Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część II )


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Trochę zaniedbałem wątek o RSO, przepraszam sporo ostatnio podróżuję :).
Romel - dzięki za udział w poszukiwaniach, zwłaszcza że znalezienie czegoś nowego w necie jest coraz trudniejsze.
ra_v - dzięki za kontakt i pomoc. O RSO na terenie UK na razie nie było żadnych informacji, ale na pewno są trzeba będzie poszperać na wschodnich forach. Jak dotychczas najwięcej RSO zlokalizowałem w Polsce, niestety większość z nich pojechała ...Te znane wszystkim stojące w muzeach w Mo... i Wi... zostały zbudowane z części przywiezionych z Polski :(. Kompletne RSO wyjechało do prywatnej kolekcji z pod Łodzi w 2006. Nie chcę podgrzewać sto razy już wałkowane dyskusji o wywozie sprzętu, tylko żal się robi kiedy przyjeżdżasz gdzieś i dowiadujesz się że było ale wyjechało :( Nie kontynuujcie tego tematu :).
Woodhaven - wklej ten filmik z harmoszką nie zadręczaj RSO-wców
Pozdrawiam
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 516
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po raz kolejny sprawdza się zasada:
chcesz coś znaleźć nie szukaj":)))
Trafione przypadkiem w niemieckich kronikach:)))

Jest wesoła kompanija, jest i RSO, chociaż mało go tam.
http://youtube.com/watch?v=vuBMK694pnQ&feature=related
Filmik fajny nada się też do innego tematu.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolejny udany dzień. Do muzeum dotarła dziś przesyłka z dokumentacją techniczną dotyczącą RSO, tą cenną przesyłkę nadesłał :

Kolega Szym, ze :

Stowarzyszenia Miłośników Architektury i Techniki Militarnej Labirynt".

Wielkie dzięki za pomoc !!!!!!!!

f35jsf gratuluję tylko Tobie i Woodhavenowi udało się wyłowić tą przysłowiową igłę ze stogu cyfrowego siana.
Szkoda że twojej metody nie można zastosować w innych sprawach.
Pozdrawiam
Paweł
p.s. tydzień się jeszcze nie skończył...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szacuneczek dla F35jsf .... przyznam szczerze kopareczka mi opadła.
Zawsze zabierałem się do przejrzenia Deutsche Wochenschau ale jak to bywa ciągły brak czasu nie pozwalał mi zrealizować tego.
No i proszę Lemeryt już się poddawał a tu taka perełka ..............jeszcze raz gratuluję.
Teraz muszę zgrać perełkę do PC ...... a w nagrodę ... proponuje pięć książek .... do wyboru ( Najlepiej napisz mi co by Ci się przydało )

Powracając do pierwszego filmu jest on dostępny tez jeszcze pod dwoma adresami
http://pl.youtube.com/watch?v=TZ833SnXUSI
http://pl.youtube.com/watch?v=vvscjL59ry0

Jeśli chodzi o RSO w UK na pewno przybyło jedno z Norwegii ale w jakich celach trudno mi dziś odpowiedzieć. http://www.warandpeaceshow.co.uk/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=88888914
Informacja o 48 zachowanych RSO pochodzi od nieodżałowanego Wernera Geier niestety nie otrzymałem pełnej list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień miał kilku bohaterów. Sprawcą całego zamieszania jest kolega :

Dziej

który przekazał na rzecz Muzeum koło od przyczepy RSO, ogniwo gąsienicy, i tarczę sprzęgła. Pośredniczył również w zawiązaniu korzystnej transakcji z kolegom

Mariuszem

Miło Was było poznać, pozdrawiam i dziękuję serdecznie za pomoc. Bardzo liczę na ten nowy sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas olbrzymi kłopot sprawiała kwestia transportu. Dzięki wsparciu Pana

Grzegorza Gomulaka

wielkiego miłośnika lokalnej historii udało się ten problem rozwiązać. Muzeum otrzymało możliwość bezpłatnego korzystania z transportu, za co serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maus no śliczny jest ten malutki Rsocik, wydrukowałem sobie ( na jednej stronie mieszczą się aż dwa RSO !).
Jak tylko znajdę wolną chwilkę zaraz sobie zmajstruję mały
oddział szkoda tylko ze nie ma tylko Paka.

Lemeryt źle mnie zrozumiałeś, w momencie gdy wpisałeś
„Woodhaven - wklej ten filmik z harmoszką nie zadręczaj RSO-wców „
Stwierdziłem że strąciłeś nadzieje na odnalezienie filmu przez fanów. A tu proszę bomba, sam byłem zaskoczony ....

f35jsf bardzo się cieszę się z Twojego odkrycia.
Tych dwóch filmów nie widziałem i dlatego postanowiłem uhonorować Cię nagrodą o której wyżej pisałem.

Ja niestety nie mam czasu na oglądanie filmów więc polecam.
http://www.wochenschau-archiv.de/titelsuche2.php?PHPSESSID=562036a491e5f1a4b3d8a4addcab7f6e&tid=4&signature=DW+612%2F1942&year=1942&title=Die+Deutsche+Wochenschau&limit=0&dmguid=08E92C0062198378030103009D21A8C0AB00000000

Cieszę się że jest nas coraz więcej,
Dziej jesteś wielki ! Oby tak dalej.

Z drugiej strony musimy mieć świadomość ze świat na nas patrzy.
http://odkrywca.pl/a-to-co-kolejny-stug-z-polski-,579997.html#579997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda dla mnie?? Jesteście nazbyt uprzejmi:))))
Tak swoją drogą to myślałem, że o tych książkach piszesz do Lameryta, nie do mnie:)))

He he wczoraj cały dzień siedziałem na tubie. Głowę miałem wielką jak księżyc, a jak Lameryt napisał:
Woodhaven - ten filmik przynajmniej od miesiąca cieszył moje oczy, dlatego nie widzę powodu do poddawania się, zresztą dostałem go od Ciebie musiałeś zapomnieć...:)"
to mnie zamurowało i mimo zmęczenia odpaliłem tuba i przejrzałem kolejną serię filmów:)))
Teraz już wiem, że źle się zrozumieliśmy, no ale przynajmniej miałem niezłą motywację do poszukiwań pod koniec ciężkiego dnia.

Dzisiaj chyba też siądę:)))

Woodhaven tą stronkę, którą podałeś postaram się przeczesać, chociaż podejrzewam, że 90% tych kronik już obejrzałem:)))
Przynajmniej jeżeli chodzi o die deutsche wochenschau".

Acha mam jeszcze do Was pytanie:
Czy możecie powiedzieć w którym miesiącu 42 roku rozpoczęła się produkcja RSO??
Da to ostateczne potwierdzenie dotyczące Africa Korps RSO":)))
He he swoją drogą to z 3 dni temu już myślałem, że go mam. Aż podskoczyłem, ale Africa RSO okazał się być Oplem Maultierem:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie