Skocz do zawartości

Nowy Rutus


sanchez18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 378
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie wiem czy było konieczne tak wczesne zaprzestanie produkcji Ultry II,ale producent chyba się pośpieszył.Przez ten czas można było sprzedać kupe tego sprzętu.Efekt taki że na Allegro pogonili ostatnio roczną Ultre za 900 pln,kiedy nowa kosztowała 849 pln o ile dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Z jednej strony firma Rutus, całkiem dobra (od strony jakościowej sprzętu, serwisu), z drugiej jednak słabo wypada jeśli chodzi o częstotliwośc wprowadzania na rynek nowych modeli. No, ale cóż, towar się sprzedaje więc po co się męczyc. A szkoda, bo przydałoby się coś więcej do wyboru. Zwłaszcza, że sprzęt dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam !

Pracę nad nowym wykrywaczem rozpocząłem dwa lata temu - dość dawno ale poprzeczkę postawiłem sobie baardzo wysoko.

Wysoko oznacza :
- całkowicie nowa, profesjonalna konstrukcja mechaniczna.
- wykrywacz oparty o przetwornik 16bit/250ksps, dwa procesory w srodku i filtry cyfrowe.

koncepcja wykrywacza daje następujące możliwosci :
- zmiana czestotliwosci w zakresie pozwalajacym na bezkolizyjną pracę kilku detektorów obok siebie .(od + 500 Hz do - 500 Hz )
- automatyczne strojenie do gruntu ( prawdziwe - polegajace na pomiarze gruntu )
- ręczne strojenie do gruntu
- dyskryminacja : klasyczna, płynnie strojona oraz wybiórcza ( ukłon w stronę militarystów i moneciarzy )
- możliwość eliminacji kamieni magnetycznych bez względu na ustawienie kanału gruntowego
- w trybie dynamicznym będą trzy filtry przełączane przez użytkownika : wolny - do poszukiwań na ekstremalnych głębokościach w gruntach lekkich , standardowy - taki jak w każdym innym wykrywaczu dynamicznym i szybki o bardzo wysokiej dobroci do poszukiwań w mocno zmineralizowanych gruntach, i raczej drobnych kolorów . Ten ostatni filtr zmienia także sposób reakcji wykrywacza na wykryty przedmiot, zarówno akceptowany jak i odrzucany przez dyskryminację.
- W wykrywaczu będzie sposób graficznego przedstawienia identyfikacji jakiego chyba nie ma w żadnym innym sprzęcie ( ja przynajmniej niewidziałem ) który pokazuje nie tylko średnią wartość ( tak jak większość detektorów ) ale i rozpiętość fazową sygnału . Od razu piszę że nie będzie to ani godograf" znany z konstrukcji Rosyjskich ani sposób znany z XLT. Po co to ? Bo od razu widać co jest kolorem a co tylko udaje" ..;-)
- kanał dźwiękowy jest zaprojektowany zupełnie od nowa - róznica pomiędzy tonem dźwieku od stali i koloru będzie radykalnie większa .Możliwości modyfikacji dźwięku też będą radykalnie większe - będzie można np. samemu zaprogramować ilość i wysokości dźwięków w bardzo szerokim zakresie.
- praca statyczna oczywiscie będzie. Będzie SAT ale inteligentny" w pełni regulowany.
- praca statyczna być może będzie dwukanałowa ( działa i strojenie do gruntu i dyskryminacja ) - ale tu zadecydują kwestie pozatechniczne.
- tryb mieszany znany z Solarisa oczywiscie będzie.
- wszelkie bajery typu duży wyświetlacz, pinpoint , i co kto sobie tylko potrafi wymyśleć oczywiscie będą.
- i na koniec zasiegi - moja słodka tajemnica ;)))))).

Osoby które same konstruują detektory lub profesjonalnie zajmują się stroną techniczną wykrywaczy na pewno widzą jak tą poprzeczkę wysoko postawiłem.

Pozwoliłem sobie po raz pierwszy opisać ten wykrywacz ponieważ engin" wykrywacza jest gotowy, działa i prawidłowo spełnia wszystkie funkcje.

Na rynku NIE SZYBCIEJ niż wiosna .

Pozdrawiam RUTUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakker :

Co nagle to po diable - ruscy zanim wyprodukowali rakietę SA-2 (Wołchow") odczekali kupę czasu, ale jak już była to zdmuchnęła z 20 km wysokości U-2 - oko jankesom zbielało :))))

chyba trafna analogia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niesamowicie. Maszyna będzie chyba skomplikowana i oczywiście znajdą się tacy, którzy stwierdzą że zbyt skomplikowana...
Po lekturze postu powyżej jestem pełen emocji, bo kiedyś trzeba będzie zmienić Plusa. Na teraz mam faworyta (zdecydowanie prostszego), ale i tak zmienię najwcześniej w 2008., więc wybór może okazać się trudny.
Byle tylko Nowy Rutus" nie wyszedł zbyt ciężki ;-) No i liczę na dyskryminację najwyższej klasy, z doskonałą separacją.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer no masz rację , tylko jak sie to przeczyta człowieka troche skreca z niecierpliwości żeby poszalec z taka piszczałką.Ale jak tyle wytrzymałem to mogę jeszcze poczekać.

Ps : znam inną analogię z naszego krajowego podwórka ale wprost przeciwną do twojej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ciekawe jaka będzie cenowa różnica pomiędzy Solarisem a nowym Rutusem. Panie NIKT" może uchylił by Pan rąbka tajemnicy odnośnie planowanej ceny sprzedaży, albo chociaż czy będzie droższy od Solarisa - bo niewiem co z domu wysprzedawać, aby starczyło na nowego RUTUSA, hehehe -!]

:)

Pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy Solaris jest płytki - polemizował bym troszkę. Fakt dyskryminacja tak w połowie do kitu. Ale kopać za półmetrowym łańcuchem od bydła prawie 70-80 cm to nie jest wcale wesoło (a przed wykopaniem łańcucha też narzekałem, że ma mały zasięg).
Ale to tylko na dynamiku, bo statyk ALLmetal niewidział go.

Jak tam prace nad nowym Rutusem Panie Arku, będzie na wiosnę premiera??????

pozdrawiam
Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie