Skocz do zawartości

Gdzie w Polsce sa jako pomniki T-34?


Gość toom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 389
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Do jasradocha7 :http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=0&ktory=94302#94302
A tak w temacie to o którym było gdzieś wyrzej stoi nie w miejscowości mniszewo tylko mniszew.
pzdr
Garfield
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wiem że trochę odbiegnę od lokalizacji,ale na Słowacji /no nie na całej tylko przy granicy/jest pewnie z 10 lub i więcej T-34,jest tam coś w rodzaju skansenu bitwy o przełęcz dukielską.Jest tam dużo sprzętu z tych walk ,w formie pomników,ktoś kiedyś pomySlał i nie wysłał wszystkiego do huty.Cała dolina jest obstawiona sprzętem ciężkim,trochę zaniedbanym ,ale lepiej mieć zardzewiałego tanka niż 40 ton żyletek;-)
Pzdr.Redigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem poprwić małe błedy ,popierwsze w Kozienicach nie ma żadnego czołgu T-34 ,bynjamniej ja go nie widziałem i nic o nim nie słyszałem , po drugie na samej górze jest błąd nie Mniszewo a Mniszew .
Stoją tam dwie sztuki T-34,na placu stoi T34/85 a przed skansenem T34/75
Pzdr. Gudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie bardzo ciekawy spis shermanów zachowanych na całym świecie. http://web.inter.nl.net/users/spoelstra/g104/encyclo.htm

Może ktoś pojąłby się zrobienia takiej encyklopedii o T-34 zachwanych w Polsce, ale wyłacznie o zachowanych egzemplażach (na ponikach, w muzeach i kolekcjach prywantnych)

Wbrew obiegowej opinii jest to bardzo ciekawy temat bo wśród masy powojennych T-34-85 można znaleźć wiele wojennych rodzynków i ciekawych żadkich odmian. Przygładem są dwie sztuki eksponowane w Gdańsku. Oba pochdzą z bardzo wczesnej producji i są już powaznymi kolekcjonerskimi rarytasami.
Są też inne radzieckie czołgi i działa samobierzne które można podłączyć do takiej strony. Mam tu na myśli np. jedynego w POlsce T-70 zachowanego w Poznaiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Witam
Odnośnie Mniszewa chciałbym wnieść poprawkę, oba czołgi, ten z placu i ten okopany w skansenie to t34/85. 76 jest na pomniku w studziankach.
Pozdrawiam
Sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Może trochę po czasie, ale widziałem T-34 w JW Budowo k.Złocieńca (zachodniopomorskie). Nie mam pewności co do ilości, jest jeden albo dwa. Stoją też tam armatki i nowsze czołgi,nie pamiętam jakie. Upamiętniają tradycje ednostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W Sławnie jest przy ul. Okrzei.
A w Żorach kilka lat temu zdjęli z cokołu i kupił go jakiś prywaciarz z okolicy. Na miejscu T-34 postawili betonowego Księcia Władysława. Szkaradztwo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie działa z Pucka.kiedyś jeden oszołom,radny,stwierdził żepod niego siusiają menele,a na nie{to działo}ptactwo.i co?zebrał 10000 podpisów i na złom.a sobie to podobno nagrody za to powręczali...żenada.a takie ładne było,wiem,bo tam mieszkałem za małolata i jedyna fotka tego dziła jaką posiadam to cz-b a ja mam z 5 lat...
pozdro600V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
jest jeszcze koło zagórza?nie daleko miejsca gdzie został zastrzelony g.świerczewski.nie pamiętam nazwy miasta(na rogu rynku gdzie stoi t-34 jest stara rozpadajaca się cerkiew z unikalną dzwonnicą,a wieża podparta jest stemplami,których całkiem sporo leży obok do dalszego użycia.w końcu się zawali,i konserwator wojewódzki będzie miał problem z głowy)pozdro600v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie