Skocz do zawartości

 Panther A z Czarnej Nidy po 10 latach


Gość Marek Jaszczołt

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie macie racji. Śledztwo jednak coś znaczy bo prokuratura najpierw rozpoznaje sprawę i na postawie tego rozpoznania podejmuje decyzję o wszczęciu śledztwa.

Co do ferowania wyroków to nie ma co się śpieszyć. Nie znamy stanu prawnego obowiązującego w tamtym czasie ani tak naprawdę nie wiemy na postawie jakich decyzji Panterę wywieziono.
Na wynik śledztwa przyjdzie nam pewnie jeszcze poczekać. Przy tym chciałbym zaznaczyć, że wyzłośliwianie się na kimś kto w czyjeś wyobraźni pisze donosy z czystej złośliwości" jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
To już nie te czasy, PRL mamy za sobą, Państwo nie jest już wrogiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niestety nie macie racji. Śledztwo jednak coś znaczy bo prokuratura najpierw rozpoznaje sprawę i na postawie tego rozpoznania podejmuje decyzję o wszczęciu śledztwa."

A guzik prawda znaczy jedynie tyle,że postępowanie toczy się w sprawie prokuratura bada doniesienie o popełnieniu przestępstwa, dopóki nie ustali,że przestępstwo w ogóle popełniono nie ustali podejrzanego (podejrzanych) i nie postawi podejrzanemu zarzutów i nie skieruje sprawy do sądu to możemy mówić jedynie o badaniu przez prokuraturę doniesienia pana warsa i nic poza tym. Prokuratura może na etapie postępowania w sprawie je umorzyć co już 2 razy zrobiła,więc kolego jeżeli już 2 razy to zrobiła to raczej już na rzeczy nic nie ma bo minęło 20 lat i sprawa jest przedawniona. Zapewne zrobi to powtórnie, ponieważ także w prokuraturach nie lubią się przepracowywać jeśli nie maja takiego obowiązku to umarzaja sprawę, bo jest przedawniona i koniec to działa praktycznie z automatu, prokuratorzy też chca miec premię za wyniki w swojej pracy, więc wola się zając innymi sprawami gdzie sprawcy zostaną wykryci postawieni przed sądem to jest ich praca a nie zajmowaniem sie problemami pana W. Jesli nie zostanie uznane w świetle prawa,że pantere wywieziono bezprawnie to nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek roszczeń o zwrot. Bo niby na jakiej podstawie? Nie będzie podstawy prawnej do zwrotu to żaden cywilizowany kraj na świecie nie odda właścicielowi skradzionego zabytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lew_1988 zrób że Ty dziecię naprzód studia, a potem się wymądrzaj.
Podstawa? A proszę Cię bardzo:
Artykuł 62 ust. 2 ustawy z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 r. Nr 162, poz. 1568 ze zm.), który głosi:
Przepisy niniejszego rozdziału (tj. Rozdziału 6 ustawy - Restytucja zabytków wywiezionych niezgodnie z prawem z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej) stosuje się do zabytków wywiezionych niezgodnie z prawem z terytorium państwa członkowskiego po dniu 31 grudnia 1992 r.
Jeżeli było tak jak w przytoczonym przez Jagiellończyka materiale:

>>odpowiedź M.K. na pytanie Jakie naprawdę były losy owej Pantery?" (Odkrywca nr. 8(43)sierpień 2002r.):

Sprzedałem ją ponieważ chodziło m.in. o utarcie nosa Muzeum Wojska Polskiego.
Gdyby było tak jak miało pierwotnie być, to kadłub zostałby w Polsce. Ja tę Panterę wyciągnąłem oficjalnie, sam wszystko finansując. Jak już Pantera stała na brzegu to z MWP przyjechała na gotowe ekipa by ją zabrać.
Ja tymczasem miałem zgodę dyrektora z adnotacją, że Pantera nie jest muzeum potrzebna.
W wyniku całej akcji poszukiwawczej i wydobywczej byłem zadłużony i musiałem Panterę sprzedać. Nie stać mnie było wtedy na jej renowację. Pierwszy kupiec też niepodołał. (...)Później kupiłem czołg z Czarnej Nidy jeszcze raz, ale znowu musiałem odsprzedać(...)" <<
to podstawy dla działania prokuratury są.

Tankist. Było pozwolenie na wydobycie? A i owszem, ale nawet się nie zająknąłeś dla kogo. Ciekawe czemu? Nie wiesz? Czy może lepiej nie ujawnić niewygodnej prawdy?
A prawda jest niektórym znana. Pozwolenie było wydane dla Muzeum Regionalnego im. gen. Zygmunta Berlinga w Skarżysku-Kamiennej (czyli obecnego Muzeum im. Orła Białego), ale bez prawa jego cedowania.
Tymczasem, ówczesny dyrektor - pan Sylwester Miernik - niezgodnie z prawem 'odstąpił' (ciekawe za ile?) namiar Stowarzyszeniu Żołnierzy i Sympatyków IV Pułku w Kielcach, kierowanemu przez dowódców jednostki wojskowej na Bukówce (zlikwidowana; obecnie jest tam wojskowe centrum szkoleniowe), którzy za kasę (tak np. w książkach u Ryszarda Wójcika) oddali do dyspozycji firmy Partpol do dyspozycji (w ramach ćwiczeń) dwa wozy zabezpieczenia technicznego WZT-2.
Firma ta wydobyła wrak, jako złom (ciekawe, że przypomina to sprawę tego Forda GPA z Wisły; przypadek?) i zabrała go do Warszawy. A Stowarzyszenie? Sprzedało wrak, którego nigdy nie miało i nie było jego właścicielem tejże firmie. A firma? Upłynniła wrak dalej...
I co, nie ma podstaw? Chyba, jednak są. Ale dajmy czas prokuraturze i innym organom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kolego trzeba uznać,że cokolwiek było wywiezione niezgodnie z prawem ( czy tez skradzione) a od tego na pewno nie jesteś ty tylko sąd. Sąd dokonuje ustalenia czy dany czyn był niezgodny z prawem czyli złamał wymieniona przez ciebie ustawę. To po pierwsze, po drugie sam jesteś widocznie dzieckiem skoro minimum kultury dyskusji nie umiesz zachować.Po trzecie panie draco (znowu wars? on sie lubi jak kameleon wtapiac w tło) niech pan bedzie ostrożny w ferowniu takich daleko idących wyroków , bo ktoś może oskarżyc pana o zniesławienie (bardzo słusznie zresztą jeśli nie ma pan zadnych dowodów poza rzucanymi oskarżeniami we wszystkich kierunkach - metody warsa?)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewku, idź że dziecię do piaskownicy.
Wars widocznie miał wystarczające atuty w ręku skoro wreszcie zmiękczył prokuratorów. Muszą być poważne podstawy jeśli prokurator chce wystąpić do USA o pomoc prawną. I tyle w tym temacie.
P.S. 1. Do rozstrzygania o niezgodności z prawem wywozu nie trzeba sądu. Jest znana - upubliczniona przez Warsa (poszukaj sobie w sieci skanu) - decyzja ostateczna Generalnego Konserwatora Zabytków o zakazie wywozu Pantery.
Wszystko jest jasne.

P.S. 2. Ale się boję tego oskarżenia, normalnie drżę jak osika, cały się trzęsę. ;)) Zostaw dla siebie te dobre rady.

Niektórzy mają jakąś obsesję na punkcie tego Warsa. Gdzie się nie spojrzą tam Wars. Wyborne... :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dracusiu [...]
Oto atuty warsa zastraszył biednych prokuratorów:
A marginesie dodam tylko, że wystąpiłem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec prokuratorów.
Uważam, że sprawę można doprowadzić do szczęśliwego finału. Szczególnie, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest zainteresowane udzieleniem pomocy w rewindykacji czołgu do kraju.
Takie akcje, jak pismo stowarzyszenia do KGP z pytaniem, czy CBŚ działa są bardzo pomocne.
Pozdrawiam
Piotr Lewandowski"

źródło:
http://blogmedia24.pl/node/46985


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora PATRON 13:23 18-10-2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy juz nie można niczego załatwić w sposób cywilizowany trzeba pisać pisma i donosy na wszystkich i wszystko,bo wszyscy są umoczeni a cały naród zdziczał cytat:

Witam,

wszyscy są "umoczeni więc wszyscy udają, ze sprawy nie ma.
Co ciekawe, ABW przeszukuje internet i sciga internautów za rzekome "obrazy władzy ale nikt nie reaguje - włącznie z KGP na zgłoszone na pismie zapytanie o przestepstwo."

i wcześniej:

...Sprawa Pantery obciąża wszystkie służby. Straż Graniczną, Służbę Celną, Policję, Prokuraturę, Wojsko Polskie, Ministerstwo Kultury, służby konserwatorskie i media."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzegam po raz drugi, trzeci tego nie zrobię.
Przypominam że słowazłodziej" używamy PO skazującym wyroku, inaczej NIE, bez względu na to czy jesteśmy kucharzem , czy prawnikiem najlepszym na świecie w swoim własnym mniemaniu i bez względu na to co nam sie wydaje najsłuszniejsze pod słońcem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lew_1988, Ty albo bardzo nie chcesz zrozumieć, albo masz jakieś elementarne problemy ze zrozumieniem.
Panterze nikt z winnych nielegalnego wydobycia, a potem wywozu zwyczajnie nie dał żadnej szansy na to, aby ktokolwiek w kraju się nią zajął. Jak wynika z wymienionego wyżej artykułu wrakiem było zainteresowane Muzeum WP, ale zostało uprzedzone.
Gdzie byli piewcy Pantery? W przypadku Warsa - i wielu innych - sprawa jest banalnie prosta - byli za młodzi. Co się tyczy reszty to nie wiem, ale zakładam że albo nie mieli żadnych możliwości działania, albo nawet wiedzy o tej sprawie.
O wydobyciu wiedzieli tylko sprawcy i kupieni wojskowi, to czego oczekujesz?
Więcej nie chce mi się pisać o oczywistych sprawach, a i Patronowi i innym moderatorom nie chciałbym się narazić.
Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Pantera w ekspresowym tempie została sprzedana i Pan K. nikogo nie prosił o pomoc w remoncie ,tak jak to robią inni tu na tym forum np.Projekt RSO i inne!!!! Pan K. i dziś ma kupe fajnego złomu ale trzyma go w ukryciu i mało kto może to zobaczyć,dlaczego tak robi,to chyba jasne, jak popatrzeć na los Pantery???Przynajmniej dla mnie. Gdyby chciał remontować tak jak co niektórzy to pewnie nie jeden poszukiwacz oddał by nie jeden fant na ten cel,a tak to tylko kolejne afery i niedomówienia.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obok
http://odkrywca.pl/pz-kpfw-iv-ausf-j-z-kluczewa-konserwacja,694595.html#694595
są wiadomości dotyczące remontu panzer IV - brakuje części i funduszy na dalszy remont
Cyt.erwin1(Gdyby chciał remontować tak jak co niektórzy to pewnie nie jeden poszukiwacz oddał by nie jeden fant na ten cel,)
Szanowni dyskutanci jest okazja zrobić coś pożytecznego po za biciem piany pojazd jest można jakoś pomagać w odbudowie-Chyba ,ze powyższa rozmowa o czymś co było ,a czego nie ma jest celem samym w sobie . Górnolotne pomysły to czysto akademickie bajania i dyrdymały. A może tak sprzedać panzer IV poczekać aż ktoś zrobi i uruchomi i wtedy z czystym sumieniem można założyć kolejny temat ( Panzer IV z Kluczewa 10 lat później) i można bić pianę,płakać ,grozić wydziwiać i tworzyć teorie spiskowe w dwóch tematach na raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie