Skocz do zawartości

Twierdza szyfrów


sp8oob

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Wam radzę poczytać inne wpisy na tym blogu nt TTSz. Albo też w prowadzonym przez BW forum w Klubie sensacji XX wieku", gdzie ku Waszemu i mojemu :-))) zdziwieniu znajdziecie wielbicieli (o zgrozo) tego serialu!!!

P.S. a co sądzicie o kończącej - niby batalistycznej - scenie z ostatniego odcinka, która kończy się i w pięć ni w dziewięć" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 264
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no cóż chłopaki z Pomeranii wyskoczyli zaprowadzić ład na tyłach, a tu klaps i po odcinku...

ale wpisy do bloga są hitem sezonu. Moim zdaniem obie panie oleją ciamajdę Jorga i zapałają do siebie gorącym uczuciem, a małacha aresztuje za to niezdecydowanie pod zarzutem odmienności (w III rzeszy karana) heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małaszyński tak naprawdę zasłynął zroli w Oficerze" jako bezwzględnie sprawny, inteligentny, wyrafinowany i świetnie wyszkolony najemnik z Legii Cudzoziemskiej,
kultowa w niektórych kręgach fascynatów postać Granda".

Faktycznie tam wykreował niesamowitego typa spod najciemniejszej gwiazdy, który je ślimaki, płaci 100 zł a po sekundzie rozwala byłego kumpla.

Szyc grał wtedy postać pozytywną, a na planie Czochy zamienili się rolami zły" dobry". W pierwotnej wersji sensacji XX wieku o Czocha,w początkach pomysłu, esesmanów grali Krzysztof Dracz i Rafał Mohr a temu ostatniemu lepiej jednak poszło zagranie młodszego oficera ss.

Nie żebym coś miał przeciw Fryczowi, bo to klasyk aktorstwa ale szkoda, że nie sięgnięto po Dracza i Mohra, niezłych specjalistów od grania wyjątkowo inteligentnych, wyrafinowanych i brutalnych drani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam Małaszyński aż tak nie przeszkadza. Zresztą Frycz również nie jest zły (gębę ma prawie niemiecką ;) ). Za to Szyc jakieś debilne miny robi i zachowuje się jak dziki, nie wspominając już o Natalii która zachowuje się jak ciągle przestraszona słodka idiotka i kompletnie nie umie grać.
Wybitnie natomiast irytuje mnie wiok tych za dużych czapek, które większości aktorów opadają na uszy...
No i nie wiem czy to mój telewizor nie łapie kolorów, ale wszystkie pojazdy wyglądają jakby miały piaskowe malowanie... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znasz praw rządzacych scenariuszem? :D

W filmowym hicie dotyczącym historii musi być

gwiazda-Małach
romans-trzy znane baby
przynajmniej jedna wieksza bitwa- może się jej doczekamy w końcu
zaskakujące zakończenie-to też sie okaże

szłoby jeszcze kilka takich praw filmu wymienić :P dlatego romansidlo sie robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potyczka jak z programów Wołoszańskiego a nie z ulubionych :-) seriali czy filmów wojennych. Strasznie chaotyczna. Nie wiadomo dlaczego niemcy się zatrzymali, jak nie było jeszcze strzałów, niemal niewidoczni sovieci i nikt nie ginął po stronie niemieckiej.
Kretynizm scenarzysty który kazał Szycowi zastrzelić ruska.
Jedynie fajna scena z kopaniem grobu dla nich, choć nie wiadomo skąd nagle pojawił sie na niej Globcke-Frycz.

No i absolutna kicha kiedy Jorg-Małaszyński pędzi ostrzeć natalię dekonspirując sie!!! No i ozpłakałem się" kiedy zamiast oboje uciekać wzieli się za całowanie. DRAMAT!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie romansidła " jak napisał kol.Jacek P.
Panowie coś w tym jest !!!
Otóż.
Moja Żona z odcinka na odcinek jest coraz bardziej zainteresowana serialem ,a ja zupełnie odwrotnie .
Także sami rozumiecie.
A może takie jest założenie realizatorów tylko My się koledzy łudziliśmy ???
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szczerze mówiąc podziwiam kolegów. Obejrzałem pierwszy odcinek. Do zmuszenia kolejnych już się nie zmuszałem. Nie mógłbym. :]
Bronek Wildstein wiedział co robi, kiedy wysyłał Twierdzę" na daleką półkę w przepastnych archiwach TVP.
Ale, że Bronka złożyli z urzędu Prezesa TVP, a dali eks-współpracownika Urbańskiego, to co się dziwicie?
Dwaj współpracownicy się dogadali i gniot poszedł na ekrany.

Za to spodobał mi się jeden z wpisów u Wołoszańskiego:

PO DEBACIE:
Samochwała w kącie stała I tak rok podsumowała: Zdolny jestem niesłychanie, Mam na świecie poważanie, W kraju - same osiągnięcia: Dłuższe życie (od poczęcia), Koalicja - wzór współpracy, Z Sejmu - dumni są Rodacy, Rząd najlepszy od półwiecza, Skupił się na wielkich rzeczach. Kompetentni ministrowie, Każdy poseł - ideowiec, Z zasadami, jak husaria: Bóg, Ojczyzna, Honor(aria). Dla Narodu - becikowe, Nowy peron we Włoszczowie. Lepiej żyje się rodzinom (Jednej mamie i dwóm synom). Okno na świat - otworzone, Turystyka - w jedną stronę, Lepsza praca, wyższa płaca (Zwłaszcza, jeśli ktoś nie wraca). Gospodarka rozpędzona: Są mieszkania (trzy z miliona), Jest kilometr autostrady, Ład moralny i zasady. Politycznej wzrost kultury (Nurt plebejski, przykład z góry), Nie ma WSI (choć jeszcze trochę, A zrobimy wszędzie wiochę). Cały naród żyje w zgodzie. IPN - i po narodzie. CBA - udane akcje, Super MEN - co rusz, atrakcje. W szkołach nie ma już Darwina, Będzie dryl i dyscyplina, Nie podskoczy żaden gieroj! Tolerancji nie ma! Zero! Żadnych gejów, Ferdydurek, Jest amnestia i mundurek! Wolność słowa i pruralizm (Bo rządzących wolno chwalić). Jest religia na maturze, Wierny Lud na Jasnej Górze. Nie rozumie tylko Unia: Rząd z Warszawy, czy z Torunia? Krótko mówiąc: Rok udany! Tylko naród...do wymiany.

Pozdr. wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teutonic napisał: Kretynizm scenarzysty który kazał Szycowi zastrzelić ruska.

No więc kolego szkoda że nie czytałeś książki... moze wtedy byś wiedział że Szyc to Ruski agent i to on był 2-gim namierzonym radiotelegrafistą. Teraz juz wiesz dlaczego ruska zastrzelil?? Jezeli nie to Ci powiem- bo sie bał o własną dupe, że rusek moze o nim wiedzieć i wyspiewa wszystko na torturach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) poczytalem wpisy.. kurcze, tez jestem rozczarowany tym filmem. takie sztywne naciaganie w niektorych scenach, czekalem z slina na ustach rok na ten serial is ie zawiodlem.moj kumpel w szkocji specjalnie sobie polska tv zalatwil i jest zwarzony.:) latem objechalem wszystkie miejsca na dln slasku gdzie byl krecony film, najbardziej sie rozczarowalem zwiedzaniem czochy.15minut.z przewodnikiem zero na temat kradziezy sakrbow oraz nic o kreceniu filmu.a mogliby na tym zyskac. ale takie polskie odwal sie.zaplac za bilet i spadaj.drugi raz bylem na czosze, liczylem ze po nakreceniu tego filmu ciut sie zmieni ale gdzie tam.w lodzi widze ze powiesili naprzeciw galerii reklame dln slaska z widokiem na czoche.i co, jechac 400km po to by w 15 minut przebiec sie po zamku.? jak bylem pare lat temu to choc moglem sobie tam poczytac byla wystawa dot kradziezy skarbow przez klucznice i burmistrza. a teraz lipa. w wg mnie to w filmie powinni uruchomic te zapadnie w lozku ksiazecym i malach niech spadnie w przepasc.lub do studni niewiernych zon.kicha ten serial, powinni go w poniedzialki puszczac zamiast teatru.ksiazka byla super, film niestety nie.moze wol.powinien do hollywood lepiej sprzedac pomysl. kurcze a naprawde mozna bylo zrobic hicior.dobra nie truje.zal mi poprostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze smutkiem zauważam że moja opinia o tym hmmm... arcydziele sztuki filmowej podzielana jest również na tym forum. Film oglądałem z poślizgiem i na raz 5 odcinków... na podglądzie bo inaczej bym skonał z nudów. Do wymienianych największych kretynizmów tego filmu (a jest ich sporo) dodałbym jeszcze (a może już ktoś to zauważył a ja przeoczyłem) pierwszą scenę pierwszego docinka, w której na lawecie wiozą tą V2 czy co to jest... nie przykrytą nawet kawałkiem brezentu- w stylu dadadada mamy rakietę dadadada, a wy nieeee". Takie rzeczy przewozi się chyba w tajemnicy a nie jak na paradzie na Placu Czerwonym.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie