Skocz do zawartości

STUG z Grzegorzewa wydobycie ODSŁONA DRUGA!!!


Tankist

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle czysto polska zawisc -i bardzo dobrze ze utajniono wydobycie - liczy sie koncowy efekt mam nadzieje ze w polskim muzeum -zwyciestwo ma wielu ojców kleska jest sierota -wars bufon nie bufon ale potrafil rozkrecic sprawe na tyle ze jest szansa na wydobycie- co z tego ze sie nie udalo za pierwszym razem ja w podobnej sytuacji sam bym kopal nawet lyzeczka od herbaty jakby bylo potrzeba-zamiast sie cieszyc ze jest taka akcja jak zwykle opcja zla wiadomosc to dobra wiadomosc byleby sie nie udalo wtedy mozna obrosnac w piórka i krytycznie klekotac -Panowie nie robmy sejmu dajmy spokojnie pracowac i poczekajmy na efekt
Serdeczne gratulacje i powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 577
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A po co zdjęcia i informacje z przebiegu akcji ?

Znowu by były komentarze, że nie tak, nie znają się, nie poprosili o pomoc.
Nie będzie sprawozdania telefonicznego na żywo z przebiegu akcji wyciągania....

Po wszystkim komentarz i foty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się zakładać, jestem kilka setek kilometrów stamtąd. Nie chcę relacji.

Wyciągną to wyciągną, nie to nie, Rzeczpospolita nie zginie ani przez Poseł Beger ani Sturmgeschutz IV.

Nie lepiej poczekać na sam koniec ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł 2 mertry wiec wyjdzie cały
zaczeło sie niefartownie od urwania tylnych chaków
a dzieki wielkiemu zaczepienie o dziury w nadbydowie poskutkowało
stan stan elementów jest bardzo ładny
stan ogólny ciezki do okreslenia
zerwany dach napewno ale jest na miejscu

niektórym juz moze byc głupio
jutro wiecej moze
narazie jestem gozgoryczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Pana Ogrodniczuka i ekipy z Muzeum i wojska
STUG IV na wierzchu, cały, ale chyba po lekkim wysadzeniu, co nie umniejsza wadze znaleziska.
Piękny eksponat, bardzo fajnie że trafi do Poznania.
Wars i oksio pewnie sobie przypiszą całą zasługę.

Jedynie determinacja Pana Ogrodniczuka doprowadziła do finału.
I wcale mi nie jest głupio jak niektórzy piszą, bo niby i dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazuje na jaw wychodzi kolejny brak przygotowania organizatorów do takiej akcji.
Faktycznie Stug jest rwany po kawałku, czyli wyrwano jedynie fragment nabudowy, i relacje z miejsca akcji okazały się zbyt optymistyczne.

Teraz jasne dlaczego akcja miała pozostać tajna!!!

Mimo wszystko wierzę że uda się wyjać całość, co nie znaczy dla poniektórych, że zaprzestanę krytyki organizatorów!
Wystawili sie na publiczną akcję i podlegają publicznej krytyce bądź uznaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. luger ja mam prawo krytykować, ty wyrażać uznanie dla kogo tylko ochota przychodzi, wolny kraj, wolna wola, więc oszczędź takich zjadliwych komentarzy, zresztą nie na temat ( przeczytaj porządnie tytuł wątku ) kropka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest utajniony" z powodu pomocy w wydobyciu prawdziwych profesjonalistów (Polska Centralna !!!!:) tak opluwanych w przeszłości przez inicjatorów.Jak wszystko dobrze pójdzie to i tak laury zbiorą iałe rękawiczki".
Tak to już jest na tym świecie,
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba do wszystkich, nie róbcie na forum takiego bagna jak po ostatniej próbie wydobycia, OK? Liczy się to że komuś się chciało spróbować wyciągnąć wóz, a po niepowodzeniu ma odwagę podejść jeszcze raz po krótkiej przerwie. A że tym razem po fali krytyki chce to zrobić po cichu ze zgraną i zaangażowaną ekipą, to świadczy tylko o Warsie jak najlepiej.

PZDR

Męczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek powiem kilka slow do Tankista i innych internetowych chuliganow". Chlopie, przestan sie juz osmieszac ;) Teoretyk siedzacy w domku przed komputerem naprawde ma zielone pojecie o przebiegu niektorych dzialan i tego kto i co robil. I tego za co kto byl odpowiedzialny.
Publiczna krytyka lub uznanie owszem, ale krytyka moze byc pieniacka" albo rzeczowa. Do rzeczowych trzeba miec podstawy, ktorych Ty nie masz. Nie lubisz warsa ani oksia, Twoj prawo, ale przestan w kolko o tym gadac bo to nudne ;) Dyskusji z Toba na temat samej akcji nie podejme, bo rozmowa w stylu ale i tak Kartagina powinna zostac zniszczona" nie zniose.

Co do tajnosci akcji i nie wpuszczania na miejsce, coz... Chyba Cie nie wpuscili na miejsce, skoro tak biadolisz. Przynajmniej to pokazuje, ze sam zabezpieczenie terenu zostalo zorganizowane bardzo dobrze. Akcja szla bardzo sprawnie.

Co do Stug'a. Jest to typ IV. Po dokopaniu sie okazalo sie, ze wrak jest podzielony na czesci - ja osobiscie nie wiem od czego - bylem tam tylko lopatowym. Slyszalem natomiast, ze w latach 50 probowano go wyciagnac przy uzyciu dziwgu kolejowego - i nie udalo sie szarpnac - wskazuje na to wyrwany do gory dach przedzialu bojowego. Materialy wybuchowe tez byly w ruchu, bo sa po nich slady. Na dachu ostal sie jednak prawie kompletny MG34 wraz z mocowaniem.

Na pancerzu zachowalo sie malowanie - m.in. b.ladny krzyz PCK" :)

W wydobytej nadbudowce spoczywa armata 7,5cm.

Do tego wyszly klimatyczne smaczki - gaski zaczepione do pancerza, helm, manierka itp.

I idac za slowami Oksia, wielkie uznanie dla p. Kwiecinskiej.

Chcialem podziekowac wszystkim uczestnikom akcji za naprawde milo spedzony czas. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie