Skocz do zawartości

Twierdza szyfrów


sp8oob

Rekomendowane odpowiedzi

A może tak narzekamy na ten film bo był niemal od początku sabotowany" ???? :-))) Tylko dlaczego Globcke tego nie wykrył (jak Beara) za pomocą lunety snajperskiej ??? :-))))))

Ten pasjonujący" temat tajemniczo ozwija" pan BW na swoim blogu. Radzę śledzić" jego wynurzenia :-)))))))))))))))) Moooooooocne.
http://www.woloszanski.com/Blog/Wpis/wspomnienie-cz1/#Comments
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Co do tych skrzyń, to troszkę prawdy w tym jest z tą tylko różnicą, że prosto z tamy po wojnie zrzucano tam pozbieraną po Bitwie o Lubań broń.Dwa lata temu kiedy spuszczono wodę wydobyto całe to żelastwo.Z pewnością na tym forum są osoby, które coś o tym wiedzą.A może też i coś o tym opowiedzą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zatopieniem czegokolwiek w jeziorze pod koniec wojny to chyba tylko legendy. Według wspomnień opublikowanych przez Skowrońskiego, w lutym 1945 jezioro zostało spuszczone w obawie przed zbombardowaniem zapory i zalaniem Leśnej i Lubania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zatopieniem czegokolwiek w jeziorze pod koniec wojny to chyba tylko legendy. Według wspomnień opublikowanych przez Skowrońskiego, w lutym 1945 jezioro zostało spuszczone w obawie przed zbombardowaniem zapory i zalaniem Leśnej i Lubania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whatfor z tragedią to się mylisz, serial nie był wcale taki najgorszy choć ostatni odcinek powalił mnie już tydzień temu i nie mogłem uwierzyć że to już koniec.
Seria zapowiadał się naprawdę dobrze i szczerze powiedziawszy myślę że jeżeli by go okroić do 5 odcinków to na pewno by się coś działo a tak się po prostu wlekło. Wina może w tym że już dawno nikt nie kręcił u nas nic wojennego.
Ostatnimi czasy Polskie kino prawie nic sobą nie reprezentuje choć i tak jestem pełen podziwu i chylę czoła że ktoś w końcu się z tym ruszył, gratuluję grupom reko które podniosły ten serial.
Osobiście mogę ten serial porównać do nadmuchiwanego balonu, oglądam z odcinka na odcinek nakręcam się i...........
dmucham balon z nadzieją że eksploduje w pewnym momencie i co robi się mała dziurka i powietrze zgromadzone ucieka bokiem tak właśnie było z serialem ale i tak dobrze że powstał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaintrygowała jedna scena. Dwóch amerykańskich żołnierzy siedzących przed knajpą przy pustym stole.
Podejrzewam, że ze względu na ich zbyt ieletni" wygląd nie postawiono przed nimi np. piwka. I nie popalali papierochów. Niebywałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
A czego można było się spodziewać po takim asie wywiadu cywilnego" jakim był Bogusław W.? Możliwości całkiem nowe, a metody jak widać cały czas te same! Czarować tłumy to on mógł w połowie lat osiemdziesiątych!
Pozdro!
PS. Nawiasem mówiąc był to jego osobisty sukces! Skok na kasę pierwsza klasa! Lepszy niż Vabank!
PS. 2 Ile wzięli ci końsultanci", którzy nie potrafią odróżnić znaku spadochronowego od odznaki pilota?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie