Jump to content

draco

Forum members
 • Content Count

  136
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Nie, to był inny. Szczątki jeszcze innego wydobyto na początku lat 90. ub. wieku i te trafiły do MWP.
 2. draco

  SD.Kfz. 6

  Witam, Zapewne panom chodzi o pana Vladimira Lehara z Czech? W googla wystarczy wpisać Lehar i SdKfz to wyskoczy strona. ;) Jeśli pamięć mnie nie myli to robi części do 251, 7, 9, 10, Ketta, Horchów, Schimma, Kibla oraz motocykli. Pozdro!
 3. A tak wygląda 3 i 1/4-ta Mazura z MWP (Fort Czerniakowski). :[
 4. Reakcja? Przesłanie takiej informacji do wiadomości wydziału kryminalnego właściwej komendy wojewódzkiej policji. :]
 5. Arturborat. I jak ma być lepiej w Polsce, skoro mamy takich urzędników, jak Znany? Nie może być lepiej. To nie tyle przepisy, co właśnie urzędnicy są winni. I wszystko w tym temacie. Miłego dnia.
 6. Znany - słyszałeś o argumentum a rubrica? Jak widać nie. Argumentum a rubrica to wnioskowanie odwołujące się do systematyki wewnętrznej interpretowanego aktu. Art. 36 i 37 oraz rozporządzenie mają ze sobą duuużo wspólnego.
 7. Znany, przestań bredzić i przeczytaj tytuł rozporządzenia i porównaj go sobie z art. 37 ust. 1 pkt 1, może wtedy zrozumiesz...?
 8. Borat. Ten problem jest ze wszystkimi nadleśnictwami. Bierze się to stąd, że otrzymują one wskazówki od konserwatorów. Wspomniane przeze mnie stowarzyszenie (TABU) prowadzi i w tej sprawie działania. Wystosowało pismo do Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
 9. Tasiek. Ale o czym Ty piszesz? Środowisko? A co to w ogóle jest? U nas każdy pod każdym kopie dołki (nawet nie zasypując tych przez siebie wykopanych). Nie ma czegoś takiego jak środowisko. Są za to bardziej lub mniej zwalczające się grupki. Luki w przepisach dawno już wykryto. Działanie w imieniu i na rzecz środowiska" za frajer, czyli za nic, już dawno wszystkim przeszło. Gdyby ktoś sypnął kasą to pewnie już dawno byłoby po zawodach. A tak...
 10. Poszukiwacze mają już swoje stowarzyszenia. Problem w tym, że dotychczas nie korzystały one ze swoich możliwości. Nie podejmowały działań lobbingowych na rzecz zmiany przepisów, tak, by przyjąć model wzorowany na prawie brytyjskim.
 11. A wiesz PNI, że mnie się tam wydaje, że art. 37 zawęża stosowanie art. 36 ust. 1 pkt 12 do zabytków wpisanych do rejestru. ;)
 12. Zancus. Odnośnie wystąpienia Zachodniopomorskiego WKZ i stowarzyszenia, to zapytam się zarządu tej organizacji. Z tego co wiem, to na tle poszukiwań sprawa stanęła na ostrzu noża", kiedy konserwator próbował straszyć poszukiwaczy policją. Towarzystwo nie się dało i napisało nie tylko odpowiedź do konserwatora, ale także skargę do Wojewody Zachodniopomorskiego, Generalnego Konserwatora Zabytków oraz do Komendanta Głównego Policji. :) Z tego co pytałem kolegę, to odpowiedź powinni mieć nie długo, gdyż problem dotyczył także i innych konserwatorów. Pytanie, ile będą między sobą uzgadniali stanowisko Minister Kultury i Generalny Konserwator Zabytków. P.S. Jeśli dostanę skany to podeślę.
 13. FDJ. Nie fatyguj się. Towarzystwo Eksploracyjne TABU" mojego dobrego kumpla doprowadziło do tego, że Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków sam wystąpił do Ministra Kultury w sprawie jednoznacznej interpretacji przepisów w zakresie poszukiwań. Jednocześnie stowarzyszenie wystąpiło do Generalnego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie wszystkim WKZ-om wytycznych w sprawie poszukiwań (na tle art. 36 i 37 ustawy). P.S. I żaden Zancus z Boratem Ci tego nie załatwią. ;]
 14. Zancus. Nie zrozumieliśmy się. :) Pisząc o art. 229 pkt 8 odniosłem to do Twojej ewentualnej skargi na Ministra Kultury, a nie konserwatora, bo dla tego drugiego, to mógłbyś się odwoływać do Generalnego Konserwatora. Jeśli tak, to rzeczywiście wyczerpałbyś drogę. Takie to są uroki dyskusji na forach. O pisaniu oczywistego nie będę się rozwodził. Kogo miałem uświadamiać i po co/na co? Jaki miałbym mieć w tym interes? Jednak podtrzymuję, że nic nie zrobiłeś poza biciem piany na forum. WUOZ odpisał Ci to co musiał. Nie zmusiłeś jednak machiny urzędniczej do zmiany myślenia.
×
×
 • Create New...

Important Information