Skocz do zawartości

7-TP AKCJA POSZUKIWAWCZA


Henryk Gralec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Krzysiek - A dlaczego plastikowy?? A mało to magnetometrów jest zamontowanych na samolotach i śmigłowcach (chyba kazdy ze śmigłowców ZOP teraz ma magnetometr, za wyjątkiem nowych wersji Seahawka)?? Jedna Bryza lata z magnetometrem, ale to prototym więc chyba nie pożyczą :-) (chyba że weźmiecie ich na mozliwość przetestowania w nietypowych warunkach" :-) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem za i życzę powodzenia-ale ale-panowie może najpierw-bez urazy -zmontujmy grupę poszukującą 6 tankietek zakopanych w Bieszczadach w 1939 przez naszych przed przekroczeniem granicy z Węgrami !!!!!! chyba było by po kosztach taniutko oj taniutko -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zeby z tymi tankietkami w Bieszczadach nie okazało się tak jak z tymi pod Włodawa(tam były i 7tp i tankietki). szukał ich i Wołoszański i Sikorski w świetle fleszów i całe grona poszukiwaczy, a ostatnio trafił się świadek(ciekawe czy pewny??) który wiedział o zakopaniu przez Polaków jak i wykopaniu przez Ruskich 2 dni potem. jedno mityczne miejsce mniej.....

niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem tak - jesli w niemieckich meldunkach nie ma nic na ten temat - to nie zostaly wykopane. A dwa - pamietajcie ,ze to jest teraz kwestia - granica z Wegrami :) - ale ta granica wygladala inaczej i podejrzewam ,ze chodzi Ci o te tankietki co niby wyjechaly z Przemysla ( a dokladniej z Zurawicy ) ??. Bo jesli tak to nie pojechaly w kierunku granicy wegierskiej :)
A o tych niby 6 sztukach czegos ( nie mowmy ,ze tankietki) , ponoc na gasienicach pod granica wegierska - to teraz te Bieszczady" sa na Ukrainie :)
jak chcesz wiecej to daj na priva kolego HuK :)
pozdrawiam
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomysł z przeszukaniem Wisły za pomocą specjalistycznego sprzętu lotniczego jaki posiada nasza MW [samolot PZL M-28 Bryza w wersji ZOP lub śmigłowiec Mi-14PŁ, oba typy wyposażone w magnetometr cezowy] jest wart wprowadzenia w życie. W takiej dużej rzece, czy jej starorzeczach pewnie jeszcze nie jedna tajemnica się kryje, a jak by za tym pochodzić, to może MW zrobiłaby to w ramach jakiś ćwiczeń?

Powodzenia balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby ze zdjęcia standardowe - są również w 7TP , np mocowania stelaży wewnętrznyh.
nakrętka (duża) wykorzystywana szeroko też w 7TP , np do spinek resoru
podkładka stośkowa z podcięciami stosowana np w konstrukcjach piast w boforsie, zastępczo do użycia jako blokada trzpienia mocowania dzwigni rygla ppanc wz 36
kluczyk - nie wiem
pzdr PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
w sumie to nie o to chodzi ze nie ma tylko ze koryto rzeki zmienilo swoj ksztalt , Wisla dzis plynie zupelnie inaczej niz w 1939 r
jesli zalega tam jakis sprzet wojenny pokryty jest przynajmniej metrowa warstwa piachu , kamieni i mulu , czyli tego wszytskiego co niesie ze soba rzeka i co staje na jej przeszkodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie