Jump to content

Marek Jaszczołt

Forum members
 • Content Count

  601
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takich zdjęć powinieneś jednak szukać u spadkobierców Łowickich. Jakby cię to interesowało, to mam u siebie oryginał aktu kupna obecnego Dołubowa-Wyręby.
 2. Różnica odcieni pomiędzy ciemnoszarym RAL46 i ciemnobrązowym RAL45 jest niezauważalna, więc ekstremalnie trudno znaleźć zdjęcia pojazdów w 2 barwnym kamuflażu. Widać na załączonym współczesnym zdjęciu kolorów wzornika jak podobne są te kolory.
 3. Wiadomo, że Polski ma przyjechać Centaur IC, a nie Cromwell.
 4. A ja mniemam, że M3 lub M3A1 pochodzący z Brazylii, a tych wersji Polacy w ograniczonym zakresie używali do szkolenia.
 5. Zdjęcie znalezione kiedyś na Allegro - nasz VC z kamuflowaną lufą.
 6. Coe jedna informacja jest nie prawdziwa 1 Dywizja do końca wojny miał pewną ilość VC. Dywizja wymieniła swoje V na IIA, ale VC nie oddała. Tak że pod koniec wojny (wg raportów na 12/44 i 06/45) ciągle w dywizji było 40 egz 17pdr obu wersji: VC i IC -tych ostatnich zarówno zwykłym kadłubie, jak i hybrid. Jakby co zdjęcie potwierdzające malowanie maskujące lufy na polskim VC też się znajdzie ;-)
 7. Pojawiły się 3 nowe zdjęcia Tygrysów z ul. Stryjewskiego. Pierwsze
 8. Jeszcze jeno się objawiło w międzyczasie. Oceniając po pogodzie pochodzi z sierpnia-września. Co ciekawe i rzadkie wygląda jakby pojazd miał rzadko widywany regulaminowy kamuflaż ciemno szary-ciemno brązowy ?!
 9. Oryginalne plany lotniskowca pojawiły się na ebayu: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=280135771971&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=018
 10. Nie żebym wiedział co to jest, ale to na moje oko można zuważyć że: są to 2 identyczne (?) pojazdy ten na pierwszym planie stoi bardziej tyłem, na drugim planie przodem i na jakimś podwyższeniu ( podkłady kolejowe?) oba mają zdjęte gąsienice - ale przednie i tylne koła napinające/napędowe są uzębione (coś jak w niemieckim Elefancie/Ferdynancie). Pojazd na pierwszym planie jest pomalowany w kamuflarz japoński".
×
×
 • Create New...

Important Information