Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2008


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z tą wieżą robi wrażenie - GRATULACJE!

Mam tylko małe pytanie do kol. PATRON/Akagi [jeżeli zechcą mi odpowiedzieć]. Ze zdjęć widzę, że oryginalne blachy mają wżery spowodowane korozją [wiadomo], a te dorabiane są jak w oryginałach zupełnie gładkie. Czy zamierzacie te wżery docelowo zaszpachlować, czy te blachy pozostaną z tymi ubytkami takie jakie są, jako swoiste świadectwo historii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepięknie!!:D
Czyli mozecie uznać ze czołg już z zewnątrz jest cały zamknięty blachami?? Widac brak blach wieży, ale jak z pokrywami nad silnikiem?? A to coś" na lawecie to ta podstawa wentylatorów?? I pochwalcie się z kąd macie lufę z zamkiem:P
Wielkie Pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
po pierwsze dziękujemy za miłe przyjęcie efektu prac nad PROJEKTEM 7TP.

odpowiadając po kolei:
balans- wżery na oryginalnych blachach mają swój urok i nie będą (zgodnie z decyzją panzergrzesia) retuszowane, a wręcz przeciwnie pracujemy nad metodą postarzania blach nowych i mamy pewne osiągnięcia w tej dziedzinie:-)))

lufcik - prezentacja elementów C7P odbędzie się wraz z rozpoczęciem fizycznych prac nad montażemC7P, jak na razie 95% wysiłku jest skierowane na 7TP i jego dokończenie i uruchomienie

Cronos- czołg NIE jest zamknięty blachami, są jeszcze braki poza tym musi zostać zakończony montaż ostateczny i korekty pasowań blach ,jak mawia panzergrześ musi być jak ksiązka pisze":-)
na lawecie widać podstawy wentylatorów 7TP, podstawe chłodnic C7P wraz z Chłodnicami, błotnik (część)7tp
zbiornik paliwa C7P
ogniwa ursusa
Lufę działka ppanc wz 36 udostępnioną do prezentacji przez Muzeum w Sochaczewie ( DZIĘKUJEMY)


pzdr PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Oglądając zamieszczone fotki zwrócił uwage moja pewien szczegół. Mianowicie czy faktycznie w tym miejscu winien byc ten otwór???
Wygląda tak jak by konstruktorzy 7tp źle dobrali (walnęli się"?)umiejscowienie tego otworu (nie uwzględniając luki między płytą boczną a płytą pochyłą przedziału silnikowego), co raczej chyba było by dziwne....?
Czy , może to tylko poprostu nie wypełniona dotąd luka?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFFFFFFFF :)
Tak przypuszczałem (tak nawiasem mówiąc konstruktorzy to miałem na myśli tych z lat 30)
Poprostu moje pierwsze wrazenie było takie że otwór rewizyjny (?) nie gra z pancerzem ....
Pozdrawiam obecnych budowniczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa galeria: Prezentacja w CAW 18 XI 2008 r. rekonstruowanego czołgu 7tp

http://www.odkrywca-online.com/galeria,prezentacja-w-caw-18-xi-rekonstruowanego-7tp-,553.html


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 08:13 03-12-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam. Z uwagi że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie a jestem jak i większość zainteresowany tym projektem . mam kilka pytań natury technicznej. Wiadomym jest że narazie siudemka odbudowywana jest jao wydmuszka , a po pewnym czasie ma być śmigająca. Czy czołg ma być wyposażony w oryginalnego Saurera a jeśli tak to w jakich jeszce pojazdach stosowano ten silnik samochody, czołgi i inne pojazdy" , jaka ma być skrzynia biegów i czy tylko do tego pojazdu była ona opracowana czy zadaptowana z innych pojazdów i czy była gdzieś indziej stosowana ??. Oczywiście pytanie dotyczy jeśli ma być stosowana taka jak w oryginale a jeśli nie to jaka będzie prawdopodobna wersja napędu. czy radiostacja o taka wieża jest odbudowywana " będzie wnim i czy to będzie jakaś kopia czy posiadacie radiostację typu 2N/C i czy mocno ona odbiegała od lotniczej wersji Polski Philips N1L/M . czy posiadacie zwolnice do niego i czy są takiej samej konstrukcji jak w Vickersie lub w rosyjskich T-26 ? .Może ciut na wyrost pytania , ale napewno sporo osób chciało by wiedzieć - co dalej ?
pozdrawiam i trzymam kciuki za projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam małe pytanko. Co to za przeniesienie napędu (na fotce 16 tej w galerii) widać małe kółko pasowe oś itd... to od 7-mki? Widziałem coś takiego u znajomego wykożystane do samorobnej szlifierki.
Pozdro
Heruss
PS.. Gratulacje ... tank wygląda PIĘKNIE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tndrzak - odpowiadając po kolei:

- tak w oryginalnego Saurera wzmacnianego
- saurer tego typu nie wzmacniany był wykożystywany np w autobusach - odsyłam do netu i literatury po więcej informacji
- skrzynia była tylko do 7TP zaprojektowana - co jest logiczne jako że był to pierwszy czołg z silnikiem diesla , więc jest oczywistym że m7usiał mieć swoją " skrzynię , czyli przełożenia
- będzie taka jak w oryginale ta skrzynia, oczywiście
- N2C mocno odbiegała od innych naszych konstrukcji

-pytanie o to jaka radiostacja będzie zamontowana w PROJEKCIE proponuję zadać za jakieś pięć sześć lat jak ten problem będzie dotyczył Projektu, jak na raziwe jest to pytanie przedwcdzesne
zwolnice jak widać na poprzednich zdjęciach są już zamontowane


czy sa takie same ? - odpowim trochę krótko ale jak na razie nie bardzo mam czas na wyjaśnienia - NIC nie jest takie samo jask w T26 i Vickersie, a mit wymienności elemkentów pomiędzy 7TP a innymi jest już przeszłośćią , jak się przekonaliśmy na własnej skórze,



PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie