Skocz do zawartości

Gdzie w Polsce sa jako pomniki T-34?


Gość toom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
co do czołgu w Sławnie to burmistrz tego miasta chce go (czołg) przenieść z centrum miasta na cmentarz. a na zwolnionym miejscu postawić supermarket - to czysta paranoja (i tylko w Polsce mozliwa aby w centrum miasta stawac supermarkety a historie przenosić...lub nawet zapominac)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Cześć, może coś z Poznania. co prawda to nie pomniki , bo stoją przed muzeum na Cytadeli jako eksponaty : T-34/76 i T-34/85 i chyba jeszcze jakiś [RUDY] w muzeum na ul. Woj.Polskiego z wyciętymi częściami pancerza specjalnie do filmu.nara yard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Tak dla przypomnienia. T-34 z czrnkowa. Długo nie postoi. Zapadła decyzja o likwidacji tego pomnika. Prosze zwrócić uwage na betonowe koła. Pewnie czołg służący do budowy pomnika był niezłym wrakiem. A tak dla ciekawości, to niedawno sprawdzano wnętrze czołgu przygotowując wszystko do likwidacji a wewnatrz niespodzianka : ładne czołgowe łuski i magazynki [ puste] do rkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pójdzie w okolice Warszawy , ale nie wiem dokładnie. Nie pochodzę z Czarnkowa , spróbuje ustalic u kolegi. Może wie coś więcej. A faktycznie szkoda , niedługo jak tak będzie to wszystkie podobne pomniki zlikwidują a co postawią??? Zależy od opcji politycznej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Witam
T-34 ze Sławna faktycznie ma być przeniesiony z centrum " miasta na teren cmentarza, gdzie leżą polegli podczas wyzwolenia towarzysze z bratniej armii".Pomysł ten lekko zbulwersował miejscowych kombantantów, ale dla władz samorządowych pierwszorzędne znaczenie ma kasa" jaka wpłynie za sprzedaż działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY!!!! CZY PRZED NAPISANIEM CZYTACIE TEN WĄTEK???

wiele podanych lokalizacji powtarza się.Zrobił sie tu straszny bałagan.Próbowałem kiedyś to uporządkować i policzyć(post z 30.09.2003), ale sami z powrotem nabałaganiliście.Może znajdzie się następny ktoś kto spróbuje policzyć i uporządkować?Łatwiej wtedy sprawdzić, czy jakieś miejsce było już podane czy jeszcze nie Grzebiuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciliście uwagę na film Szczęściarz Antoni" z Czesławem Wołłejko w roli głównej? Tam o ile sobie przypominam hasa żwawo T34/76 we wczesnej wersji z pojedynczą klapą (na chodzie !!!). Ciekaw jestem co się z nim stało. Pewnie zasilił jakąś hutę. Ku chwale Ojczyzny !

Złomowanie kaczorków" T 34/85 obserwowałem od połowy lat 80. Lufy były wyjmowane oddzielnie z wież i składowane na osobnym stosiku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie