Skocz do zawartości

Lądowanie człowieka na Księżycu


Rekomendowane odpowiedzi

http://prawda2.info/prawda/czlowiek_na_ksiezycu.html

Lądowanie człowieka na Księżycu, największy krok ludzkości w dziejach od chwili wynalezienia koła czy wielkie światowe oszustwo NASA ?

Kosmonauci faktycznie na Księżycu czy w najlepszym studiu ?

Wczoraj na Discovery o 2 w nocy leciał też ten ciekawy programik - część wypowiadających się uważała, że wtedy ludzie lecący w kosmos skończyliby jak jajka w mikrofalówce :}



Bardzo interesujące teorie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak trochę obok...

W 1979 na ekranach kin pojawił się film Capricorn 1"

Do startu pierwszego załogowego lotu na Marsa, przygotowanego przez NASA, pozostały zaledwie minuty. Trzech astronautów gotowych do wyruszenia w tę przełomową i historyczną podróż, czeka na odpalenie silników. Wtedy niespodziewanie do ich kapsuły zagląda tajemniczy człowiek w garniturze i nakazuje natychmiastowe wyjście..."

W sposób ewidentny film ten nawiązuje do tezy o sfingowanym locie na Księżyc.

Tak, czy inaczej warto zaobaczyć, bo to kawał dobrego, starego, amerykańskiego kina sensacyjnego - szczególnie polecam finałową scenę pościgu lotniczego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z trochę innej beczki...

W 1990 ukazała się książka Istvana Nemere Gagarin = kosmiczne kłamstwo?"

Węgierski dziennikarz, na podstawie rożnych poszlak udowadnia tezę iż Gagarin nigdy nie był w kosmosie. W pierwszy lot poleciał ktoś inny, ale misja nie zakończyła się sukcesem - pierwszy kosmonauta doznał poważnych obrażeń. Aby to ukryć światu pokazano Gagarina. Autor uważa, że z tego właśnie powodu Gagarin musiał zginąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej wrotnik Koziorożca".

Z tego co wiem film wywołał spore poruszenie opinii publicznej, wprost uderzył w NASA, program kosmiczny spadł z piedestału. Kilka lat potem wydarzyła sie historia ze znaną eksplozją promu kosmicznego i śmiercią załogi, co miało według niektórych potwierdzać teorie spiskowe i uwiarygadniać takie historyjki jak ze wrotnika Koziorożca". Po historii Challengera też jeszcze nie wszystko ujawniono, poza oficjalną przyczyną katastrofy.

Z drugiej strony w necie można znaleźć historyjki, jakoby o nieudanym lądowaniu Rosjan w latach 80 na Księżycu. Sprawa została zakamuflowana, ponieważ na Księżycu wskutek awarii pozostał w lądowniku jeden kosmonauta, oczekujący na pomoc. Pomocy nie udzielono i miał zostać tam zginąć wkrótce.

Takie ciekawe historyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był poruszany ten temat w jednym z pierwszych numerów czasopisma Faktor X" :), większość historii opisywanych w tym magazynie podciągnął bym pod bajki, niemniej ten arcik mnie zaciekawił, sporo przytoczonych informacjii pokrywa się z tymi które podał w linku acer.

Ciekawi mnie jedno: podobno Pan Gagarin po powrocie z księżyca zaszył się gdzieś i zniknął z życia publicznego.
Czy faktycznie nie wiadomo gdzie on sie znajduje? Człowiek który pierwszy postawił stopę na księżycu powinien zostać gwiazdą, a nie ukrywac się...

Wie ktoś co się z nim dzieje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lądowanie na Księżycu się odbyło, przekaz na żywo lecący na Ziemię co go nawet jakimś cudem Polacy jako jedyni z demoludów mogli ziorać był podobno prawdziwy. Natomiast ten film co to go tak szukają zawzięcie i go szlak trafił albo diabeł ogonem nakrył i większość lepszych fotek to podobno studio. Takie coś mi powiedział pewien fizyk jądrowy :)

Apollo podobno zostawiło na Księżycu lustro do mierzenia odległości Ziemi od Księżyca. Chyba każde obserwatorium z teleskopem na Ziemi może zweryfikować ten fakt? :> Mnie natomiast zawsze dręczyło pytanie :P Dlaczego nie ma zdjęć z Ziemi przez teleskopy miejsc lądowań Apollo :) że niby tam jednak teleskopy za słabe i statki za małe i takie tam mi wmawiano :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto Ruscy by ich zjedli, a foty z Księżyca też trzeba było obrobić :) no a reszta to może faktycznie studio. Ciekawi mnie natomiast manewr okrążenia srebrnego globu i nadawanie sygnału am jest Santa Claus" przez jedną z misji amerykańskich. Czyżby kosmici mieli tam bazę :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest oczywiste - może było na żywo a może było już wcześniej nagrane. Cień niepewności jest odnośnie lądowania w 1969 jest dla niektórych.
Reżyserią tych zdjęć z Księżyca i filmu, miał być Stanley Kubrick - tak się składa że w 1968 stworzył nieśmiertelną i kultową Odyseję Kosmiczną", która zaskoczyła świat filmu ilością nowinek technicznych i jakością efektów specjalnych.

Zbieg okoliczności ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nocne polakow rozmowy :)
oj bardzo mnie ekscytowal ten koziorozec...
ciekawe ile ofiar ludzkich program kosmiczny ma na sumieniu - kilkaset ?
chocby sprawa wybuchu paliwa w ruskiej rakiecie na stanowisku startowym na wskutek decyzji pijanego generala - chyba zginelo 170 osob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, ruskie wysyłali kosmonautę, ten umierał i pokazywali jego brata bliźniaka :)
Skazali tego generała? Ta rakieta chyba w ogóle nie oderwała się od ziemi tylko wyjorzyła od razy w popiół :)

To lustro na powierzchni Księżyca można chyba b. łatwo sprawdzić. Byłoby chyba dość koronnym dowodem, bo nawet maszyna musiałaby mieć dużą precyzję żeby takie coś ustawić, a w latach 70tych no to wiecie jak tam z techniką było kosmiczną - prawie lux, ale nie do końca.

jednocześnie dziwi mnie, że senator Glen czy jak mu tam przeżył i opowiadał o robaczkach świętojańskich przemykających przez jego kabinę. Może to promieniowanie nie jest takie zabójcze????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boo jakby Glenn widział na serio jakieś promieniowanie w formie robaczków, a odrzucając tezę, że skanowało go Santa Claus :), albo mózg mu się zlasował i po powrocie na ziemie zrobili senatorem jego sobowtóra :) to pomijając to, to by chyba było to straszne promieniowanie kosmiczne, zdolne zabić każde życie... chyba dobrze kombinuje? nooo.. a jeśli o tym opowiadał albo/i jest to fakt znany powszechnie, to albo się tego nie dało zatuszować bo Glenn przemawiał z orbity na żywo a potem się usmażył, albo po prostu przeżył i opowiadał. Z drugiej strony Nasa nie lubi jak sie jej szpera w papierach, zachowałaby to więc dla siebie żeby nie wzbudzać teorii spiskowych z podstawieniem Glenna.... matkooo święta...

Noo ale ja myślę, że to promieniowanie nie jest takie złe i cienkie ścianki Apollo po prostu były zdolne do zabezpieczenia załogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę skorygować acera - wrotnik Koziorożca" to zupełnie inna bajka.

Capricorn One" w Polsce nosił tytuł Koziorożec 1"

Scena lądowania" na Marsie - niestety po włosku
http://www.youtube.com/watch?v=TMwLiHOYSJc

... i wspomniany wcześniej pościg (prawie 10 min) - na ekranie kinowym robi niesamowite wrażenie
http://www.youtube.com/watch?v=IPfOhe-WxTc&feature=related
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tego francuskiego dokumentu.
Niestety nie pamiętam tytułu, oglądałem go ze 4 lata temu i bardzo przekonywająco jest tam ukazana historia sfałszowania filmów z lądowania na księżycu Apollo 11. Reżyserem tych zdjęć był wspomniany Stanley Kubrick. Kręcono go przy udziale minimum ludzi w studiach pod Londynem.
Ludzi z ekipy odnajdywano po kilku miesiącach od nakręcenia, martwych (uznawano ich śmierć, dosyć kontrowersyjnie, za samobójstwa).
Wszystkie filmy, zdjęcia, nawet ta relacja a żywo" były fałszerstwem.
W filmie wypowiadał się (bodajże, pamięć już nie ta:)))ówczesny szef CIA, który podczas kręcenia tego dokumentu miał udar mózgu i zmarł w hotelu.
Chyba też w tym dokumencie mówiono o tym że wielu z kosmonautów po powrocie na Ziemię wpadało w depresję, w choroby psychiczne itp.

Dokument naprawdę ciekawy i przekonywujący. Nie tam jakaś strefa 11":)))
Gdyby ktoś pamiętał tytuł...:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie