Jump to content

sza.man

Forum members
 • Posts

  959
 • Joined

 • Last visited

  Never

sza.man's Achievements

0

Reputation

 1. Jasne, pradziadek zakopał słoik pełen złota i zapomniał gdzie. A że zapomniał, to już nie szukał, bo po co, pewnie ktoś inny znalazł, więc co się będzie męczyć. Nie żebym się nabijał z Autora wątku, ale szkoda żeby kasę z komunii zmarnował na wykrywacz, który do niczego mu się nie przyda.
 2. Gdyby Twój pradziadek miał złote zegarki, to Ty nie pisałbyś 'we wojnę'. Bez urazy. Rodzinne bajki.
 3. Problem w tym, że kolega bardzo chce, żeby pilotka była bardzo stara i wojskowa i usilnie próbuje dopasować rzeczywistość pod to swoje chcenie. Suche fakty są takie, że pilotki, takie jak ta były używane do lat 70-tych, kiedy to ostatecznie zakończyły swoją karierę jako gadżet mody młodzieżowej. Popytaj dzisiejszych 60-latków w wielu Ci powie 'miałem podobną'. Wcześniej były używane niemal masowo przez motocyklistów, zdaje się kaski jeszcze w latach 50-tych nie były obowiązkowe - a więc praktycznie ich nie stosowano. W międzywojniu takie pilotki były elementem mody automobilowej itd. itp. Wszystkie pilotki były do siebie podobne i na tą chwilę zwykły rachunek prawdopodobieństwa każe sądzić, że to wyrób cywilny, rzemieślniczy i pochodzący z końca mody na takie czapki. Stuletnia skóra wygląda inaczej.
 4. 90 cm. Magia liczb. Wykop sobie cokolwiek z głębokości 90 cm i wtedy wróć do tego wątku.
 5. ''moja OBIEKTYWNA opinia'' *** weź człowieku pokazuj przed opublikowaniem te swoje wpisy i wypowiedzi komuś, żeby w porę wychwytywał takie smaczki. Masz ewidentną dysfunkcję wyrażania myśli.
 6. Normalnie sytuacja jak w przypadku filmu 'Kler'. Taktyk i Shelton niby próbują się bronić,niby udowadniać kto ma rację; a tak naprawdę każdym postem tylko podbijacie wątek i przedłużacie gównoburzę. Nas, zwykłych poszukiwaczy, te Wasze kłótnie w ogóle nie obchodzą. Ot, patrzy się na to jak na pijane laski pod dyskoteką, które szarpią się za kudły- żeby się ponabijać z przygłupów. Wiecie jakie jest ogólne przesłanie i wnioski? Takie: -z wykrywkami Taktyka jest coś nie tak. -filmy Majchrowicza są niewiarygodne. Obaj tracicie. Niezależnie co tu napiszecie, tylko karmicie wątek, który Wam jedynie szkodzi. Każdy wpis to strzał do własnej bramki. Gratuluję.
 7. Ja tam sobie chętnie oglądam Majchrowicza i jakoś nie odczuwam bólu odbytu gdy facet palnie jakąś bzdurę; przeciwnie- czuję się trochę 'lepszy' kiedy go na tym przyłapię. Tester wykrywaczy nie musi być alfą i omegą. Jest zwykłym użytkownikiem, który ani wie, ani chce wiedzieć co dana wykrywka ma w środku. I tak jest ok. Subiektywna opinia i tyle. Jakoś nie widzę dramatu. A Taktyk ma jakąś obsesyjną manię zrażania do siebie ludzi. Serio, Taktyku, to jest wręcz zabawne, że Twoje posty są intersujące wyłącznie z psychologicznego punktu widzenia, bo z technicznego wcale. I abstrahując od tego że Cię zwyczajnie nie lubię (jak każdy chyba), jak też od tego że wcale mnie nie obchodzą Twoje personalne małostkowe spory z kimkolwiek; to wypada przyznać, że nie słyszałem o żadnym Twoim wykrywaczu, który zaistniał by na rynku. I nie- to nie jest atak ani zarzut; ot po prostu stwierdzenie faktu: ogłaszasz premierę jakiegoś wykrywacza, a potem zupełna cisza. A szkoda, bo przynajmniej z wierzchu wyglądały one ciekawie.
 8. No, bo kiedyś to kasa się nie liczyła; dla idei robiono wykrywacze i rozdawano je na rogach ulic; rynek nie zdycha, wykrywacze schodzą jak świeże bułki, wystarczy zobaczyć statystyki allegro do Majchrowicza Taktyk ma osobiste wąty, za film o jego niedziałającym wykrywaczu, więc sorry.
 9. Chcesz się reklamować, krytykować konkurencję tudzież nieprzychylnych Ci recenzentów, rób to w mniej ordynarny sposób. Serio, to wręcz śmieszne jest.
 10. zaraz ktoś się czepie, że się czepiam, ale pytanie jest z czystej ciekawości: Czy oryginalnie malowano blachy natryskowo?
 11. Wypróbować sprzęt to raczej, gdzie złoto na pewno jest; wówczas jeśli go nie znajdziesz, to będzie klarowny sygnał, że coś jest nie tak. Bo jeśli nie znajdziesz złota w pobliżu Szczyrku, to raczej niczego nie dowiedziesz...
 12. po bitwach średniowiecznych nie zostało na tyle fantów, by cokolwiek powiedziały. Żelazne groty raz że zostały wyzbierane,dwa: w większości się rozpuściły vel utleniły na amen. To samo z trupami najpewniej. Nie widziałem poszukiwań archeo koło Grunwaldu, ale widziałem gdzie indziej iwygląda to tak: amatorszczyzna + parcie na szkło + chęć wycyganienia jakichś dotacji dla siebie. Sądzę, że tu jest tak samo.
 13. Akurat zweryfikowanie kwestii owego pociągu, to kwestia jednego popołudnia dla przeciętnie rozgarniętego licealisty. Dane na temat niemieckich pociągów z okresu przed i tuż powojennego są powszechnie dostępne w sieci. Tych pociągów nie było milion, tak ja i złota Niemcy nie mieli tysięcy ton, co również można łatwo sprawdzić. Łącznie, po wojnie, w najlepszym razie, nie doliczono się 5 ton złota niemieckiego. To objętościowo jest mniej niż kuchenka gazowa. Jakby ktoś nie wiedział: złoto jest 16 razy cięższe od wody. Jakby nie kombinować, nie uzbiera się na pociąg.
 14. Miska wzór garrett, '12 albo '14, cena jak napisałem, z odchyłem +/ 5 zł.
 15. Czy byliby chętni na patelnie do płukania? Chcę ściągnąć ze Stanów im więcej tym taniej, bo główny koszt to wysyłka. Koszt powinien wyjść ok. 5O zł.
×
×
 • Create New...

Important Information