Skocz do zawartości

13 grudnia 1981


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
trzeba pamiętać kim był obywatel jaruzalski i co wyprawiał w latach powojennych. taki człowiek miał gdzieś naród polski, go obchodziło jedynie to aby utrzymać w kraju system komunistyczny, to była jego ideologia. komunizm.a stan wojenny był po to aby pokazać opozycji kto tu rządzi.a teoria jakoby do Polski miały wejść wojska układu warszawskiego jest kłamliwym usprawiedliwieniem antypolskich działań.bo niby z kim miały walczyć z grupami nieuzbrojonych cywili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Crimson,
bliskie mi są Twoje poglądy ale nie zacietrzewienie. Tacy jak Lokomotywa żyją wśród nas, piszą na forum rzeczy, z którymi nie można się zgodzić, ale można zrozumieć. Tym bardziej, że wierzę w ich dobre intencje. Sam nie wiem jakie idiotyzmy wypisywałbym dzisiaj, gdybym najlepsze lata swojego życia spędził w LWP, izolowany od społeczeństwa i faszerowany propagandowym kłamstwem przez lata. Do tego upokorzenie zwiazane z nagłym upadkiem subiektywnej rzeczywistości i być może byłbym dziś Parowozem a nie ttt.
Może naiwnie i dobrodusznie oceniam forum jako miejsce spotkań i wymiany poglądów. Poglądów, które pod wpływem rzeczowej argumentacji innych, mogą ulegać zmianie. Naprawdę fajnie byłoby aprawić" Lokomotywę a nie złomować".
Pozdrawiam
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy wiochy.Jesli ktoś ma poglądy inne niż ja to mam go jak Azję Tuchajbeja na pal nabić?No nie tedy droga.Mówić argumentować a nie zacietrzewiac się i wyklinac wszystkich i wszystko.moim zdaniem poglądy co niektórych osobników na tym forum nadają się tylko na forum dyskusyjne Radia Maryja o ile takie forum ma prawo istniec (w co osobiście watpie gdyż DJ Rydzyk raczej nie pozwala na poglądy inne niż jego).Lokomotywę szanuję choćby za to że swoje odczucia głosi oficjalnie i przy tym się nie podnieca ani nie zacietrzewia.Proszę bardzo jak ktoś mądrze napisał
Naprawmy lokomotywę a nie ją złomujmy".A nie jak niektórzy zaraz zaczynaja świętą krucjatę bo ktoś ma inne zdanie niż oni.Myśle ze na tym forum nie ma miejsca dla ludzi którzy wypisują hasła pod adresem innych typu Zdrajca, Burak ,Debil itp.W ten sposób nie zmienimy nic a tylko zarażamy się nawzajem nienawiścią i jadem.Tu powinna być rzeczowa krytyka albo mądre argumenty a nie buraczenie się.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie tt" - zgadzam sie z Pańskim, sformułowanym na chłodno wywodem i... zazdroszczę zachowania zimnej krwi. Ja mam już po prostu cholerę" za koszulą i zdarza się, że jak przeczytam jakąś wierutną brednię, albo wręcz kłamstwo, to najpierm klikam co o tym myślę, a potem myślę co powinienem NA CHŁODNO naklikać... ;)
Poza tym, muszę przyznać, że najpropodobniej masz rację wyciągając wnioski; co by było, gdybyś (ja też) był wtedy karmiony propagandą, służył w LWP, itp". Wychowanie za młodu, odpowiednie lektury i auczyciele" (n.p. rodzice) to DAR, który nie każdemu był dany...
Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana jaca2003" - zgadzam się z Panem; nie róbmy tutaj wiochy. Nie wyzywajmy się i rozmawiajmy, wymieniając poglądy. Peace!
Nie chodzi tu bynajmniej o wszczynanie krucjaty", ani o to, kto - pierwszy zaczął - kogo, określać zdrajcą" (proszę o dokładne przestudiowanie powyższych wpisów). Chodzi o możliwość napisania PRAWDY na temat, na który się właśnie wypowiada. A ta jest tylko jedna, Panie jaca2003".
Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja rozwinęła :) Miało być o tym jak pamiętamy stan wojenny a za zasługą jak zwykle niezawodnego Parowozu, przepraszam Lokomotywy znów zaczyna się wymiana poglądów jak zawsze prowadząca do nikąd.
Zresztą ów niejaki Ciuchcia czy Lokomotywa jest elementem znakomicie odświężającym pamięc. Tak jak to ktoś wyżej napisał nie trzeba czytać Trybuny Ludu z lat 80-tych tylko ja bym Trybunę" zamienił na Rzeczywistość" jeżeli komukolwiek nazwa tej szacownej gazety coś mówi. Jeżeli nie służe wyjaśnieniem :)
Ale wracajmy do wspomnień. Mój Tata w pierwszych latach był oficerem i służył w tak zawanym Wojewódzkim Sztabie Wojskowym.
Po kilku dniach obowiązywania stanu wojennego przyszedł czas na wykonywanie czynności wynikających z wcześniej opracowanych grafików i właśnie Tacie przyszło poprowadzić żołnierzy obsługujących sztab na strzelnicę aby wykonać rutynowe strzelanie. Pobrali broń, amunicję dotarli na strzelnicę gdzie żołnierze odmówili strzelania. Odmowa wykonania nawet drobnego rozkazu poważna sprawa. Na szczęście Tata nie zrobił z tego afery tylko powiedział: Chłopcy a jak ONI wejdą?" Reakcja była natychmiastowa, uśmiechy i strzelanie zostało wykonane.
Inna sprawa, że dwa tygodnie później Tatę z wojska wyrzucili po 32 latach nienagannej służby.
Dopiero po 89 roku przyszła rehabilitacja i awans.
Niech więc mi tu Ciuchcia vel Parowóz vel Lokomotywa tu nie pindoli.
Pozdrawiam wszystkich, :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha no cóż jednak emocje biorą góre.Szanuje wszystkich którzy tu piszą choćby twierdzili nawet ze stan wojenny był wstępem do raju lub wstępem do piekła.Ale mimo wszystko proszę zachowujmy kulturę bo tylko i wyłącznie sami sobie wystawiamy świadectwo.Panowie szlachta jeśli ja napiszę tu na forum że Iksiński to ch.j i złodziej to ja naprawde nie obraze iksińskiego ale wystawię sobie świadectwo (może nawet poczytalności?)Dlatego uwazam zanim coś sie napiszę wezmy kartkę długopis napiszmy to na brudno potem wykreślmy wszelkie bluzgi i ukryte epitety" i napiszmy a przed kliknieciem sprawdżmy co nam wyszło.obserwuję wypowiedzi na tym forum od kilku lat i dochodzę do wniosku ze albo poziom intelektualny coniektóruych forumowiczów się obniża albo coś jest nie tak ze mna albo ja już nic z tego nie rozumiem.Miały być wspomnienia z Wojny z Wrona" a wyszło? jak zwykle bluzgi i epitety.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o Grubą Kreskę Tadzia Mazowieckiego, to uważam to za największy błąd po 1989 roku i jestem jej zdeklarowanym przeciwnikiem. Nie mówię, że należało wtedy co do jednego PZPRowca postawić pod sąd, ale kilka osób by sięznalazło. Podobnie jak w Czechach na 5 lat zdelegalizować ugrupowania postpzprowskie. Może nie byłoy wtedy Oleksych, Millerów .. ale i tych innych Lepperów, Giertychów. Przynajmniej nie o takim stopniu wpływu na życie publiczne. Może doczekamy czasów kiedy Parlament, Rząd, Prezydent i cała rzesza urzędników państwowych od Warszawy po najmniejszą gmine w kraju będzie myślała polską racją stanu. Może :)

Swoją drogą,macie jeszcze jakieś ciekawostki wydawnicze ? ja poszukam i wieczorem wrzuce co mi sę zostało:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaca2003 nie poznaje kolegi :) chyba Cie zrobię moderatorem :)

Panowie czy każda wymiana zdań musi się kończyć awanturą?
Przecież nie chodzi chyba o to żebym ciął bez sensu wątki i ścigał zapalczywców.
Tym się różnimy od małp że nie wkładamy komuś banana do oka jak go nie lubimy.

Więcej dystansu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coe" napisał: Ofiary w Kopalni Wujek, to nieistotny szczegół wobec tego co mogło spotkać Polskę, Europę, a może i cały świat gdyby Polacy nie rozwiązali swoich spraw sami!"
...bardzo smutne, co piszesz, a w dodatku trąci propagandą post-stanowojenną. Te wypowiedzi, które przytaczasz są znane od lat. Istnieje co najmniej tyle samo innych, które kategorycznie wykluczały możliwość wejścia sowietów do Polski w 1981 roku. Żeby znowu nie zaogniać tu klimatu (mam już żółtą kartkę ;) proponuję poczekać na odtajnienie przez PiS naszych akt z tego okresu. Czekam na to z niecierpliwością i sądzę, że dopiero wtedy będzie można ostatecznie skończyć tą kwestię.
Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu po 1989 roku władze w kraju objeli debile którym nie dał bym do kierowania PGR-u. Prawda jest taka że plan Solidarności" nie wypalił:( z PRL-u pamietam tylko ostatnie lata i to przez mgłe, a do spraw związanych z historią podchodze od strony historycznej i strategicznej. Nie biegałem z flagami i nie rzucałem bateriami w ZOMO a jak słysze o takim czymś to mi się śmiac chce i płakać, solidarość-guzik prawda po starym przyszło nowe i tak samo wrene. 95% szło na demonstracje tylko po to by się ponapierdzielać z Zomowcami. Brak jakiego kolwiek planu gospodarczego -to jest przyczyną tego co się dzieje-nie to czy Kiszczak postawił wóde i komu, tylko że ten ktoś" nie miał planu na rozwuj gospodarki. No moze tylko reformy Balcerowicza się udały , reszta do bani!!!
Nie dzielcie ludzi na naszych i waszych!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Coe, ująłbym to inaczej :
ofiary w Kopalni Wujek i inne poniesione przez Polaków za komuny, to istotna przyczyna tego co spotkało później Polskę, Europę i cały świat, to istotna przyczyna tego, że możemy sobie bezpiecznie i bez cenzury (gomkie brawa dla Bociana) pitolić na każdy temat na publicznie dostępnym forum.
Cześć Ich pamięci !!!
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny i śmiały Rewolt'cie,
młodość i krótka pamięć Cię usprawiedliwia, choć wrodzona śmiałość pcha do oceny wydarzeń, które pamiętasz jak przez mgłę". Ja szanuję debili, którym nie dał byś (co za skromność) do kierowania PGR-u", bo dobrze pamiętam dyktaturę ciemnaków" (kto tak ich nazwał ?) i wspminam bez sentymentu, delikatnie mówiąc. Biorąc pod uwagę Twój temperament, poświadczony wieloma wypowiedziami na tym forum, to drżyjcie ZOMO, gdybyś był oczywiście trochę starszy.
Pozdrawiam
ttt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyktatura ciemniaków

Kisielewski bardzo trafnie ujął tamte czasy.
Niestety mam wrażenie, że jednych ciemniaków w 89 zamieniliśmy na innych ciemniaków. Tyle tylko że tym nowym wydawało się, że ogarnęła ich świetlistość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi crimson(nie):

Jeżeli doniesienia prasy amerykańskiej z 1981..., jeżeli dokumenty Administracji USA przygotowywane dla najwyższych urzędników..., jeżeli wypowiedź Doradcy do Spraw Bezpieczeństwa przy Prezydencie Reagan'nie to wg Ciebie post-stanowojenna" propaganda, to w takim razie co nią nie jest? ;-D)) No chyba nie takie autentyki" z krakowskiego IPN jak ten który skompromitować miał Przewoźnika? ;-)
Bardzo proszę zebyś przytoczył tu kilka autentycznych" i iezależnych" cytatów, które kategorycznie wykluczały możliwość wejścia sowietów do Polski w 1981". Może coś na temat, że wojskowa obecność sowiecka w Polsce od 1945 to bujda? Może coś, że sowiecka koncetracja wzdłuż polskich granic to fatamorgana? Może coś, że ćwiczenia Sojuz 81" to niegrożny międzynarodowy zjazd pasjonatów militariów?
...

ttt:
Bez wątpienia masz w tym miejscu rację!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia co prawda na całego parę tysięcy czołgów...
Czy w 1981 wjechali by ? Pytanie do Wszechmogącego.

W 1968 Czechosłowację w ciągu kilku godzin najechało 6500
czołgów, z czego ok. 1000 polskich maszyn. Stacje radarowe w austrii i niemczech oślepiono paskami folii aluminiowej. W przeciagu kilku godzin między północą a świtem na lotnisku w Pradze opanowanym przez sowieckich komandosów wyladowały 2 pełnoetatowe dywizje powietrznodesantowe. Ambasadorowie państw zachodnich budzili się i z okien na ulicach prze ambasadami widzieli już BTR-y i ASU z gwiazdami. Wtedy to napewno była manifestacja siły i gotowości bojowej nie na żarty, bo były trupy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a powiedzcie mi co miał zrobić Jaruzelski w tym czasie?W czasie kiedy mogło dojść do bratobójczych walk-nie wiadomo co może strzelić do głowy lokalnemu kacykowi,albo zdesperowanemu dowódcy wojsk radzieckich stacjonujących w Polsce.Strona solidarnościowa też groźnie potrząsała szabelką i nie była bez winy (a na drzewach zamiast liści wisiec będą komuniści).Jaką miał alternatywę?Po mojemu stan wojenny był rozwiązaniem optymalnym.
Osobom,które mają chęć napisać w stylu że powinien był zamrugać oczkami spod ciemnych okularów ,i powiedzieć to co powiedziała Szczepkowska w '89 (że z dniem dzisiejszym komuna sie skończyła) przypominam że Polska była silnie energetycznie zależna od ZSRR ( ropa,gaz) a zbliżała się mroźna zima.Ten czynnik był doskonalym środkiem szantażu ze strony ZSRR.Pomijam fakt,że Kremlowskie jastrzębię znały zasadę domina,i wiedziały czym się to skończy.Panowie-aby doszło do zmian Polsce,musiało przede wszystkim dojść do zmian w ZSRR,jeżeli istniała taka optyka widzenia jaką posiadał Breżniew,u nas moglismy tylko pomażyć o swobodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie