Skocz do zawartości

ford gpa z wisly


zlywujek

Rekomendowane odpowiedzi

Hartmann, e uszy nie sa dla naszej nauki". plaut76, fajny sen ,ale nie w kraju !.(ew.po ptasiej grypie dotyczacej politykow i prawnikow lub po ekspedycji " towarzystwa za slowami Waldorffa do Tworek ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 386
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A mi brakuje tu systemu znanego z Japoni a dotyczącego ich mieczy.
Japończyczy dzielą miecze zdaje się na trzy kategorie w zależności od jakości wykonania, rzadkości i wieku, a także historii tego miecza, czwarta to tzw skarb narodowy. Miecze ze wszystkich trzech kategorii można sprzedać i kupić także za granicę, podobnie miecze uznane za skarb narodowy, z jednym wyjątkiem. Miecz, uznany za skarb narodowy, można kupić, ale nie może on opuścić terytorium Japoni.
Myślę, że to dobry pomysł, kupować, proszę bardzo jednak te najrzadsze i cenne egzemplarze broni, a także czołgów, wozów pancernych itp, nie powinny opuszczać terytorium kraju w inny sposób, jak z wystawą organizowaną przez muzeum narodowe.
I w ten sposób nikt się nie przyczepi do sprzedaży np 1247 egzemplarza mosina, czy prostej szabli nawet z 1700 roku których to szabel w muzeum mamy 500 sztuk. Ale równocześnie nie pozwoli się wywieźć mosina którego wartośc to fakt, że np był bronią należącą do jakiegoś bohatera jak np karabin Zajcewa, ani prostej żołnierskiej szabli która to szabla była np własnością hetmana Czarneckiego, zanim los i historia mu tym hetmanem zostać pozwoliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,Grzechotnik zglaszam jedno ale , przyklad z katana czy wakizaszi lub ken lub gonto lub ...itp popieram. ale powiedz mi drogi jak to jest ze nagle np niemiecki czolg jest dobrem i skarbem narodowtm" ?.to smieszne !!!!. mamy wolny rynek wiec wybacz masz komune w genach !. wiem ,jedno przemiany w kraju niestety moga powodowac konflikty interesow ,a rozwiazaniem jest godziwa (czytaj rynkowa)ZAPLATA za .....cokolwiek .pozytyw -anglicy itp.
pozdrawiam . amsel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z komuną. Wiele państw demokratycznych, również w Unii nakłada ograniczenia na handel dobrami kultury, przedmiotami historycznymi itd.. To się nazywa dbanie o własny interes, a nie komuna".

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRONRAT, masz racje jesli chodzi o handel podkreslam dobrami kultury ! . ale "- czolg ktory sluzyl do mordowania ludzi nigdy spewnoscia dobrem NASZEJ kultury byc nie moze . bo to absurdalny argument , prowadzi do wniosku ze powinnismy agresorowi PODZIEKOWAC !. (idac tokiem rozumowania -wzbogacili nasza kulture ? ).jeszcze inaczej ,wezmy allegro- masa czesci od pancernych zlomow, wiec ? .zamykamy ? to smieszne .a inne militaria tylko dlatego ze np helm wz35 koszt.powiedzmy 80 zl i wyprodukowano go w 1-mil egz to sprzedaz jest ok ?.to nie dobro narodowe ? . amsel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsel44 waść sam pokazujesz postawę komunistyczna
Zniszczyć i sprzedać wszystko, co nie jest po linii a później nie będzie wiadomo, kogo pokonaliśmy i jaki to był wysiłek ot przepędziliśmy bandę gołodupców.

Chodzi tylko i wyłącznie o pozwolenia na wydobycie i posiadanie dla prywatnych osób
Bo zgodnie z prawem nie może granic kraju opuścić nic, co ma więcej niż 50 lat, jeśli dobrze pamiętam. Nie zależnie czy jest to żabka bagnetu czy tygrys królewski,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoony choć raz się z tobą muszę zgodzić. facet chyba cierpi na rozdwojenie jaźni bo prezentując postawę skrajnego liberała(wszystko sprzedać na zasadach rynkowych),posłałby wszystko do huty jak w latach 40-50.w sumie idąc tym tokiem rozumowania to my w kraju za wiele nie mamy bo i Niemcy trochę zabrali i przyjaciele ze wschodu i każdy co się na terenie naszym od setek lat woził. Wszystko oddać lub przetopić ot filozofia. w sumie oddać można tylko niech wrócą to co zabrali , ale to chyba niemożliwe bo jest to dobro narodowe i nikt tam nie doszukuje się że trofiejne.ludzie co za czasy nastały!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozbawiłeś mnie do bólu .
Pozwól ze opowiem ci historie która ci się nie spodoba bo ni jak ma się do twojego rozumowania .
Wpadam sobie od czasu do czasu na Wyspę Mgieł i zachodzę do tamtejszych muzeów.
Jest kila gdzie stoją czołgi fajni ludzie tam pracują. Pewnego razu spotkałem byłego oficera Tank Corps który opowiadał dzieciom jakimi to czołgami walczył za młodu i pokazywał im tygrysy , Pantery i ten na którym walczył. Pokazał różnice bo miał się do czego odnieść.
Chciałbym móc w tym kraju pokazać dzieciom z czym walczył ich pradziadek w Francji Belgii i Holandii.
I jakoś nie chce wywozić ich do Niemiec do tamtejszych muzeów bo jak się postaramy to jest to do zrobienia TU.
Znam wielu wspaniałych kolekcjonerów którzy dzielą się swoją wiedza o ludziach którzy wywożą zabytki mówią „hieny” nic dodać nic ująć.
Na cholerę tacy kolekcjonerzy którzy wszystko trzymają w ukryciu na co oni nam .
Niestety masa ludzi na tym forum nigdy nie rozmawiał z Konserwatorem i nic na ten temat nie wie .
I nie zapyta się jak wypełnić druczek bo powie ,że co na jeden raz .
A sam wiem że można nawet na 6-ć miesięcy dostać zgodę na poszukiwania.
Ale nikt nie gadać ludźmi z ulicy jak pokażesz legitymacje stowarzyszenia lub fundacji ,dasz KRS ( krajowy rejestr sądowy ) to można wszystko no prawie wszystko.
A o próbach oszukiwania konserwatorów mógł bym ty pisać prace naukową .
A potem się dziwicie że piszą o złodziejach i wywózkach zabytków.
Pozdr.
Oksio TPS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonny spoko ,zniszczyc ? cos dziwnego piszesz.uwazam ze mamy wolny kraj wiec za np.Rlewy"Lewszyk twierdze ze nasze panstwo powinno placic za wydobycie i konserwacje . osoba prywatna MA PRAWO posiadac np.czolg jesli ma taki kaprys .chyba sie zgodzisz ?. tymsamym decyzja sprzedazy jest jego prawem ! komu i .gdzie. yoony badz konsekwentny i zamknij allegro ! (drobne czesci czolgowe i zabki od bagnetu") .Marian1964 ,skad pomysl wyslania do huty ? .to bardzo dziwne , gdzie to wyczytales ? . jedz do wymienionych placowek muzealnych i wtedy pogadamy o dewastacji ,niszczeniu ,glupocie i indolencji odpowiedzialnych ludzi. taka postawa (jak twoja )to z ajki "o psie ogrodnika. zreszta problem jest smieszny to kasa i kolejny rzad ktory wydaje je glupio bo zapomina o zabytkach .i to panowie jest prawdziwy problem . jak pisali inni koledzy te sprzety " czesto sa tansze np.w niemczech czy u angoli . eh, koncze .pozdrawiam .amsel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do wymienionych placowek muzealnych i wtedy pogadamy"

Sorry, ale to jest poziom bruku. Jak chcesz komuś coś przetłumaczyć to nie próbuj go przy tym obrazić. To bez sensu. Zdecyduj się czy chcesz dyskutować czy wkurzać? Jeśli to drugie to pisz raczej na priv.
Ludzi zainteresowanych tematem jest w Polsce wielu, ale jakoś dogadać się nie potrafią a bez tego nic się nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś wreszcie się zmieniło w tym temacie i teraz te tanie Pantery i Tygrysy będą wreszcie przyjeżdżać do nas, a nie jak do tej pory znikać gdzieś za zachodnią granicą. A swoją drogą to na tym zachodzie same durnie mieszkają Mają tyle nowego i taniego,a przepłacają skupując od nas jak tylko się da zardzewiałe i porozwalane złomy .Niech mi się tylko trafi kawał Tygrysa to go zaraz opchnę tym pacanom z zachodu (bo niby po co ma u nas gnić?) ewentualnie wymienię go na inny sprzęt militarny ...Mercedesa ,Audi lub coś w tym rodzaju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisali inni koledzy te "sprzety czesto sa tansze np.w niemczech czy u angoli . eh, koncze .pozdrawiam ."

Moim zdaniem bardzo zdrowa sytuacja. Nie opłaca się sprzedać za granicę. Opłaca się kupić za granicą i przywieźć do kraju.
Ironrat

PS. Wątek powoli odszedł od głównego bohatera. Co się dzieje dalej z fordem gpa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amsel ja nie jestem psem ogrodnika i niech każdy robi co tylko może dla ratowania zabytków jeżeli zechce, starczy mu kasy i jeszcze zapału (tks dla porównania w Łodzi, 7tp w BB, czy inne)ale niech to robi zgodnie z prawem, bo wybacz-każdy może mieć swoje zdanie- z tego co obserwuję to sprzęt tylko wyjeżdża i to w ilościach hurtowych(nie chodzi mi tu tylko o całe egzemplarze, ale o ich części, podzespoły itd.),możliwości legalizacji takich działań jest aż nadto (zadałeś sobie trudu w zorientowaniu się w temacie?), a to że państwowe muzea mają pierwszeństwo w pozyskiwaniu eksponatów to chyba normalne - tak jest wszędzie na świecie nawet, a może przede wszystkim na Zachodzie. że rdzewieją w tych muzeach to każdy widzi choć są pierwsze znamiona poprawy. Jak cię nie stać na taką zabawę to nie zabieraj głosu w ich sprawach bo nie masz ku temu prawa - co zrobiłeś aby im pomóc. i nie mów mi że płacisz podatki, jak każdy z nas, bo idą one na bardziej pilne potrzeby( nie chodzi mi o biurokrację i takie tam, bo zdanie mamy podobne).wkurza mnie jedynie podejście do tematu niektórych co raz mówią tak a za chwilę tak. koniec kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amsel44 ja tylko uściśliłem twoja wypowiedz.
„uwazam ze mamy wolny kraj” -to jestes naiwny „
Nie porównuj Anglii do Polski, bo to inne światy i mentalnie,finansowo a nawet kulturowo
Lewego proponuje zostawić w spokoju
Państwo ma lepsze rzeczy do finansowania niż zabytki ot choćby służbę zdrowia
Ale niech nie blokuje tych, co chcą i mogą cos zrobić poza tym państwo nigdy nie doprowadzi do takiego stanu jak osoba prywatna i nie chodzi tu o pieniądze, ale po prostu o wiedze i zagazowanie.

„osoba prywatna MA PRAWO posiadac np.czolg jesli ma taki kaprys”
proszę powiedz mi jak go zdobyć zgodnie z litera prawa

„tymsamym decyzja sprzedazy jest jego prawem”
Ja się zgadzam tylko niech zabytek nie opuszcza kraju niech go kupi angol i trzyma w Polsce, co za problem?

„yoony badz konsekwentny i zamknij allegro”
A to, dlaczego bawi mnie stokrotnie jak widzę koło od sd kfz7 w stanie nędznym wystawione za 300 zł a ja bym za nie 50 nie dał można się pośmiać

marian1964
W tym kraju nie da się postępować zgodnie z prawem tak do końca
Handel częściami musi się odbywać i jest on obustronny skąd brać takie rzeczy jak wszelkie zegary iskrowniki gaźniki itp. U nas kruluja blachy koła itp. A mechanika i elementy precyzyjne albo są zużyte przez ludność albo ich stan po kąpieli jest raczej nędzny wyjątki się oczywiście zdarzają.
Nikt nie będzie szukał gaźnika do tks w Polsce tylko we Włoszech a i cena będzie parokrotnie niższa Chodzi o to by nie wyjeżdżały calaki lub duże fragmenty

„a to że państwowe muzea mają pierwszeństwo w pozyskiwaniu eksponatów to chyba normalne”
Normalne tylko niech się decydują w momencie zgłaszania pomysłu wydobycia a nie przyjeżdżają na gotowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kraje jak Rosja ( dawniej ZSRR ), USA, Anglia, Francja i kilka innych umiało zadbać zaraz po wojnie a nawet poczas jej trwania, o to aby w ich zbiorach
( najpier badania pod katem wojskowym a potem muzea ) znalazły się te wszystkie tygrysy, pantery i nawet prototypy broni wroga, ale i swoje również. Często przewozili je nawet tysiące kilometrów z frontu.
W Polsce nawet po wielkim sprzątaniu przez sowietów zaraz po froncie zostało duzo pojazdów na polach,łąkach i w rzekch.

PYTANIE JEST WAŻNE, DLACZEGO W POLSCE ODPOWIEDZIALNE ZA TO SŁUŻBY MUZEALNE DOPUSCIŁY ABY WSZYSTKO POSZŁO DO HUT!!!!

Rozumiem, wrogi sprzęt niemiecki znienawidzony:
rozkaz przetopić!
Imperialistyczny sprzet uzywany przez WP ( halftraki, Shermany, dodge ): przetopić bo to jest nasz aktualny wróg
( lata piećdzisiąte ).
Nie rozumiem dlaczego dopuszczono do zniszczenia polski przedwojenny sprzęt, pewnie z tego samego lub podobnego powodu. Na pobojowiskach na pewno był do odnalezienia.

Nawet w latach siedemdziesiątych z relacji naocznych świadków wynika że stały jeszcze całkiem komletne zapomniane wraki.
Ale nadal interesowali się nimi jedynie złomiarze!!!
Mało tego, złomiarze interesują się nimi nadal, oczywiscie wraków coraz mniej, ale części tak. Moge na ten temat powiedziec bo regularnie odkupuję co jakiś czas rzeczy ze złomu, i co za to mnie ktoś nazwie paserem??
Sytuacja jak wiele innych w naszym kraju tak i ta z pozostałościami wojennymi jest nader skomplikoweana i nie tak prosto powiedzieć że to czarne a to białe, X-ski jest cacy a Y-wski jest be.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,yoony i marian 1964 ,generalnie jestem aiwny", bo myslalem ze mimo pewnych roznic cos w was zmienie. musimy wszyscy zrozumiec ze sa rozne drogi do sukcesu .ja mam to przeswiadczenie wy nie. bo ja dopuszczam przeciez mecenat " panstwa ,ale" widze role inicjatywy wlasnej.to ogolne kryteria -moje .przyklad z panem lewy "to przypadek .jestem konsekwentny-to sposob zycia.dalej tylko prosze bez dodatkowych pytan rodzaju -pozwolenie na czolg ".bo mamy malo czasu ".dodam ze temat jest mi znany marian1964 bo od 20 +/- lat wstecz ,bawie sie w skladanie motocykli z lat ok 40 i jakis procent adosnej dzialalnosci " to wlasnie to co as bawi najbardziej". (bywalo ze w 2-3 dni robilem od 1500-2500 km) wiec wiem co pisze.konczac jeszcze inaczej - mam mase znajomych - najpierw ksport ! obecnie od lat maja pokazne kolekcje ktore sa systematycznie powiekszane. ale "dla rozbawienia i rozruszania dodam ze wszyscy mieszkamy w kraju paradoksow (zgoda mysle)i jedyna pociecha jest to ze jest jeszcze wiekszy ,a mianowicie sraczka "-bo czesto i rzadko . mam nadzieje ze was rozbawilem.
Z partyjnym pozdro. amsel44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczke Panowie z tym rozpędzaniem się i ponownym opluwaniu prywatnych kolekcjonerów , a zwłaszcza Lewego i Kęszyckich.Zanim zaczniecie bić pianę bez powodu wypiszcie listę tego co w/g Was ubyło w przeciagu 5 lat - od tego czasu jestem w stanie zweryfikować plwociny.Potem ewentualnie możemy spisać listę ile przybyło .Zobaczymy jak wypadnie bilans.
Hart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amsel44
ja twojego przedostatniego postu za cholere rozgryzc nie moge oco ci chodzi ????

Hart ty sie niepchaj miedzy wódke a zakąskę
nik tu chwilowo nikogo nie opluwa
a tak wogle to niech oni to zalatwia miedzy soba dodatkowego adwokata im nie potrzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoony, to taki kolejny dowcip-as". gra slow-- moje atera"-z , zmiana litery t na f i mamy a(f)era ,tylko slabo mi to wyszlo .
pozdro.( a, naprawilem swojego merca sam ! . tak sie ciesze hehehe).
amsel44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny - źle mnie rozumiesz - skoro wszyscy krzyczą że kradną i wywożą" - to chciałbym wiedzieć co , a interesuje mnie 5 ostatnich lat bo od wtedy siedzę jako tako w tym cyrku.Jestem w stanie powiedzieć co przybyło , ale o ubytkach jakos nie wiem.
Hart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hart ja ci nie będę wymieniał co poszło za Odrę(nie koniecznie bezpośrednio do Niemiec bo tam jak jesteś dobrze poinformowany to aż tak dobrze nie płacą),ale bądź pewien że siedząc w rynku przez pewien okres troszeczkę wiem - nawet myślę że więcej niż ty - na ten temat. I nawet nie chodzi mi tu o pewną grupę....Tylko że mi to się naprawdę zbrzydło, to całe opluwanie, robienie ludzi w karolka" itd. Nie wierz w to co się powszechnie propaguje, bo chyba swój rozum masz i kumasz o co w tym wszystkim chodzi.Powiem ci tyle że przez ostatnie pięć lat (jak się dopytujesz) wyjechało od 6 do 10 sztuk (w sumie żadne muzeum w Polsce tyle nie ma)i to są sztuki o których wiem ja, a jak się chcesz dowiedzieć co to było pytaj tych których tak bronisz. a co o sprzęcie o którym ty i ja nie mamy bladego pojęcia. ja mam to osobiście gdzieś. są do tego odpowiednio przeznaczone służby i tyle. i na pewno się nie dowiesz, co to było bo po prostu ci nie powiedzą. sam jesteś w porzo (jak mawia mój syn), bo w przeciwieństwie do tych co krzyczą starasz się robić tyle na ile cię stać. mnie tylko zastanawiają posty osób, które w imię dobrych intencji wybielają tych, których ganić należy ( no nie panie Tankist).
Amsel motocykl to nie czołg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie takie opinie - Bo wszyscy wiedzą" - Nikogo nie bronię - skoro są zarzuty - to konkrety - kto i co - inaczej będzie tak jak z czarną wołga i wczorajszym reportażem w TVP.
Nie można zostawiać niedopowiedzeń , które de facto określają człowieka jako złodzieja i bandytę , bo ktoś tam widział , ktoś się boi powiedzieć itd,itp.
Albo ukradł i przed sąd , albo został pomówiony i w tym momencie ma prawo dochodzić od pomawiajacego zadośćuczynienia.
Prawo albo bezprawie - ale dla wszystkich.
Hart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego odemnie oczekujesz ale zabieram głos tak samo jat ty w tej dyskusji i chyba mi jeszcze wolno. Jak masz takie dowody że tyle pojazdów pancernych ( całych jak piszesz ) wyjechało, to śmiało podaj to. Może się dowiemy wszyscy, a jezeli tylko chcesz kogoś pomówić i wylewsz pomyje aby zdyskredytować innych to lepiej nic nie pisz. Na tej zasadzie ja moge powiedziec ze z Polski wyjechało w ostatnich pięciu latach x innych pojazdów, na przykład.
I nie piszę tego gołosłownie. Jestem Na Manheim prawie co roku i po prostu widzę. Ale widze tam również ludzi prawie z całej jeżeli nie całej Europy i co z tego wynika?
Odpowiedz sobie sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie