Skocz do zawartości

Czołgi w Gdańsku


jaca2003

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno znane zdjęcie z Gdańska, tym razem PzKpfw IV we Wrzeszczu lub Oliwie. Dokładna lokalizacja do rozstrzygnięcia.

Jaca, a masz fotki tych Suk z Wita Stwosza, rozwalonych w zasadzce przed wiaduktem?

M.

P.S. Nadużyłem słowa wątek" mając na myśli mój post". A tematu trzymać się warto, bo ciekawy i może wspólnymi siłami urośnie. Chodzi o to, aby kolejni odwiedzający nie czuli się zbici z tropu i sami nie wrzucali 'obcych' fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bardzo ładny czołg pojawił się w wątku na: http://www.forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?t=3039
Co do lokalizacji, to niejaki Beaviso napisał, cytuję: Nie znam się na gdańskiej architekturze, ale ukazany na fotce (jeśli jest ona z Gdańska) czołg PzKpfw IV może pochodzić tylko z 7./PR35 (4. PzDiv). Pojedyncze wozy tej jednostki były zaangażowane w obronę Wrzeszcza od strony Oliwy, a następnie większość z nich porzucono z powodu braku paliwa. Choć akurat ten wygląda na porzucony w pośpiechu, bo nie nosi śladów wysadzenia przez Niemców. Stawiam zatem na skraj Wrzeszcza od Oliwy."
:)

Mogę jeszcze pokazać bardzo fajnego tygrysa pod Kościołem Mariackim, chcecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelig, nie daj się dwa razy prosić, wrzucaj!
(o ile ten kościół jest w Gdańsku, a nie np. w Choszcznie-Arnswalde...)

Pozdrowienia, Zelig
(pamiętasz jak puszczaliśmy samolociki na forum? http://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=71116)
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chodziło mi o dodawanie fotek KT pytałęm się tylko czy to Ardeny bo na gdański mi to nie wygląda.

Ponawiam Pytanie czy zdjęcia radzieckich czołgów waszteż interesują.

Beute su-100 wkładam teraz w wątek.

Pzdr.
@ndrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację ,

ale niestety nie mam możliwości nałożenia dwóch map,

nowej na starą i dodatkowo teoretycznych szlaków przemieszczania się jednostek ,

a mam nieodparte wrażenie że jest takie miejsce na
zaspie gdzie można by urządzić poszukiwania ,

tylko czy to miejsce się pokrywa z danymi ?

a na przymorzu , za zieloną drogą , jest stacja ujęć wody
(widać z drogi , duży ogrodzony teren)
w latach 60-tych , ekshumowano stamtąd rosyjskiego żołnierza.
(to tak w ramach ciekawostek z przymorza:)))))

zaraz wejdę na PFE , i napiszę o co mi dokładnie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie