Jump to content

mike110

Forum members
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Bjar_1, kobiety z natury jakimś cudem są lepszymi strzelcami niż mężczyźni. Ci, którzy zajmują się strzelectwem mogą to potwierdzić. Babeczki mają jakiś cholerny zmysł, który im to ułatwia. Pamietam jak zabrałem kiedys moją na strzelnicę LOK. Chciałem pouczyć Ją strzelania z broni krótkiej. Stary, o ile teoria nie była Jej mocna strona to już część praktyczna zaskoczyła wszystkich obecnych- celność i skupienie :)
 2. Acha, no i siwe (szare, stalowe-jak kto oceni kolor) berety - GROM :)
 3. Sprostuję kolegę d007: Bordowe berety- 25 BKP i 6 BDSZ (oraz 1PSK czyli komandosi") Zielone berety- także Górale" SG już nie używa beretów-zostały wycofane. Noszą już tylko ci, którzy mają i to też tylko do przyszłęgo roku. Pozdrawiam.
 4. Fajne zdanko! Serio i bez ironii! A co do postu kolegi, to nie wiem jak jaca2003 ale ja bronię tych wszystkich ludzi związanych z ustrojem, którzy zginęli wierząc, że walczą o dobro Polski. Nie sprawia mi różnicy czy człowiek był z WiN czy LWP. W Iraku też jesteśmy w słusznej (jak mniemam) sprawie a za 30 lat (jak zmieni sie kolejny ustrój) będą nas sądzić za mordowanie irackich kobiet i dzieci". I ktoś na jakimś forum będzie opluwał mnie i moich kolegów za zbrodnie przeciw cywilom. A czy w obecnej sytuacji mamy jakiś wpływ na nasz pobyt tam? Chodzi mi o zwykłych żołnierzy. Nie. I dlatego jestem w stanie zrozumieć tych, którzy walczyli 60 lat temu. Szeregowy żołnierz czy funkcjonariusz nie bawi sie w politykę. Nie bronię ich z przekonań politycznych ale z perspektywy człowieka w mundurze. To jest koszmar wojny domowej- brat zabija brata. I każda ze stron dopuszcza się zbrodni. Temu nie zaprzeczysz. Ponawiam tylko pytanie: co z tymi, którzy zginęli w walce z UPA, Werhwolfem czy oddziałami hitlerowskimi. Też wg. ciebie są czerwonymi zdrajcami"? Pamiętaj, że oni szturmowali Wał Pomorski, Kołobrzeg i Berlin. Oddali życie nosząc rogatywkę z orłem. I co z tego, że bez korony? To tak ważne?
 5. Może ja to skomentuję. Kolega Ilkenau szybciutko podciągnął kolegę jaca2003 pod UB-ka i komunistę. Nie znam osobiście jaca2003 ale na innych tematach np. wypowiadał sie przeciwko okupacji" sowieckiej a UB-ek raczej tak by nie postępował. Mało tego, Ilkenau wpiął go w większą grupę zakonspirowanych komuchów" (najpierw pisze TY a chwilę później już WY): ...kolega zaczął się użalać nad sobą samym, nad marnym losem własnym i innych ubeków, komunistów itd., który to los nie stał się jeszcze Waszym udziałem, ale Wy już nad nim biadacie oczekując krucjaty, wbijania na pal, procesów i czegoś tam jeszcze. Próby wytłumaczenia Wam..." Pozatym była to całkiem wesoła i pouczajaca dyskusja do momentu, gdy ktoś nie zaczął opluwać poglądów przeciwnych do ogólnie panujących. A jaca wcale się nad nikim nie użalał. Pisał swoje odczucia. Na tym polega dyskusja. Przykre i żenujące jest to, że jeśli ktoś ma odmienne poglądy od kolegi Ilkenau i jemu podobnych to zaraz jest opluwany jako UB-ek, komuch, czerwony zdrajca. No cóż, gdy brak argumentów pozostaja wyzwiska. To jak widać dość popularny sposób uprawiania polityki w pewnych kręgach. Pozwolę sobie jeszcze sparafrazować tekst kolegi Ilkenau: Próby wytłumaczenia Wam tego, że historia składa się z setek tysiecy i milionów jednostkowych przypadków, losów indywidualnych ludzi (a w przypadku AL, MO, KBW, LWP było to ponad kilkaset tysięcy żołnierzy, a więc kilkaset tysięcy zupełnie różnych losów, motywacji, które doprowadziły tych ludzi w szeregi tych a nie innych jednostki czy organizacji) okazały się nieudane". I co ty na to kolego? Ten kij ma dwa końce. Ps. Zanim mnie też przyłączysz do UB czy partii komunistycznej i zmieszasz z błotem ponownie zaznaczę, że nie jestem zainteresowany ani skrajną prawicą ani lewica. Jestem apolityczny!
 6. Odnoszę dziwne wrażenie, że nagle w dyskusji pojawiają sie nowe osoby ze znanymi mi już komentarzami a znikają inni uczestnicy...Tylko czemu ci nowi maja świerze konto komentarzy? Zbieg okolicznosci czy może coś innego? Hmmmm.
 7. No, no no... Dobrze, że nie jest 1945 bo pewnie zamordowałbyś jace2003 wraz z rodziną za jego poglady. Wychodzi szydło z worka panowie patrioci" spod znaku NSZ.. d007, chwytaj broń i spływaj do lasu. Gdzieś w Polsce czai się prosowieckie" zło:)
 8. Niestety Brygada NSZ zbyt często gloryfikowana jest przez tumanów spod znaku miecza i krzyża oraz innych skrajnie narodowych środowisk." - tego typu sformułowania wykluczają podejmowanie merytorycznych dyskusji z autorem. Dość prosty by nie rzec prymitywny sposób aby nie odpowiedzieć na moje pytanie. Najlepiej się obrazić! Jak już przetrawisz niechęć do moich poglądów to bądź mi łaskaw odpowiedzieć na poprzedni post! A przy okazji przejżyj strony gdzie występuje BŚ NSZ. W większości skrajna prawica i inne nacjonalisstyczno -narodowe strony. Np. te, które podał Traper7. I wtedy podyskutujmy. Do bociana: nie uważam słowa tuman za szczególnie obraźliwe. Osobiście mam sporo innych, radykalniejszych określeń.
 9. Tbrk, rozwiń myśl co poznański czerwiec" ma wspólnego z moim postem i wytłumacz mi moją mentalność kalego"? Jak mnie ktoś atakuje to się bronię. To złe? Może ty lubisz być bity - ja nie. Wiesz, że w grudniu 1970r. przybywający do Gdańska żołnierze byli przekonani, że będą tłumić niemieckie powstanie" (cyt.Polska. Historia 1943-2003" M.Korkuć,M.Lasota, J.Szarek) I tak było od 1944r. Myślisz, że milicjanci i żołnierze wiedzieli z kim walczą??? Może w nielicznych przypadkach. W pozostałych byli to hitlerowscy agenci i zdrajcy". A andy" zabijały przedstawicieli znienawidzonej władzy i katów narodu polskiego".
 10. Gwoli wyjaśnienia. Nie mówię o tych, którzy mordowali niewinnych. Morderców nie bronię. Jestem tylko stanowczo przeciwny uogólnianiu (WSZYSCY czerwoni są źli,a WSZYSCY z AK,WiN,NSZ itp są dobrzy)! Bo to gówno prawda! Charakter człowieka nie zależy od organizacji, do której należy! Ps. Kloss i czterej pancerni (plus pies) są ok! IPN nie ma dowodów na ich antypolską działalność! :)
 11. Ja mam tylko jedno nurtujące mnie pytanie. Po czym można stwierdzić, że ktoś we wspomnieniach kłamie a inny pisze samą prawdę? To dość ciekawe bo wiele osób bezkrytycznie podchodzi do tego co słyszy lub przeczyta. To tak ogólnie a propos relacji ustnych i pisanych przekazywanych przez osoby zainteresowane...
 12. Kolego Traper, jakimi to tekstami, aż tak cię uraziłem? Piszesz o poziomie rozmowy? Cytat jednej z twoich wypowiedzi: ...co Ty bredzisz człowieku?! Masz jakieś dowody? (...) To że jest to forum publiczne i mamy demokracje nie oznacza że można wypisywać dowolne pierdoły i przekłamania" Poziom niezły. Co dalej? Wyzwiesz nas na pojedynek? ... Koniec przekazu. Nie rozmawiam z piewcami czerwonych. Zajmuję się historia Polskiego Podziemia i gardzę komuchami". Przykro mi to powiedzieć ale jeśli tak myślisz to masz ciasny umysł. Skrajnie prawicowe poglądy są tak samo złe jak skrajnie lewicowe. I nie jestem komuchem" ale Polakiem i patriotą. Jak trzeba to potrafię rozmawiać z ludźmi twojego pokroju. Choćby dlatego, że przeciwnika trzeba znać. Szkoda, że ty masz inne zdanie na temat takich dyskusji. Zawsze możesz podpalić jakieś gniazdo czerwonych. Może taki poziom" bardziej będzie ci odpowiadać. Ps. Mam szacunek do wielu ludzi, którzy walczyli o Polskę. Z WiN i AK ale i tych z LWP czy MO. Jak już wcześniej pisałem, porządni ludzie byli po obu stronach barykady. Pozatym ja także interesuję się Armią Krajową a szczególnie Szarymi Szeregami. I co, zdziwiony?
 13. A wiecie, że w Encyklopedii terroryzmu" wydanej przez SPAR" w 1995(?)r. AK figuruje jako organizacja terrorystyczna? Nieźle, co. Zdaje się, że ta książka to przedruk z orginału czeskiego lub słowackiego.
 14. Bocian, myślę, że to dotyczy większości ludzi i organizacji. I tych z prawej i tych z lewej strony. Bohaterowie dla jednych a bandyci dla drugich. Mam tylko nadzieję, że w tym ferworze nie dojdzie do wybielania hitlerowców. A przynajmniej w Polsce bo u siebie to oni już dawno zrobili z siebie niewinne ofiary polskiego okrucieństwa.
 15. A swoją drogą to kolego Traper to opierasz się na naprawdę obiektywnych" źródłach :) www.patriota.pl i www.naszawitryna.pl Nieźle, nieźle. Białe kaptury, miecze, krzyże, stosy i te rzeczy. Leszek Żebrowski i Rafał Sierchuła pisał o NSZ i prawdziwych narodowcach w Szczerbiec" nr 4,5,6,7,8,9,10,11,12. Brawo! Naprawdę fascynujące pismo. Myślę stary, że łykasz propagandę jak ci, których nienawidzisz!
×
×
 • Create New...

Important Information