Skocz do zawartości

13 grudnia 1981


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Z tym spotkaniem z Chruszczowem w Belwederze to też tak różowo nie było. Nie było spokojnej perswazji ani dyskusji.
Sam Ochab opowiadał jak było naprawdę.
Doszło do sytuacji kiedy Chruszczow z Gomułką i Ochabem wyzywali się od organów męskich i tym podobnych koleżanek. Chruszczow na lotnisku na początku powitał się z ruskimi, a do naszej ekipy to na końcu z rękami w kieszeniach i zaczął do nich per wy wragi", czym wyprowadził z równowagi Ochaba i mało w Belwederze nie doszło do bójki. Tylko potem dzięki wódce i imprezie udało się zażegnać nieobliczalne w skutkach zdarzenia. Takie to wałki wtedy odchodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest komunizm?:.jako cel dążeń.W religii Marksizmu-Leninizmu kraina absolutnej i obowiązkowej szczęśliwości,wyższa forma Raju,przez swoją obowiązkowość,która ma być zrealizowana na ziemii w nieokreślonej najbliższej przyszłości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz poruszono Berezę Kartuską, to stwierdzam, że w dzisiejszych czasach jej BARDZO brakuje. Dziadek pozamykał wszelką swołocz .. takich ówczesnych Giertychów, Lepperów, Jankowskich, Oleksych i Millerów. A reszcie powiedzial, że albo się wezmą do roboty albo poszerzy Berezę o kilka nowych budynków. słynne kury macać a nie polityką zajmować" z ust Dziadka brzmiało jak wyrok prawie.

Różnica między Berezą Kartuską a np. Załężem jest taka, że Bereza istnała dla dobra Polski i POLSKIEJ RACJI STANU. lata między zamachem majowym a Wrzesniem to rozwój DYNAMICZNEGO rozwoju Państwa Polskiego pod każdym względem. Czy tosię komuś podoba czy nie - takie są fakty. Życzyłbym W. Jaruzelowi, żeby swój zamach grudniowy i swoje Załęże, Wronki i poległych ludzi obrócił w taki sukces jak Dziadek Piłsudski obrócił Zamach Majowy, Berezę Kartuską i tamtych poległych Obywateli RP.

Nic dodac ni ująć. A jak ktoś pisze że Jaruzel był różowy, niech se idzie do okulisty na badanie wzroku i neich nie daj Panie prowadzi auto bo rozjedzie pieszych na pasach.

Dobrze że ktoś przywołał Berezę i tamten stan wojenny. Macie porównanie jak można wykorzystać armię, przemoc .. albo w myśl POLSKIEJ RACJI STANU albo w myśl racji stanu zwierzchnika. I tym co mówią że stan wojenny był dobry ... a neich ich kule biją. Zmarnowano wszystko co można było zmarnować, zniszczono i zdegenerowano społeczeństwo, upodlono Naród do granic możliwośći. Jak ktośpisze, że teraz źle ... niech pisze podziękowania do Jaruzela za to. Giertychy, Millery złodziejstwo, załatwianie spraw, łapówki, degenerada wszystkiego w życiu Państwowym to pokłosie wojny jaką Jaruzelski wydał społeczeństwu. Wtedy zmarnował chyba ostatnią szansę jaką dała HISTORIA temu Państwu, żeby rozwinąc POLSKĄ RACJĘ STANU. Jaruzel i Kiszczak na 100% wiedzieli o morderstwie w Wujku", o Przemyku, Popiełuszce, i innych zamordowanych i maltretowanych przez SB. Myślę że jesteśmy takim społeczeństwem, że nawet tą krew i te ofiary by zostały wybaczone Jaruzelowi.. jakby nei zabił nadziei w społeczeństwie. Odnieście to do Piłsudskiego i Przewrotu Majowego. Może się co niektórym oczy wreszcie otworzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunizm cz2.jako sposób myślenia-Choroba umysłowa a raczej duchowa/duszewnaja bolest/której istotą jest stan blokady psychicznej polegający na ograniczonej percepcji Informacji Niemelodyjnych i niedopuszczaniu do świadomości argumentów przeciwnika."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revolt bardzo mi schlebiasz sądząc że działałem w podziemiu solidarnościowym. bardzo bym chciał, ale w moim żłobku nie było żadnej komórki tej organizacji. przeczytałeś jadną książkę i myślisz że pozjadałeś rozumy, wojska szły, ale nie doszły,brak w twoich wypowiedziach konsekwencj. nie było żadnej inwazji wojsk sowieckich na Polskę w 1956 roku.a ty nie potrafisz przyznać tego wprost,tylko coś tam przebąkujesz: by doszły ,ale coś tam coś tam ....pomyśl zanim coś napiszesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę szanownych kolegów - jeśli Polak może napisać coś takiego: (cytat kol. evolt") - ...czy musieli wysyłac wojsko na cywilów- widocznie musieli skoro wysłali...", to mi już ręce odpadły zupełnie od ramion i tylko zbliżający się Czas Wybaczenia nie skłania mnie do odpisania na taką jawną prowokację. Mogę dostać bana na tym forum, ale napiszę jeszcze to: ewolt" - dla mnie nie jesteś wart krwi tych ludzi, którzy zginęli demonstrując w 1970 i 1981 roku. Jesteś słaby duchem i patriotyzm w twoich ustach to taki sam slogan jak każdy inny. Wstydzę się za te słowa, które napisałeś i życzę, aby wybaczyły Ci rodziny ofiar.
Eech... szkoda na ciebie słów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojniej, nerwy nikomu jeszcze nie pomogły.
Było co było i koniec, teraz tego nie odkręcimy. Co by było gdyby. Wiadomo że każdy ma inną ocenę wydarzenia, i nikt nikogo na siłę do czegoś nie przekona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojniej, nerwy nikomu jeszcze nie pomogły.
Było co było i koniec, teraz tego nie odkręcimy. Co by było gdyby. Wiadomo że każdy ma inną ocenę wydarzenia, i nikt nikogo na siłę do czegoś nie przekona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie