Skocz do zawartości

13 grudnia 1981


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Szlachta bez nerwów prosze.Oto najlepszy sposób na wymianę poglądów i przekonanie oponenta do własnych racji.Wynajmójemy od gospodaża lub np ARR lub AMW kawałek pola poligonu łąki w lesie. W pobliskim lasku(zawsze w pobliżu musi jakiś być jak nie ma to nie wynajmujemy w tym rejonie tylko gdzie indziej)wycinamy(oczywiście uzgadniamy z leśniczym) młode drzewka o obwodzie pnia dopasowanym do ręki(najlepiej naszej oponent musi sie dostosowac).Nastepnie wymieniamy poglady przy użyciu wcześniej wycietych drzewek.Nastepnie po wymianie poglądów wykopujemy dół(po użyciu dołka proszę nie zapomnieć go zasypac)2x2x2 i przekonanego umieszczamy w nim.
Moim skromnym zdaniem jest to lepszy sposób niż obrzucanie sie na forum.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 239
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
crimson- jesteś jak Giertych jeśli nie potrafisz czegoś argumentować to mówisz że ktoś jest antypolski (polonofob) dodaj że jestem żydo-masonem oraz mam poglądy pro gejowskie,niezapomnij że moim nawiększym marzeniem jest ma miejscu polski wykopanie dziury o głebokości 30 metrów i zalanie jej gnojowicą. szanuje prezydenta elekta mimo tego że nie jestem zwolennikiem jego polityki ale mam nadzieje że będzie dobrze reprezentował kraj na arenie miedynarodowej.
To ze mam inny pogląd od twojego no i jestem deistą nie oznacza ze nie jestem patriotą!!! Nie porywam się z bagnetem na czołgi bo to nie patriotyzm tylko głupota!!! Twoje myślenie jest proste jak wino za 3,20zł!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zwroc uwagę że posłużyłem się cytatem z komedii ozmowy kontrolowane"
2) na świecie jest tak że owca zamienia się w wilka"
3)widzę że jesteś osobą inteligentną i porządną więć sory za moje zachowanie
4)też życze Ci wesołych świąt (choć bardzo ich nie lubie:)
5)Ja mam taki poglad na sprawe,czytam sporo,ale szanuje to ze ktoś ma odmienne zdanie ,ale najważniejsze jest to czy ktoś jest porządny czy nie:)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, w podstawówce na godzinie wychowaczej mieliśy pogadanki na temat sytuacji w Polsce. Pamietam, jak pani wychowawczyni chwaliła ZSRR że przysyłał nam w ramach bratniej pomocy ziemniaki. ale miała i orzech do zgryzienia, na przerwie pobiło się dwóch kumpli z klasy .. Mariusz i Krzysiek :) pamietam chłopaków. Pani zarzadał wyjaśnieia oco poszło. Na co Mariusz: o krzysiek mnie nazwał komunistą". był rok 82 i mieliśmy po 12 lat. Mariusz wogóle ciekawa osobowość. Miał ksywe WRONA .. wiecie dlaczego? .. w zimie ubił wronę .. takie ptactwo pospolite .. i przed szkoła spalił. Wiecie jaka była zadyma, że uczniowie VIIc spalili WRONe publicznie. Takie były czasy. szkola podstawowa nr 9 w Zamościu :) ech .. to były czasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary a jakie jaja u mnie były jak gość (Punk) na religie przyszedł i powiedział dzień dobry":)ksiądz zapytał czy przez usta mu nie przejdzie króluj nam Chryste" kolo odpowiedział ie" więc ksiądz pyta: Dlaczego?"
-bo ja nie wierze
-to po co przychdzisz na religie skoro niewierzysz?
- bo jestem ofiarą systemu:)
ciekawie było:) ale to już w tym roku nie 1982:)

brat mi opowiadał że za jego czasów przyjeżdżał do szkoły generał KGB Bocianow:) oczywiście oprowadzał go po szkole pan od historii i wiedzy obywatelskiej (w jednym) oraz szef miejscowego Zbowidu zasłużony działacz o socjalistyczną ojczyzne (ojciec pana od historii) oczywiście po ceremoniałach była wódeczka....a teraz pan od historii opowiada w szkole której uczy jak to za komuny walczył z czerwoną zarazą" i jak to spotykał się potajenmnie z opozycją solidarnościową:) po kilkunastu latach szef zbowidu zmnienił opaskę AL" na AK" i pełni nadal funkcje podobną do porzedniej tylko teraz to się patriotyczniej nazywa:) małe farbowanko ale czago takie szumowiny nie zrobią dla kasy:)jak macie takich u siebie to opiszcie:) można się pośmiać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak w okolicach stanu wojennego chyba lato 79 lub 80 byłem z ojcem na jakiejś leśnej uroczystości u wuja w Szczecinku. Po jakiejś nudnej naradzie było oficjalne zebranie pracowników leśnictwa z przedstawicielami WP, co mnie bardzo ciekawiło było i dwóch oficerów rosyjskich jak tłumaczył mi ojciec. Pamiętam jak tłumaczyli sens układu warszawskiego i sojuszu militarnego, braterstwa broni czy tam czegoś takiego. I jednego nie zapomnę jak jeden z Rosjan zobrazował sens sojuszu - wziął jedną trzcinkę czy patyczek i złamał.
Potem wziął cały gruby pęk patyczków i
powiedział teraz to złamcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stanie wojennym mój znajomy umieścił na ścianie w szkole kilka takich rysónków przedstawiających karykature Breżniewa.Miał farta" bo przy jednaj namierzył go sam dyrektor szkoły.Wylądował na dyrektorskim dywaniku ale dyrektor szkoły okazał się przyzwoitym gościem i tylko kazał mu oddać pozostałe zdjęcia oraz klej w słoiku.Skończyło się na małym strachu a mogło być znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tez mlodziez walczy kamieniami z policja.Na meczach ,w trakcie i po meczach ,tylko teraz sie nazywa ich huliganami i bandytami,kibolami ,pseudokibicami itp...
Podobne zdjecia byly z meczu pucharowego pomiedzy Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa ,tez mlodziez walczyła z zomo-ozą"-czyli prewencją ,rowniez byl gaz,strzelano do mlodziezy,byly polewaczki itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolt masz ciekawe podejście do przeszłości PRLu ,obecnie trwają jeszcze obchody masakry w grudniu 1970 roku i tragedii w kopalni Wójek.Powinieneś koniecznie wystąpić przed tymi ludzmi i zaprezentować im swój punkt widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz wątek dotyczy 13 XII 1982 roku i stanu wojennego a nie sytuacji na stadionach i tym co się dzieje po meczach. Następna kwestia którą poruszył mój przedmówca to,tu cytuje: eraz nazywamy takich bojowników mianem huliganów". Czy dobrze odczytałem intencje piszącego te słowa i mam rozumieć że manifestanci z lat 80 tych to huligani.?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojownicy lat 80 to kwiat polskiego patriotyzmu,ofiarności sybol walki z komunizmem i rdzeń polskiej inteligencji-taka regółka Ci pewnie pasuje. Ale prawda jest taka że do strajkujących dołanczali poprostu podwórkowi huliganie, tacy co chcieli tylko pozadymiać ,spalić jakiś samochód, rzucić kamieniem w milicjanta. Dobry przykład masz z marca 1968 gdy do demonstujących studentów dołaczyli intelektualiści" z Pragi Południe i Grochowa-wynik? ul.Krakowskie przedmieście z powybijanymi szybami, zdemolowane kino kultura" i kto został obwiniony?? organizatorzy protestów. kolejny przykład? pokojowa demonstracja kibiców i fanów Cracowi kilka lat temu,chcieli ratować klub sportowy ale dołaczyli się kibole" i była jedna wielka jadka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo jest dziś opluć i szargać cześć demonstrantów z lat 50,60,70 i 80 tych.Lecz nawet Jaruzelskiemu nie wpadło do głowy aby domagać się od tych huliganów"jak ich nazywa Pik czy Refolt, przeprosin!!!!Brawo Jaruzel jest z Was dumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pik ciesze się że w końcu jest na forum osoba która przekroczyła 45 lat.Ty zapewne przekroczyłeś ten wiek stąd ta Twoja wiedza o PRLu i bogata przeszłość oraz szczery stosunek do rzeczywistości która Ciebie otacza.No ale co ja tam wiem przecież masz telewizor ,radio oraz czytasz gazety. PS: jakie fakty masz na myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo niechętnie włączam się do tego typu dyskusji, ale to co był łaskaw napisać pan Revolt": ojownicy z lat 80 to kwiat polskiego patriotyzmu, symbol walki z komunizmem i rdzeń polskiej inteligencji - regółka Ci pewnie pasuje" to już przechodzi ludzkie pojęcie.
Obrażasz kolego pamięć tych, którzy w walkach ulicznych zginęli, a było ich co najmniej kilkunastu w skali Polski, w większości bardzo młodych. Nie nam osądzać, kim byliby teraz w wolnej Polsce, może rzeczywiście byłby to dzeń polskiej inteligencji".
Ja miałem szczęście, mimo że uczestniczyłem w takich zadymach jako członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Organizacji Solidarność Walcząca", to przeżyłem. Nie wiem czy jestem kwiatem patriotyzmu, symbolem, rdzeniem - robię swoje i mam nawet pewne sukcesy, napisałem i wydałem 4 książki, trochę artykułów w czasopismach, dokonałem kilku tzw. odkryć" - nie piszę tego żeby się chwalić, tylko żebyś Ty evolt" się odkrył, żebyś pokazał z czego Ty jesteś dumny, bo co cię frustruje, to widać po Twoich wpisach. A jak będziesz miał co pokazać od siebie, w co bardzo wątpię, choćby sądząc po pisowni słowa egułka" w twoim wykonaniu, to będziesz sobie mógł krytykować tych, którzy coś w życiu zrobili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam mojego przedmówce.W latach 80 tych działałem w FMW a następnie w SOLIDARNOŚCI WALCZĄCA .Poznałem a następnie zaprzyjażniłem się z Kornelem Morawieckim i wieloma innymi osobami z terenu całego kraju.Jak dotąd nie miałem zamiaru tego ujawniać ale to co reprezentują niektóre osoby na forum to szczyt głupoty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet po 24 latach nie wiecie o co chodzi w piosence Mury" Jacka Kaczmarskiego:( panowie z solidarności walczącej" jeśli wiecie o co w tej piosence chodzi to napiszcie,chce zobaczyć czy się już domyśliliście czy nie!sorki za yki" ale jestem dysortografem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc juz niech tak zostanie ci co rzucali ceglami,wybijali szyby to tacy sami demonstranci"jak gornicy co jakis czas temu nawiedzili Warszawe w wielkiej liczbie,zabierajac ze soba palki ,lomy ,petardy itp pokojowy sprzet-pokazala nawet to telewizja (materialy operacyjne policji)Pewnie powiecie teraz ze tv jest tez czerwona.Wiec za pare lat niech oni tez naleza do kwiatu polskiego patriotyzmu.Niech ci co brali udzial w takich akcjach z zomo powiedzą ( szczerze ) ze nie bylo wsrod nich zwyklych zadymiarzy ,lubiacych poprostu tzw dymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie