Jump to content

beyo

Forum members
 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Gorzów Wielkopolski - podczas kopania fundamentów pod tzw. Biały Kościół" w latach 70-80-tych podobno natrafiono na cmentarzyk żołnierzy napoleońskich. Słyszałem też o mogile napoleońskich w okolicach wsi Bledzew (Lubuskie), ale nie udało mi się tego potwierdzić.
 2. Kilka lat temu w okolicach Nowej Grupy miałem duży sygnał. Na ok. 1,2 metra kawał zaokrąglonej ocynkowanej blachy falistej. Wypisz - wymaluj - beczka. Wyobraźnia zaczyna pracowć ;-) Zwłaszcza, że była z zewnątrz smołowana. Z kumplem odkopywaliśmy to chyba z pół godziny (bo mieliśmy tylko małą saperkę). Fant okazał się blachą falistą do krycia przejść podziemnych w transzejach... A ziemi przerzuciliśmy z pół tony :-)
 3. Okolice Kostrzyna nad Odrą. Okopy krasnoarmiejców. Sygnał oczywiście ogromny. W pewnym momencie pojawiają się resztki skrzyni. Pewno amunicja albo jakieś inne dziadostwo - przeszło nam przez myśl. A to tylko pełna skrzynia radzieckich konserw swinaja tuszonka". Niektóre (te ze środka) w bardzo dobrym stanie. Ale jakoś się nie skusiliśmy...
×
×
 • Create New...

Important Information