Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część II )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem Wasze forum, i podziwiam panów za zaangażowanie i zapał. Mam tylko nadzieje że na ten bezsensowny z punktu widzenia szerszego kregu odbiorców projekt nie idzie ani jedna złotówka z pieniędzy podatnika, dotacji z UE lub innych publicznych pieniędzy. To co panowie robicie to tylko i wyłącznie Wasza dobra zabawa. Mam nadzije że jeden z panów który przedstawia się jako pracownik muzeum to co robi, to robi po godzinach i że muzeum nie udostępnia mu do tych celów komputera (szkoda klawiatury). Uzasdnienie, przypuszaczam że na świecie jest kilaset super zachowanych tego typu pojazdów ten Wasz nie jest zachowany, to szczątki. Pojazd ten nie ma nic wspólnego z historią regionu czy nawet Polski poza tym że przejachał przez nasz kraj dwukrotnie do ZSRR i z powrotem. Życzę powodzenia i pamiętajcie wara od moich podatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 516
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Proponuję zająć się swoimi sprawami, o których się ma pojęcie. Jeśli forum się przeczytało z dużym zainteresowaniem, to się już wie, czy na świecie jest kilkaset super zachowanych tego typu pojazdów. Pozdrawiam serdecznie i więcej dystansu życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś wystosować powyższy apel do całego narodu, US, sejmu , senatu, rady ministrów i prezydenta. Na pewno znajda jakąś skuteczną receptę na nurtujące pana problemy w tym te dotyczące podatków.

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Tak-mój kawałek gasienicy będzie od TDT-40 bo i szpilka jakaś taka krótka i mniej masywny jest od tych z RSO.A i napis jest wybity HM 76 i jeszcze jakiś ale nie czytelny.Szkoda-myślałem ze przydadzą się te dwa ogniwa przy odtworzeniu waszego RSO.Serdecznie pozdrawiam.krzysiekzzr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szkoda wchodzić z facetem w dyskusje bo zamiast coś pomódz to tylko psuje atmosferę...
Lemeryt szkoda że się nie udało z tym 1% ale to nic...
W marcu ( po wcześniejszej informacji emailowej) zdefiniuję przelew ( może parę złotych ) ale się przyda...
Tak myslałem może by jakąś akcję cegiełkową zrobić...??? Kto będzie chciał to się dołoży a kto nie to nie...
pozdr.Wolff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana Kiezmarski.
Dziękuję za wyrażona opinię, którą spokojnie przyjąłem do wiadomości. Niestety w Muzeum nie mam możliwości korzystania z komputera więc o klawiaturę może Pan być spokojny, proszę zobaczyć godziny moich wpisów zajmuję się tym ezwartościowym projektem" głównie wieczorem i w nocy. Pisze Pan z zainteresowaniem przeczytałem Wasze forum" potem przypuszczam że na świecie zachowanych jest kilkaset super zachowanych tego typu pojazdów" obawiam się że coś Panu umknęło. O swoje podatki proszę być spokojnym postaramy się poradzić sobie bez nich. Na szczęście żyje na tym świecie trochę szalonych ludzi którzy finansują to przedsięwzięcie, po części do RSO jeżdżę w czasie wolnym, tak samo jest z pracą przy RSO. Jednak niestety muszę Pana zmartwić muzeum ma wkład w tą odbudowę ale może to nie tylko Pan płaci podatki ? Czy pomysł jest bezwartościowy z punktu widzenia merytorycznego i historycznego ? O tym będę miał przyjemność napisać na forum w piątek.
Opinię Pana przyjąłem, odpisałem też na Pańskie uwagi. Myślę że nie chodzi panu o wywołanie pyskówki" i zniszczenie wątku, dlatego nie widzę sensu dalszej dyskusji z której i tak poza ubitą piana nic nie wyniknie.
Pozdrawiam Pana życząc aby zapłacone przez pana podatki przekazane zostały na jakiś inny wartościowy projekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poważne potraktowanie moich wątpliwości i wyjaśnienia oraz jeszcze raz życzę powodzenia. A z ciekawości zapytam ile na świecie jest zachowanych tego typu pojazdów, bo z lektury forum wynikało że dużo (w jednym z wątków była mowa że tylko w ostatnim czasie z Polski wyjechały dwa, w innym że trzeba pojechać na wschód po lepiej zachowany, i było jeszcze parę zdjęć z muzeów) dlatego napisałem kilkaset. Jeszcze raz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, zanim skończyłem swoją wypowiedź cztery wpisy które miło przeczytać.
Krzysiekzzr- dzięki za dobre chęci, faktycznie główka szpilki ma inny kształt nie zwróciłem na to uwagi. Człowiek cały czas się uczy i chyba do tego między innymi służy to forum
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przedstawię kolejne zdjęcie RSO w scenerii zimowej oczywiście armatka na nartkach. ;-)
Zastanawia mnie cały czas czy montowano ławki na pace RSO czy też przewożeni żołnierze jechali na załadowanych na pakę skrzyniach.
Na tym zdjęciu widać żołnierzy siedzących zarówno wzdłuż jak i poprzek paki. http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/clip_10ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieju nie tylko ty ładne wozy bojowe na fajnych kółeczkach znajdujesz. To zdjęcie pewnego wozu bojowego terenowego o napędzie jednej klaczy 4 kopytnej, a obok wór po wypitych glasminach przygotowanydo oddania w skupie opakowań szklanych lub napełnienia powtórnie dowódcy wyżej wymienionego wozu bojowego , aby dodać animuszu do walk z gruntem ornym. Zdjęcie wykonano tydzień temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tendrzak - 26.V dzień po wydobyciu RSO koledzy po fachu wydobyli pierwotną, bezkonną wersję tego wozu :
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=464257#464257
Uwielbiam takie zdjęcia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie !
Dziękuję za udział w dyskusji w ramach II części wątku o RSO. Dziękuję Wam za wszystko i zapraszam do części III :
http://www.odkrywca.pl/raupenschlepper-ost-steyr-rso-czesc-iii-,597180.html#597180
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie