Jump to content

Marek Jaszczołt

Forum members
 • Posts

  601
 • Joined

 • Last visited

  Never

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Marek Jaszczołt's Achievements

0

Reputation

 1. Różnica odcieni pomiędzy ciemnoszarym RAL46 i ciemnobrązowym RAL45 jest niezauważalna, więc ekstremalnie trudno znaleźć zdjęcia pojazdów w 2 barwnym kamuflażu. Widać na załączonym współczesnym zdjęciu kolorów wzornika jak podobne są te kolory.
 2. Wiadomo, że Polski ma przyjechać Centaur IC, a nie Cromwell.
 3. Pojawiły się 3 nowe zdjęcia Tygrysów z ul. Stryjewskiego. Pierwsze
 4. Jeszcze jeno się objawiło w międzyczasie. Oceniając po pogodzie pochodzi z sierpnia-września. Co ciekawe i rzadkie wygląda jakby pojazd miał rzadko widywany regulaminowy kamuflaż ciemno szary-ciemno brązowy ?!
 5. Oryginalne plany lotniskowca pojawiły się na ebayu: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280135771971&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=018
 6. Nie żebym wiedział co to jest, ale to na moje oko można zuważyć że: są to 2 identyczne (?) pojazdy ten na pierwszym planie stoi bardziej tyłem, na drugim planie przodem i na jakimś podwyższeniu ( podkłady kolejowe?) oba mają zdjęte gąsienice - ale przednie i tylne koła napinające/napędowe są uzębione (coś jak w niemieckim Elefancie/Ferdynancie). Pojazd na pierwszym planie jest pomalowany w kamuflarz japoński".
 7. A tu zdjęcie z jednego z on-linowych bibliotek zdjęć - 251/6 w akcji we wrześniu.
 8. Mała korekta 251 były w produkcji od czerwca 39, co teoretycznie oznacza kilkadziesiąt wozów dostępnych we wrześniu. Tu zdjęcie koszarowe z oznakowaniem właściwym dla kampanii wrześniowej.
 9. Produkcja 251 zaczeła się w sierpniu 39 i niewielka ich ilość miała możliwość załapania się na walki we wrześniu. Do tej pory właściwie znalazłem tylko 1 zdjęcie które mogłoby potwierdzać ich udział we kampanii wrześniowej. AFAIR 250 nie miała szans by wziąść udział w walkach w 1939.
 10. Sadyk Mimo wszystko 21 Batalion Czołgów Lekkich nie wszedł w skład 10BK, jest kilka znanych zdjęć ich R-35 już z Węgier, z widocznymi geometryczny znakami taktycznymi - charakterystycznymi bo malowanymi cienką linią. Wracając do 10BK, Dywizjon Rozpoznawczy używał charakterystyczny znaków taktycznych. Próba ich rozpisania jest w monografii tej jednostki pióra Eugeniusz Piotra Nowaka, nawet może we wrześniu również.
 11. No to teraz może godło/ godła(?) na C7P. Znam 2 przykłady. Oto pierwszy.
×
×
 • Create New...

Important Information