Skocz do zawartości

Gdzie w Polsce sa jako pomniki T-34?


Gość toom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ten Gdański Y-34-76 jest wypatroszony (tak słyszałem, nawet silnika nie ma)
Na ten czołg, to wogóle trzeba uważać. Co jakiś czas go malują (nie tylko demolkowo, ale ideologicznie - że radziecki, i wogóle) Nawet były fotki w gazecie jak jakieś jełopy go na różowo(czy inne takie) malują. Tak się jednak składa, że czołg jest wpisany do rejestru zabytków, i podlega takiej samej ochronie jak kamienice, czy inne Bazyliki. Oczywiście, nikomu nic nie zrobili (nawet nie pomyśleli) no z wyjątkiem... weteranów, co się zrzucili na zieloną farbę (dostali opieprz, że odcień nie ten)

Co jakiś czes w Dzienniku Bałtyckim można przeczytać o podobnych inicjatywach, i nawoływać do zdjęcia go z cokołu :-(((( (bo gloryfikuje radzieckie komunistyczne wojsko itp brednie)

A prywatne czołgi sie liczą??
Bo w Gdańsku Oliwie stoi T-34/85 na chodzie !!, należy do płetwonurków Rekin" (tych co wydobywali Meśka109 fundacji Niemczyckiego)

pzdr
Michał ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Mirosławcu stoi t-34/85 przed muzeum dokladnie nie wiem na jakiej ulicy. Mozna go zobaczyc pod tym adresem:
www.panzer.punkt.pl/galerie_1/autor/marek_marcin_t34.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu 1999r. w Puszczy Kampinoskiej stoło ponad dziesięć T-34/85, w tym jeden stylizowany na Panterę.Niestety nie bardzo wychodzi mi zamieszczenie fotek.Na pewno jeden stoi przed jednostką w Żaganiu, inny stał(stoi?) na terenie jednostki w Gubinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t34 stoi w Garwolinie woj mazowieckie przy szkole i pare armat,byl Bies przy liceum ale juz nie ma,Maciejowice para armat przy podstawowce,Skurcza tam skad forsowali przyczolek warecki pare armat kiedys byla amfibia i transzeje ale juz zniszczone, ktos mi stamtad jedna armatke mala podprowadzil ktora chcialem uratowac szkoda tylko jesli na zlom poszla,w Mniszewie po drugiej stronie Wisly skansen bardzo zaniedbany ale chyba jeszcze sa 2 t34 i sporo armat itp sprzetu,niedaleko w Studziankach t34 wybebeszony,w Kocku woj lubelskie armata, jak Polska dluga i szeroka tony sprzetu sie walaja ale pewnie z czasem duzo zniknie w Wielkim Piecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO! Robimy galerię :))) Jak się wykuruję, teraz jestem dość poważnie chory, siadam na rower i jade do Niewodnicy k, Białegostoku po tamtejszego T34/85 i obok stojacą 85. :))) Później wsiądę w autobusik i pojadę na ul. Towarową po 2 T34/85 :))) Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie