Jump to content

Czołgi w Gdańsku

Recommended Posts

Jeszcze jedno znane zdjęcie z Gdańska, tym razem PzKpfw IV we Wrzeszczu lub Oliwie. Dokładna lokalizacja do rozstrzygnięcia.

Jaca, a masz fotki tych Suk z Wita Stwosza, rozwalonych w zasadzce przed wiaduktem?

M.

P.S. Nadużyłem słowa wątek" mając na myśli mój post". A tematu trzymać się warto, bo ciekawy i może wspólnymi siłami urośnie. Chodzi o to, aby kolejni odwiedzający nie czuli się zbici z tropu i sami nie wrzucali 'obcych' fotek.

• Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

U Rosjan ciągle coś ciekawego się pojawia, i właśnie pokazały się zdjęcia z Gdynii. Jako, że nie ma wątku o walkach, czy pojazdach pancernych w Gdynii, pozwolę sobie na zamieszczenie ich w tym wątku (

13 lat temu napisałem: Może więc śladów brakujących kociaków" należy szukać na Zaspie, gdzie któryś mógł zakończyć swój szlak bojowy? No i jednak wyszły w końcu zdjęcia 2 KT gdzieś między Oliwą a

Zdjęcie nie pasuje do Stogów wizualnie, podobnie jak takie nagromadzenie KT. Ze Stogów tylko te 2 znane, obok siebie (pierwotnie dostępne fotki ukazywały tylko 1 z nich, ale te nowsze ujęcia obejmu

Posted Images

Ten bardzo ładny czołg pojawił się w wątku na: http://www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=3039
Co do lokalizacji, to niejaki Beaviso napisał, cytuję: Nie znam się na gdańskiej architekturze, ale ukazany na fotce (jeśli jest ona z Gdańska) czołg PzKpfw IV może pochodzić tylko z 7./PR35 (4. PzDiv). Pojedyncze wozy tej jednostki były zaangażowane w obronę Wrzeszcza od strony Oliwy, a następnie większość z nich porzucono z powodu braku paliwa. Choć akurat ten wygląda na porzucony w pośpiechu, bo nie nosi śladów wysadzenia przez Niemców. Stawiam zatem na skraj Wrzeszcza od Oliwy."
:)

Mogę jeszcze pokazać bardzo fajnego tygrysa pod Kościołem Mariackim, chcecie?
masz rację ,

ale niestety nie mam możliwości nałożenia dwóch map,

nowej na starą i dodatkowo teoretycznych szlaków przemieszczania się jednostek ,

a mam nieodparte wrażenie że jest takie miejsce na
zaspie gdzie można by urządzić poszukiwania ,

tylko czy to miejsce się pokrywa z danymi ?

a na przymorzu , za zieloną drogą , jest stacja ujęć wody
(widać z drogi , duży ogrodzony teren)
w latach 60-tych , ekshumowano stamtąd rosyjskiego żołnierza.
(to tak w ramach ciekawostek z przymorza:)))))

zaraz wejdę na PFE , i napiszę o co mi dokładnie chodzi.