Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część II )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

No tymi drzwiami mnie dziś powaliłeś .... i sprawdziła się metoda omawiania każdego zdjęcia.
A co wyniknęło z odkrycia Lemerta .... popatrzyłem na zdjęcia prototypu X .....
i kolejne olśnienie drzwi też otwierają się na odwrót .... dale już tylko można przypuszczać że jest to ........ ale to już może jak będę wklejał kolejne zdjęcia ......

Pozdrawiam

Woodhaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 516
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dobra wymyśliłem kolejny nurtujący mnie temat o RSO, chociaż Afrika Korps RSO" tylko częściowo został rozwiązany, zostawiam go na rzecz:
Flak RSO.
Możecie coś napisać??


Ps
Fotka z cyklu wytęż wzrok.
Mobilny CPN. Chyba jeszcze nie było w tym temacie(chociaż pewnie Woodhavena nie zaskoczę:)))
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w trawie piszczy .......

Cena wystawionej wanny RSO na Ebay ..... spadła do $6000 ....

LeszekS dzięki za czujność bardzo ciekawe zdjęcie. Zaintrygowało mnie oznakowanie namalowane na kabinie RSO.

Lemeryk posiadasz wzornik kolorów RAL ?? np. (http://www.phoenix-model.com/paint_charts/Testors_MM_Acrylic.pdf

Szym jeszcze raz dołączam się do podziękówek.
Chciałem dziś odwiedzić Waszą stronę Stowarzyszenia Miłośników Architektury i Techniki Militarnej Labirynt" bunkiertkonewka.eu niestety nie działa.

f35jsf Zapewne wszyscy pamiętacie Estoński oddział Narva i RSO z rejestracją SS oraz harmoszkę z 2007-12-15 18:33:00.
Jest to kolejne zdjęcie z sesji zdjęciowej jaka wtedy została zrobiona. Na pewno niedługo zobaczycie resztę tych zdjęć.
O RSO/01 z działkiem 2 cm GEB. Flak 38/42 napiszę w niedługim czasie

Może mi ktoś przesłać skany artykułów z Odkrywcy i Nurkowania na temat nurkowania na wrak Graf Zeppelina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.
f35jsf podnosisz poprzeczkę :), dotychczas wklejono jedno archiwalne zdjęcie RSO z zamontowanym 2 cm Geb. Flak. 38. 07.08.31 00.00.00. Montowano je na pewno na wersjach RSO/01 i RSG. W obydwu przypadkach montowano górską wersję tego działka (Geb) któr w ciężkim terenie można było rozłożyć na trzynaście części i transportować w jukach. Latem 1943 powstał pierwszy górski batalion przeciwlotniczy, na jego wyposażenie składały się miedzy innymi RSO z 2cm flak. Później w skład każdej dywizji górskiej wchodziło po 12 RSO tworząc samodzielne kompanie ppanc/plot. RSO było także przystosowane do holowania 3,7 cm flak 37. Cały czas podpieramy się :
Sawicki S., Pojazdy II wojny światowej, Warszawa 2004
Jeśli chodzi o Transport paliwa to warto wrócić do zdjęcia RSO z bułgarskiej brygady pancernej 07.12.26 22:06:00.

Co leży z lewej u dołu na zdjęciu Leszka S.,drzwi ???

Szym muszę się kiedyś do Was koniecznie wybrać.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave RSOwcy,
Lemeryt, nie mam opisu tego zdjecia co 2008-01-09 16:27:00 wstawilem:( Zdobyte gdzies w Necie

Niestety na razie nie moge wam pomóc finansowo;(

ale zarzuce pare Fotek na które sie natknelem w necie.

Pozdrawiam
Sten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odnośnie zdjęcia z testów z nakładkami na gąsienice... w zbiorach swoich posiadam jeszcze dziesięć zdjęć z testów nakładek na gąsienice. Wydaje mi się że najwcześniejszymi zdjęciami z prób są zdjęcia przedstawiające prototyp Rso który posiada jeszcze reflektory, innego typu wlot powietrza oraz koła szprychowe....... a na pace znudzona ekipa badawcza.

Szym tym razem nie trafiłeś niestety wszystkie zdjęcia już były w pierwszej części.

Powracamy do RSO wyciągniętego z jeziora w wersji propagandowej.
Podczas oględzin okazało się iż kabina została w znacznym stopniu uszkodzona.
Ponieważ nie udało się pozyskać innej kabiny postanowiono zbudować nową kabinę...... i co z tego wyszło ?
:-)) ...... cdn

Jeśli patrzyliście uważnie na zdjęcia, czy zauważyliście
- trochę dziwne mundurki ludzi krzątających się obok RSO
- napięcie gąsienic.

Macie jakieś typy co do miejsca wyciagnięcia RSO ?????
Mała podpowiedz RSO został utopiony przez Niemców pod koniec kwietnia 45
W oznaczeniu oddziału była cyferka 76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników projektu RSO
Cieszę się Pawle, że wpłata dotarła. Mam nadzieję, że z pomocą innych forumowiczów ten wydawało by się nierealny pomysł stanie się wkrótce rzeczywistością.
Na deser kilka fotek.
Jedną wstawił Woodhaven w pierwszej części - na tej widoczne jest więcęj szczegółów. Dwie są nowe.
Pozdro i tak trzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj coe
Na zdjęciu wklejonym przez Ciebie jest RS 1500 Waldscchlepper ( ciągnik leśny ) model produkowany w latach 1946 - 47 przez Klockner-Humboldt-Deutz ( KHD ). Była to ostatnia wersja RSO przy której wykorzystano części z rozbitych maszyn oraz pozostałych części zgromadzonych w fabrykach i nie wykorzystanych przy produkcji wojennej. Ogółem wyprodukowano 1500 szt. tych maszyn a były one napędzane silnikami Deutz F4L514.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie