Jump to content

mike110

Forum members
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dzieki Panowie za pomoc i odzew. Aktualnie jestem za granica ale jak wroce, to sie szczegolowo zapoznam z Waszymi postami i wezme udzial w ewentualnej dyskusji. Teraz nie mam niestety takiej mozliwosci. Jeszcze raz dzieki. Pozdrawiam.mike110
 2. Szukam wszystkich informacji dotyczących zwiadowców LWP oraz żołnierzy Kompanii Specjalnych z lat 1945-1989, a w szczególności zdjęć. Może macie jakieś skany artykułów z gazet i czasopism np. ŻP"? Jak dotychczas to tylko J.Rybak Komandosi" i MMSKomandos". Z góry dziękuje za pomoc! mike110
 3. Bjar_1, kobiety z natury jakimś cudem są lepszymi strzelcami niż mężczyźni. Ci, którzy zajmują się strzelectwem mogą to potwierdzić. Babeczki mają jakiś cholerny zmysł, który im to ułatwia. Pamietam jak zabrałem kiedys moją na strzelnicę LOK. Chciałem pouczyć Ją strzelania z broni krótkiej. Stary, o ile teoria nie była Jej mocna strona to już część praktyczna zaskoczyła wszystkich obecnych- celność i skupienie :)
 4. Acha, no i siwe (szare, stalowe-jak kto oceni kolor) berety - GROM :)
 5. Sprostuję kolegę d007: Bordowe berety- 25 BKP i 6 BDSZ (oraz 1PSK czyli komandosi") Zielone berety- także Górale" SG już nie używa beretów-zostały wycofane. Noszą już tylko ci, którzy mają i to też tylko do przyszłęgo roku. Pozdrawiam.
 6. Dzięki Niwol. Mało trochę napisali o działalności Ł" na ich terenie. Na miejscu twórców tamtej stronki, lepiej bym to rozegrał.
 7. Fajnie, że są ludzie, którzy widzą nie tylko czarne i białe :)
 8. Spodziewam się, że znajdzie się ktoś, kto będzie mi udowadniał ignorancję i niewiedzę w stosunku do Szarych Szeregów. Uprzedzając, błagam: nie tutaj! W razie czego proponuję nowy temat dot. Harcerzy w konspiracji i otwartej walce.
 9. Niwol, zaciekawiła mnie kwestia dozbrajania posterunków MO. Możesz podać przykłady i źródła? To tak dla mnie, bo trochę mnie ten temat interesuje. Zgadzam się co do kwestii likwidacji zbrodniarzy. Wielu pospolitych przestępców utworzyło oddziały partyzanckie" by dalej prowadzić swój bandycki proceder. Z drugiej strony wielu takich samych ludzio wstąpiło do UB lub MO, i z tych samych pobudek. Jeśli to tacy ludzie byli likwidowani, to oczywiście się z tym zgadzam. Pomyłki też zapewne miały miejsce. Taka jest wojna. Nie popieram mordowania ludności cywilnej tylko za to, że wierzyli w PPR lub wzięli ziemię pańską". Wielu partyzatów" to zwykli watażkowie i sadyści, którzy bez bandy byliby nikim. Byli zwalczani zarówno przez Państwo jak i przez leśnych" (np.Ogień" likwidował tego rodzaju grupy przestępcze. Co do Harcerzy to byłbym ostrożniejszy. Zwróć uwagę na kaliber zbrodniarzy, których likwidowali. Najwyższa półka: Burkl, Kretschmann, Kutschera i inni. Ludzie z Szarych Szeregów raczej nie zajmowali sie pospolitymi przestępcami czy zwykłymi żołnierzami (chyba, że w trakcie działań - ale to logiczne). Nie pamiętam teraz dokładnie ilu, ale agentów gestapo i szpicli nie mają za wielu na kącie (w porównaniu z innymi jednostkami). GK ZHP starała się nie angażować swoich Harcerzy w pospolite" egzekucje. Byli jednostką specjalną. Tak poza tym, to chodziło mi o kolegę Michał zalogowany, który poza tanią prowokacją nic do dyskusji nie wniósł. Z Tobą dyskutuje mi się wyśmienicie i uznaję Twoje poglądy jako rozsądne. A motyw ze świeżo zalogowanymi to uśmieszek do jednej z moich wcześniejszych wypowiedzi :) Nic osobistego, Niwol.
 10. Jaca, zgadzam sie z Tobą. Przykro, że ludzie nie czytaja całej naszej dyskusji, tylko wybiórczo najwyraźniej. Na niektóre sprawy szkoda czasu by kolejny raz tłumaczyć. Ps. I znów świeżo zalogowani... :p
 11. Fajne zdanko! Serio i bez ironii! A co do postu kolegi, to nie wiem jak jaca2003 ale ja bronię tych wszystkich ludzi związanych z ustrojem, którzy zginęli wierząc, że walczą o dobro Polski. Nie sprawia mi różnicy czy człowiek był z WiN czy LWP. W Iraku też jesteśmy w słusznej (jak mniemam) sprawie a za 30 lat (jak zmieni sie kolejny ustrój) będą nas sądzić za mordowanie irackich kobiet i dzieci". I ktoś na jakimś forum będzie opluwał mnie i moich kolegów za zbrodnie przeciw cywilom. A czy w obecnej sytuacji mamy jakiś wpływ na nasz pobyt tam? Chodzi mi o zwykłych żołnierzy. Nie. I dlatego jestem w stanie zrozumieć tych, którzy walczyli 60 lat temu. Szeregowy żołnierz czy funkcjonariusz nie bawi sie w politykę. Nie bronię ich z przekonań politycznych ale z perspektywy człowieka w mundurze. To jest koszmar wojny domowej- brat zabija brata. I każda ze stron dopuszcza się zbrodni. Temu nie zaprzeczysz. Ponawiam tylko pytanie: co z tymi, którzy zginęli w walce z UPA, Werhwolfem czy oddziałami hitlerowskimi. Też wg. ciebie są czerwonymi zdrajcami"? Pamiętaj, że oni szturmowali Wał Pomorski, Kołobrzeg i Berlin. Oddali życie nosząc rogatywkę z orłem. I co z tego, że bez korony? To tak ważne?
 12. Może ja to skomentuję. Kolega Ilkenau szybciutko podciągnął kolegę jaca2003 pod UB-ka i komunistę. Nie znam osobiście jaca2003 ale na innych tematach np. wypowiadał sie przeciwko okupacji" sowieckiej a UB-ek raczej tak by nie postępował. Mało tego, Ilkenau wpiął go w większą grupę zakonspirowanych komuchów" (najpierw pisze TY a chwilę później już WY): ...kolega zaczął się użalać nad sobą samym, nad marnym losem własnym i innych ubeków, komunistów itd., który to los nie stał się jeszcze Waszym udziałem, ale Wy już nad nim biadacie oczekując krucjaty, wbijania na pal, procesów i czegoś tam jeszcze. Próby wytłumaczenia Wam..." Pozatym była to całkiem wesoła i pouczajaca dyskusja do momentu, gdy ktoś nie zaczął opluwać poglądów przeciwnych do ogólnie panujących. A jaca wcale się nad nikim nie użalał. Pisał swoje odczucia. Na tym polega dyskusja. Przykre i żenujące jest to, że jeśli ktoś ma odmienne poglądy od kolegi Ilkenau i jemu podobnych to zaraz jest opluwany jako UB-ek, komuch, czerwony zdrajca. No cóż, gdy brak argumentów pozostaja wyzwiska. To jak widać dość popularny sposób uprawiania polityki w pewnych kręgach. Pozwolę sobie jeszcze sparafrazować tekst kolegi Ilkenau: Próby wytłumaczenia Wam tego, że historia składa się z setek tysiecy i milionów jednostkowych przypadków, losów indywidualnych ludzi (a w przypadku AL, MO, KBW, LWP było to ponad kilkaset tysięcy żołnierzy, a więc kilkaset tysięcy zupełnie różnych losów, motywacji, które doprowadziły tych ludzi w szeregi tych a nie innych jednostki czy organizacji) okazały się nieudane". I co ty na to kolego? Ten kij ma dwa końce. Ps. Zanim mnie też przyłączysz do UB czy partii komunistycznej i zmieszasz z błotem ponownie zaznaczę, że nie jestem zainteresowany ani skrajną prawicą ani lewica. Jestem apolityczny!
 13. Odnoszę dziwne wrażenie, że nagle w dyskusji pojawiają sie nowe osoby ze znanymi mi już komentarzami a znikają inni uczestnicy...Tylko czemu ci nowi maja świerze konto komentarzy? Zbieg okolicznosci czy może coś innego? Hmmmm.
 14. No, no no... Dobrze, że nie jest 1945 bo pewnie zamordowałbyś jace2003 wraz z rodziną za jego poglady. Wychodzi szydło z worka panowie patrioci" spod znaku NSZ.. d007, chwytaj broń i spływaj do lasu. Gdzieś w Polsce czai się prosowieckie" zło:)
 15. Niestety Brygada NSZ zbyt często gloryfikowana jest przez tumanów spod znaku miecza i krzyża oraz innych skrajnie narodowych środowisk." - tego typu sformułowania wykluczają podejmowanie merytorycznych dyskusji z autorem. Dość prosty by nie rzec prymitywny sposób aby nie odpowiedzieć na moje pytanie. Najlepiej się obrazić! Jak już przetrawisz niechęć do moich poglądów to bądź mi łaskaw odpowiedzieć na poprzedni post! A przy okazji przejżyj strony gdzie występuje BŚ NSZ. W większości skrajna prawica i inne nacjonalisstyczno -narodowe strony. Np. te, które podał Traper7. I wtedy podyskutujmy. Do bociana: nie uważam słowa tuman za szczególnie obraźliwe. Osobiście mam sporo innych, radykalniejszych określeń.
×
×
 • Create New...

Important Information