Jump to content

jayms

Forum members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Beaviso,dzięki za bardzo ciekawą analizę tych zdjęć.Będę musiał znowu wrócić do studiowania wszystkich albumów i pójść tropem,który zasugerowałeś. Tymczasem na stronie Pancerne Wraki 39,pojawiło nowe zdjęcie zniszczonych Tygrysów opisane jako Gdańsk Stogi.Mam wątpliwości czy to właściwa lokalizacja. Pamietam,że kilka(naście)? lat temu pisałeś dość dokładnie o ilości tych czołgów,które dotarły na Wyspę Sobieszewską i wszyscy znamy zdjęcia wraków w okolicach ulicy Sówki. Na tym zdjęciu okoliczności przyrody są zupełnie inne. To poprostu szczere pole i stąd moje wątpliwości. A może to zdjęcie odholowywanych z pola bitwy czołgów?I jeszcze jedno,czy jest znana jakaś przybliżona chociaż ilość niemieckich czołgów które przedostały sie na wyspę?
 2. Sherman przy ul.Zakopiańskiej 32
 3. IS-2.Aleja Zwycięstwa
 4. Słabej jakości zdjęcie z portalu Pamjat Naroda. Stug rozbity na drodze z Gdańska do Oliwy.
 5. Na wysokości Kolonii Abbega były tory tramwajowe w jezdni a na zdjęciach ich nie widać. Ale jest to na pewno najbliższa okolica. Przeglądając historyczne zdjęcia dzielnicy zauważyłem przy ulicach Szymanowskiego, Karłowicza,Chopina drewniane płotki bardzo podobne do tych,które widać zaraz za Tygrysami.
 6. Zdjęcia z FB z tablicy Dawne Przymorze:" Andrzej Ditrich przesłał bardzo ciekawe zdjęcia z rosyjskiego archiwum Pamiant-Narodu, na zdjęciach widać wraki niemieckich czołgów Tiger II, należały one do Schwere SS-Panzer-Abteilung 503. Zdjęcia wykonano w 1945, gdzieś w okolicach Oliwy. Jedyny charakterystyczny element to widoczna transformatorownia. Może ktoś rozpoznaje dokładną lokalizację?
 7. Małe,ale istotne sprostowanie. Deutsches Panzermuseum znajduje się w MUNSTER a nie w MÜNSTER.
 8. Sherman przy Baszcie Białej
 9. To samo miejsce,inne ujęcie.
×
×
 • Create New...

Important Information