierzy baonu ośka"< jest kilka notek biograficznych tych ludzi z Kolegium A", którzy 12 sierpnia weszli wskład Zośki. Cała reszta wiedzy - to tylko strzępki relaci, dokumentów, wspomnień porozrzucanych po setkach książek :(
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pamięta tytuł, akcja w okresie Wiosny Ludów, szwadron huzarów węgierskich buntuje się i przedziera przaz góry, potem co trzeci zostaje rozstrzelany (widziałem go bardzo dawno, trochę zatarł mi się w pamięci ale miodzio). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi..hi..hi..dobre z tym pianistą:))))) Nie no coś się wymyśli. Może masz dojście do kalkomanii? Poszukuję orła Luftwaffe ( późniejsza wersja), z chęcią dopłacę!

Pozdrawiam
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monsun poszukaj na allegro , a tak na powaznie to szkoda ze nie mozesz sprzedac hmm... nic inengo z filmow nie mam aorla to juz mowilem poszukaj na allegro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły jest ten spis łotwora:)a z zagranicznych niepadł jeszcze tytół arcydzieła czas apokalipsy". choc w jakims sensie mozna go podciagnąc pod polonica -film jest oparty (dość lużno )na kanwie opowiadania korzeniowskiego.
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego Marecki nie mam tego o co pytasz.
MP - na razie mam tyle roboty,że nawet nie mam czasu kiedy wyskoczyć na pocztę. Jak minie u mnie ta nagonka, to poproszę Cię wtedy o Twój adres i wyślę Wroga u bram". Prześlij mi adres na maila. Dam Ci znać kiedy dojdzie do skutku.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna w Das Boot" jest scena jak okręt podwodny próbuje się przedostać na Morze Śródziemne koło Gibraltaru. Po ciemku na powierzchnii płynie wprost na angielski nisczyciel który strzela z działa... Bardzo mi się ten moment podoba :)

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
w Das Boot podoba mi się moment, jak u-boot schodzi na dół w celu uniknięcia ognia i blokują mu się stery. Ale schizę musieli wtedy przeżywać. Jednak pomysłowość głównego mechanika i pierwszego oficera oraz trzeźwość i trafna ocena kapitana doprowadzają do sukcesu!Te chwile napięcia są świetne. Szkoda mi było tylko chłopaków, którzy najpierw uratowali się przed śmiercią w morskiej odchłani, a ginęli po wpłynięciu do portu. Nikt nie przewidział takiego końca. Film jest bardzo dobry, a to że trwa około 3 godz. w ogóle nie męczy (jak na przykład Tytanic:))

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach MP nie widziałem twego postu. Już mówiłem, że nie sprzedaję, ale mogę pójść na jakąś wymianę, nie koniecznie filmy, jak już zauważyłeś:) Na razie piszesz się na Wróg u bram" i Das Boot".
Mam jeszcze:
Byliśmy żołnierzami"
Blach Hawk Down"
Windtalkers"
U - 571"
Snajper"
Stalingrad"
Jak rozpętałem ... 1 (w kolorze)"
Jak rozpętałem ... 2 (w kolorze)"
Jak rozpętałem ... 3 (w kolorze)"
Ostatni bastion"
a linią wroga"

Tyle pamiętam, być może mam coś jeszcze. MP kontaktuj się ze mną na maila.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie