Skocz do zawartości

Nowe zdjęcia 7TP


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 567
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A czy ktoś nie próbował zlokalizować miejsca, gdzie zdjęcia te zostały wykonane?
Wydaje się, że duża część zdjęć pochodzi z dwóch, może trzech miejsc, gdzie rozegrała się jakaś większa bitwa. W jej efekcie zniszczono kilka 7 TP.
W sumie oba bataliony czołgów lekkich /szczególnie 2 batalion/ nie miały tak wielu potyczek z Niemcami, i kilka lokalizacji można wskazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że część lokalizacji tych zdjęć jest znana (niekoniecznie mi). W najbliższych dniach spróbuję uporzadkować najpierw same zdjęcia w osobnym wątku podając orientacyjną lokalizację tam, gdzie jest ona znana. A resztę historii, mam nadzieję, dopisze to forum...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór potencjalnych miejsc jest nieduży:
1) rejon Siomki-Wola Krzysztoporska-Wygoda
2) rejon Babsk-Radziejowice wokół Mszczonowa
3) rejon Nowe Miasto-Odrzywół

Zdjęcia dotyczące Głowaczowa, i Okęcia /w tym przypadku teren podmokły z licznymi rowami odwadniającymi/ zostały już częściowo rozpoznane. Wszędzie tam miały miejsce potyczki pancerne, utracono kilka czołgów, w Babsku porzucono 5 7 TP.

Co do miejsc określanych przez Niemców jako Kielce, Radom byłbym ostrożny, gdyż mogą dotyczyć obszaru tak plus minus 100 km wokół tych miejscowości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam.
Co do zdjęć z rejonu Woli Krzysztoporskiej to bedzie bardzo trudno zidentyfikować. W trakcie działań wojennych prawie cała Wola została zniszczona i zabudowa jest teraz całkiem inna. Do tego jeszcze przez środek działań wojennych we wrześniu '39 została poprowadzona gierkówka", więc i wygląd tereny też się zmienił.
Sam kiedys szukałem w tej okolicy pewnego wzgórza i okazało się że zostało splantowane pod budowę drogi.

Pzdr AK77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie