Skocz do zawartości

STUG z Grzegorzewa wydobycie ODSŁONA DRUGA!!!


Tankist

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 577
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No to przynajmniej wiemy że tym razem oksio nie jest odpowiedzialny za przebieg akcji, to już coś.

A czy to sie kol. Dzikiemu podoba czy nie, to jeszcze raz powtórzę bo może nie zrozumiałeś, wolny kraj, wolna wola.
Wam wolno wyciągać, nam oceniać efekty.
Nie mozecie sie stawiać ponad wszystko bo chcecie wyciągnąć sprzęta, i dlatego już jesteście cacy a reszta jest be.
Uważam że postawiłem pytania i one nie są wcale pieniackie, więc powtórzę, dlaczego akcja została utajniona i nie ogłoszona do publicznej wiadomosci?
Czy oczekuję od organizatorów aż tak wiele?
Dlaczego się obrażacie, czy użyłem jakichś wulgarnych słow w stosunku do Was samych, czy do waszej organizacji?
Widocznie coś jest na rzeczy że tak sie zapieniliście jak wyszło że prowadzicie akcję potajemnie.
Gwoli wyjaśnienia to mam inne zajęcia niż jeżdżenie na wasze akcje wydobywcze. Zadna atrakcja. I tak miałem na bieżąco informacje co sie dzieje, ale odpuściłem sobie opisywania przebiegu, sami wiecie najlepiej jak było.

A kol. oksiowi dziekuję, nie skorzystam, mam zdrową, normalną orientację.

Pozdrawiam wojsko, bo sie chłopaki namęczyli zdrowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist, a ja Ci rowniez powtorze. Jak dyskusja to na poziomie. Osobiscie uwazam po tym co mowisz, ze czego by Ci nie powiedziec i tak bedziesz niezadowolony. Ponadto problem lezy w tym, ze zaczales ocene nie wiedzac wogole jakie sa efekty, nie znajac warunkow akcji. Wiec nie kreuj sie na obiektywnego sedziego ;) Pomimo, ze czasem kiedy cos piszesz, to z niektorymi rzeczami moglbym sie zgodzic, to podejscie mi nie odpowiada.

Akcja byla tajna, teoria spisku widac ciagle zywa :) Ja postrzegam to nieco inaczej, nie bylo zadnej tajnosci. Przeciez zainteresowani wiedzieli ze bedzie. Mialy byc dane ogloszenia w gazetach? O co Ci chodzi?

Zgodze sie z Toba, chlopaki z woja odawlily kawal dobrej roboty. Na wyroznienie zasluguja operatorzy wyciagarek na WZT - mistrzowie swojego fachu. No i znany ze starej akcji operator koparki. Ale nie tlyko oni, Jabol i Zibi znowu pokazali ze potrafia sie bawic w te klocki.

Tankist, nikt sie tu nie obrazan na Ciebie, ale wybacz - uzywajac slow kulturalnych rowniez mozna kogos do siebie zniechecic. Nie znam Cie, moze jestes rownym gosciem, ale poporstu patrzac na to co piszesz odnosze niemile wrazenie. Bo to co robisz to nie jest ocena tylko bicie piany. W dosyc nieprzyjemny sposob. To ze mamy wolny kraj i wolna wole wcale nie znaczy, ze to co ktos mowi nagle staje sie wartosciowe, rzeczowe i wiarygodne.

Co do zrodel informacji na biezaco - to albo zmien zrodlo, albo go lepiej sluchaj, bowiem odnosze wrazenie ze zueplnie nie orientujesz sie w czymkolwiek poza ogolnikami.

No nic, ja lece spac bo mam dzisiaj jeszcze sporo roboty. Narazisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki uprzejmosci Marcina z MWB
co do samego pojazdu mamy do czynienia ze stugiem 4
wyprodukowanym napewno po wrzesniu 44-brak zimeritu
po zatym posiada o jeszcze wanne kadłuba w wersji z chakami z tyl a nie ostateczna z oczkami"
górny uchwyt na MG typu póżnego obsługiwany z netrza pojazdu jesli załozymy ze pozostałe koła jezdne sa tego samego typu co to wydobyte to ja bym szcował produkcje na Listopad 44
ale dopuki nie bedzie mozliwosci obejrzenia wanny i dokładnie reszty są to tylko szacunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tankist jest tą osobą o którą się go podejrzewa to nie jest internetowym teoretykiem

moim zdaniem pojazd nie był szarpany swiadczy o tym właśnie dach wysadzony wybuchem wpadł pionowo do srodka
jest uszkodzony brakuje fragmętu przed wierzyczką dowodcy
pozatym nie było by drobnicy jak ogniwa koło zapasowe napewno MG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa i gratulacje dla kopaczy"!Na zdjęciu widać,że warunki w jakich prowadzono wydobycie stuga były bardzo ciężkie.Mam nadzieje,że uda się wyciągnąć wannę i poskładać do kupy ten pojazd.Jeszcze raz szczere gratulacje dla całej ekipy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoony - prosze o nie przeinaczanie moich slow. Nie ujmuje nikomu doswiadczenia, ale akcje zazwyczaj prowadzone sa w roznych warunkach. I nie mozna autorytatywnie wypowiadac sie na temat danej akcji nie majac o niej informacji, ktore mozna bylo zdobyc na miejscu lub od osoby ktora tam byla.

Poprostu bez sensu jest sie wdawac w dyskusje, z kims kto w rozmowie wykazuje kompletny brak orientacji w temacie danej konkretnej akcji. Jesli sa pytania co do akcji (nie przepelnione zjadliwoscia itp) to mysle ze napewno organizatorzy odpowiedza. Moze pojawia sie jakies naprawde dobre pomysly - w koncu wszyscy chcemy zeby on wyszedl.

A co do zdjecia - no niestety zupa byla okrutna, a i czas gonil, bo czas dzialania WZT byl ograniczony.
Zdjecie zostalo zrobione wtedy kiedy nadbudowka juz zostala wyciagnieta z mulu, a teraz plucze sie ja i zdejmuje delikatne elementy by zapobiec ich uszkodzeniu przy wyciaganiu na brzeg. Wtedy wlasnie wyskoczyl helmik i menazka (a nie manierka - pomylilem sie ostatnio).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!! Z nadzieją, że i wanna niedługo wyjdzie". I tylko jedna mała uwaga, jeżeli tak dobrze zachował się kamuflaż, to BEZWZGLĘDNIE POWINIEN BYĆ ZACHOWANY! Wartość historyczna i nie tylko, będzie dużo większa niż tych wszystkich przemalowanek", nawet najlepiej wykonanych, jakie stoją po muzeach na zachodzie. I ja również proszę o zamieszczenie zdjęć z akcji.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
W dniach 28 września - 1 października podjęto kolejną próbę wydobycia wraku niemieckiego pojazdu pancernego, a dokładniej samobieżnego działa szturmowego Sturmgeschütz IV /StuG IV/ (Sd.Kfz. 163).
W trakcie prac w rzece Rgilewka dotarto do góry pojazdu. Okazało się, że podczas prób wydobycia w latach 50. (przez wojsko z użyciem 2 czołgów T-34 oraz dźwigu kolejowego) pojazd został rozerwany (a nie jak co poniektórzy piszą rozsadzony!). Poszły spawy. Blachy są całe. To da się naprawić. Miejscami zachowała się farba.
Numer taktyczny StuG-a IV to 981". :]
Wydobyliśmy świetnie zachowaną wieżę wraz z działem.
Niestety sukces nie jest pełen, ale wanna wraz silnikiem benzynowym Maybach HL 120 TRM została na dnie.Nie ukrywam swojego rozgoryczenia odwrotem wojska zaraz po wydobyciu wieży bez podjęcia choćby jednej jedynej próby wydobycia podwozia...
Trzeba będzie po nią wrócić i poskładać pojazd w całość.
Warunki pracy nieciekawe, ale jak widzicie spróbowaliśmy jeszcze raz i się udało.

Słowa uznania dla całej ekipy są najlepszym wyznacznikiem naszego sukcesu. Sukcesu przez duże S". Nie mojego, nie Oksia, nawet nie kpt. Ogrodniczuka, ale nas wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie.
Panowie! Bardzo Wam dziekuję za współpracę i do zobacznia podczas kolejnej akcji, czy to w Grzegorzewie, czy gdziekolwiek indziej.
Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki to się spisaliście.GRATULACJE i oby więcej takich akcji!!Pozostaje tylko niedosyt iż nie wyszedł cały bo trzeba będzie się męczyć trzeci raz.Ale warto, czekam jak i inni odkrywcy na więcej fotek w końcu nie często wydobywa się
StuG-a IV!!Jeszcze raz dzięki.Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, gratulacje.

Dzięki numerowi taktycznemu może będzie się można dowiedzieć więcej o tym pojeździe - o załodze ? - To chyba już dla ludzi z szegółowymi materiałami historycznymi.

Ciekawe czy ktoś z załogantów mogł podejrzewać, że porzucony przez nich pojazd będzie kiedyś wydobyty, i to po tylu latach....Może w pozostałym jeszcze do wydobycia kadłubie mogło zachować się wiecej drobiazgów załogi.

Tak czy inaczej dobra robota Panowie wydobywający,
Warsie i tak nie spoczniesz póki jeszcze wanny nie wyciągniecie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie