Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 567
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wygląda na to, że te dwa zdjęcia zamieszczone przez Ciebie wczoraj wykonano w tym samym miejscu, ale zdjęcie z Trojcy, pokazuje pojazd już w jakimś miasteczku. Z drugiej strony może to ten sam egzemplarz, charakterystyczne braki w żaluzji w klapach do przedziału silnikowego.
Natomiast, Jotes, wydaje mi się, że raczej za tą ciężarówką nie zobaczylibyśmy TKSa, to raczej (jak napisałem) inne miejsce.
Przynajmniej tak mi się wydaje.

Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce Marcusa Jaugitza Funklenkpanzer" w rozdziale dotyczącym Panzer Batallion 302 jest zdjęcie- Warszawa, sierpień 1944 , Pałac Saski,zza pudła ciężarówki wystaje" podwozie czołgu, które jako żywo przypomina podwozie 7TP. Może ktoś ma mozliwość i zweryfikuje moje spostrzeżenie. Czy jest możliwe,że Niemcy w 1944 używali ten pojazd?
Nie mam w chwili obecnej dostępu do tej książki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jotes,
Bez obrazy - ale jakie wloskie czolgi mialy takie wozki, jak Vickers/7TP/T-26?
Poczynajac od M11/39, a na roznych wersjach Semovente konczac - wszystkie mialy zawieszenia dzialajace w sposob odmienny.Wzorowane raczej na rozwiazaniu Skody, niz Vickers'a.
Niestety tej ksiazki nie mam i zdjecia nie znam.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej nie da mi się wycisnąć z tego zdjęcia.
Zdjęcie pochodzi z artykułu Panzer-Abteilung (Fkl) 302 w Powstaniu Warszawskim", który ukazał się w Militariach i Faktach nr 4/2001.
Czekam na analizę.
Aha, podpis pod zdjęciem brzmi ...wśród niemieckich pojazdów bobjowych widoczny jest fragment lekkiego czołgu T-26, który prawdopodobnie należał do jednostki policyjnej stacjonującej w Warszawie."

Pzdr
Bodziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie