Skocz do zawartości

Najbardziej absurdalne fanty:-)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

A ja kopiąc całe kulki,czubki,łuski jak na zdjęciu ,trafiam na blachę.Pierwsz myśl po odgarnięciu-skrzynka,cynkowana a więc dokumenty ,amunicja może kasiora.Odkopuje brzegi,macam blacha-wyciągam i co!!!żyła lat 84.Skraj lasu.Do cmentarza kilka km.
Trzeba być przygotowanym na rozczarowania.
pozdr efes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las, do najblizszej drogi ok 2 km. Kopie sobie w pierwszowojennych transzejach -- bardzo fajny sygnal :] Bach !! -- JEST Skrzyneczka, sliczna wyglada na stara (jak sie potem okazalo byla stara) ciezka jak cholera!! I do tego w srodku cos pobzekuje !!dotaszczylem ja do samochodu, na miejscu nie dalo sie tego otworzyc. Po wielu bojach z otwarciem - nie chcialem zmasakrowac znaleziska; udalo sie !! W srodku niespodzianka: 12453 (przeliczylem) monety z czasow PRL oraz kilka zniszczonych rubli. I do tego slicznie zafoliowana kartka: ÓWOLNILES, KÓR..A PIERDOLO... O DRZINA !! SPIER.....J !!! " -- pisownia orginalana :))) Mam to do dzis w gararzu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchoj wrzuc moze zdjecie tego znaleziska bo nie uwierze :)

Siedze kiedys u jakiejs kuzynki na urodzinach, w pewnym momencie na stół wjezdza półmisek z kotletami. Podnosze talerz, nakładam sobie schaba i jak ta ostatnia pierdoła zrzuciłem sobie półmisek na gacie :) Cały utytłany w resztkach zarcia, patrze a na kolanach mam porcelane na ktorej jest swastyka :D Krewna powiedziała ze polmisek bedzie moj jak posprzatam po imprezie. No i w ten sposób stałem sie właścicielem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowusz mialem taki przypadek,ze przu rozkpuwaniu smietniczka z kolega,trafilem na sloik ktory byl wypelniony ziemia.Cos mnie tknelo zeby go oproznic i ku mojemu zdziwieniu wraz z ziemia wyleciala piekna kalmerka HJ.Poprostu bylem w szoku:-)))).Pozdro SkinS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Ostatnio na Wale Pomorskim w dolince pewnego stumienia znalazłem maszynke do mięsa pewnie z pobliskiej wiochy. Wszystko było by fajnie gdybym sie nie unorał przy wydobywaniu jej. kilkaset mrtrów dalej podczas sprawdzania sygnału zobaczyłem wystajacy z ziemi brzeg ruskiego hełmu który jrdnak po odrzyceniu kilku cegieł okazał sie finezyjnie wygieta łopatą. Najgorsze jest to , że to naprawde wygladało jak hełm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do małych krwiopijców to mój rekord dwanaście kleszczy.
A z ciekawych odkryć to: środek lasu według informacji 50 lat temu ganianina, strzelanina żaden żywy fryc nie wyszedł z okrązenia. Dobry sygnał do roboty i .... kawałek rusztu od pieca ale to nic dwa km dalej silny sygnał i ... klin do łupania kloców. A teraz o kolegach - kolejna wyprawa moich znajomych namierzone stanowisko fryca w menazce klasyczne fanciki do robienia ruskim kuku i odważnik. Czyz by z braku granatów ciskali w ruskich odwaznikami( to kolejna zagadkowa broń Hitlera i temat dla Wołoszańskiego) Hakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. raz trafiłem w jednym dołku 30 łusek springfield i mauser oraz .......... dymano od roweru.Stan dynama bardzo dobry ( choć niesprawne ) z ładnymi sygnaturami. A to wszystko na ładnej łące ok 50 metrów od leśnej drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jedna z pierwszych wypraw w teren z wykrywaczem. Obiekt - rosyjskie okopy, podłoże paskudne, bo skałki gipsowe. W okopach, jak to zwykle bywa w okolicach zamieszkałych, wszystko, poprzez opony, garnki itp itd. Zniechęcony tym widokiem postanowiłem znaleźć inne miejsce do kopania. Nie wyłączając wykrywacza zacząłem odchodzić od okopów.Po przejsciu kilkudziesięciu metrów silny sygnał więc zaczynam kopać. Przez jakiś czas mozolnie przebijałem się przez skałki,wreszcie moim oczom ukazała się jakaś blacha.Pod nią słoma, wyobraźnia zaczęła pracować, może coś ciekawego tam zakopano. Po upływie kilkunastu minut okazało się że coś zakopano, ale z militariami to nie miało nic wspólnego. Był to złożony wózek dziecięcy !!!
I kolejna wyprawa, tym razem na teren bitwy z 1939. Jako że znalazłem tam w jednym dołku dwa nasze hełmy, manierke i menażkę (zakopane przy miedzy)postanowiłem posprawdzać miedze. I jest sygnał, moze znowu cos zakopane po bitwie. Niestety po kilku minutach moim oczom ukazała się pokrywa do prodiża !!
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Na starej leśniczówce, koło starego, dużego drzewa wykrywacz dostał zawału. Wyryłem dziurę na metr i sygnał zaczął zanikać. Podnoszę wyje. W prawo znika, w lewo znika. Czary, czy co?! Profilaktycznie kopie w bok i jest - kopałem godzinę we wnętrzu dużej, drewnianej beczki. Drewno spróchniało, ale obręcze zostały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Pewnego październikowego poranka w jednym dołku strzeleckim na skraju Puszczy Kampinowskiej w okol. Wólki Węglowej w balszanej puszce ...... Gumowa Lala z Sexshopu
Innym razem na mierzeji mauser a pod nim ładna na czarno lakierowana kasetka na pieniądze Otworzyłem po godzinie niszcząc i kasetkę i saperkę, a wredny szkop schował pięć naboi.
O nadmorskich przygodach z piecykami nie będę wspominał kto kopał na mierzeji znalazł napewno nie jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w okolicach Nowej Grupy miałem duży sygnał. Na ok. 1,2 metra kawał zaokrąglonej ocynkowanej blachy falistej. Wypisz - wymaluj - beczka.
Wyobraźnia zaczyna pracowć ;-) Zwłaszcza, że była z zewnątrz smołowana. Z kumplem odkopywaliśmy to chyba z pół godziny (bo mieliśmy tylko małą saperkę).
Fant okazał się blachą falistą do krycia przejść podziemnych w transzejach... A ziemi przerzuciliśmy z pół tony :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie