Jump to content

LUDORF

Forum members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Mam wrażenie że tu tylko sami milionerzy piszą a dla każdego z was te dwie bańki to jak by wartość paczki fajek lub zakup browara ))))))) Z ostatnich ustaleń wynika że czołg jest już sprywatyzowany i nie jest własnością FWP a oferta sprzedaży nie jest bezpośrednio od fundacji jako fundacji tylko członka fundacji jako osoby prywatnej i prywatnego właściciela czołgu ? łopatologicznie prywatny czołg , prywatna oferta , prywatne konto dlatego Patron tak dyplomatycznie zaprzecza że to całe zamieszanie z 7tp ma coś wspólnego z Fundacją Mam uprzejmą prośbę do Patrona - jeżeli jestem
 2. Landszaft to chyba tobie jest już bardziej bliżej do Leninizmu , Marksizmu czy idei Engelsa niż mi , bynajmniej jestem wstanie zrozumieć że ty jako emerytowany już chyba dawny pracownik muzealny masz doświadczenie jak należy postępować z państwowymi środkami i jest Ci raczej wszystko jedno co jest ile warte i ile budżet państwa za to zapłaci a marnotrawienie nie swoich pięniędzy to rzecz normalna dla byłego pracownika budżetówki . Ja rozumiem jedno z tej całej historii że wszelkie ideologie i martyrologie dobroczyńców społecznych z czasem i tak dążą jedynie do nabicia własnej kabzy ale oczywiś
 3. Ja nie mówię że to jest wał tylko bezczelność wraz z nieograniczoną chciwości i pazernością ludzką bynajmniej jeżeli ta oferta została by zaakceptowana przez MON/MWP można zastanawiać się będzie nad odpowiednimi dalszymi krokami jak tak uprzejmie doradzasz Yeti ale na chwilę obecną z chęcią przeczytał bym na tym wątku jakąś głębszą wypowiedź kogoś z FWP
 4. Yeti typowe polskie myślenie jak wszyscy kradną to ja też chcę i właśnie według mnie te wydumane z księżyca dwie bańki to jawne złodziejstwo nie zależnie od wielkości budżetu danej instytucji która by to miała zakupić
 5. Co według Ciebie ma taką kolosalną wartość w tym 7tp ? silnik z ciężarówki mercedesa , skrzynia biegów od t26 , czy gąsienice i koła napędowe od t26 ? tylne koła świeżo odlane razem z wahaczami czy też większość blach replik ?wieża replika brak pierścienia pod wieżowego , ile tam naprawdę jest 7tp w 7tp ? wystarczy pooglądać wszystkie wątki z odbudowy tego czołgu żeby dojść do wniosku że to składak replika . Skąd ta wartoś dwie bańki ? jasne że jak pieniądze państwowe to niech płacą ile wlezie a co mi tam tylko ciekawe Landszaft czy za swoje też byś był taki rozrzutny ?
 6. Landszaft mamy rozbieżność oceny sytuacji dla mnie fundacja kojarzy się z organizacją non profit zwłaszcza że wszyscy członkowie tej fundacji od zawsze kreowali się na patriotów , społeczników , pasjonatów , filantropów itd. Uczciwym by było oszacować koszty budowy tego pojazdu poprzez daną fundację i odstąpienie tego pojazdu do muzeum po poniesionych kosztach nie wliczając w to kwoty dotacji otrzymanej w przeszłości z kancelarii prezydenta . albo jest się społecznikiem albo handlarzem jeżeli ktoś przez wiele lat kreował się na społecznika to czemu finalnie został handlarzem
 7. Landszaft jak najbardziej się zgadzam z tym co piszesz ale w przypadku 7tp chłopaki sami zdefiniowali koszt odbudowy czołgu na kwotę trochę powyżej 100.000zł w tym dotację dostali 40.000zł to dlaczego wymyślili sobie teraz lewar 1:20 czy to jest uczciwe ? a zwłaszcza że przez cały czas kreowali się na wielkich społeczników i pasjonatów a teraz taki zwrot sytuacji ?
 8. Landszaft pies jest pogrzebany w czym innym niż różne subiektywny wyceny ale jeżeli cały project odbudowy 7tp był ogólnopolską akcją społeczną a w późniejszym okresie dotowaną z państwowej kasy to dlaczego teraz ktoś próbuje robić na tym prywatę ? jeżeli jesteście fundacją to przekażcie nieodpłatnie 7tp do MWP lub dajcie go w nieodpłatny depozyt a nie próbujecie wyłudzić grubą kasę z budżetu MON ta kasa to są również moje podatki i czuję się okradany poprzez różne tego typu zawyżane transakcje .
 9. Yeti sam wiesz najlepiej że gdyby była chociaż najmniejsza szansa na to że to co tu piszę jest nie prawdą to towarzystwo wzajemnej adoracji już by mnie zagryzło na tym wątku czy forum a tu już minęły przeszło 24 h i nic się nie dzieje a ja ponawiam jeszcze raz moje pytanie skąd się wzięły te magiczne dwa miliony w ofercie dla MWP nie dało się więcej ?
 10. Toż bym musiał tak jak FWP najpierw zacząć społeczną akcję zbieractwa części za darmo lub symboliczne piwo na szczytny cel odbudowy polskiego czołgu a póżniej wyłudzić jakąś państwową dotację na odbudowę i na koniec walnąć fakturę z kosmosu do Muzeum Dlatego nie zamierzam nikomu takiej właśnie konkurencji robić ps. ciekawe jak się teraz czują te wszystkie osoby które przekazały swoje części do 7tp za free na szczytną odbudowę właśnie tego czołgu Tak to właśnie jest jak się szczytne cele przeradzają w kompletną prywatę a jak to mówią ludzka pazerność nie zna granic.
 11. Ponoć na spotkaniu u jednego z dyrektorów departamentu MON był Prezes FWP i jeden z członków ( nie będę wymieniał nazwisk ) czyli kto oferował 7tp ? prywatna sprzedaż przez członków FWP ? drugie pytanie - jak sami przyznaliście kiedyś w prywatnej rozmowie kilka lat temu na pokazie 7TP chyba w Łomiankach że kosz budowy 7tp wyniósł coś powyżej 100.000zł więc skąd u diabła teraz wzięła się oferta sprzedaży z kwotą 2 miliony złotych ????????????? macie lewar 1:20 ?????????????
 12. Tylko jeżeli najpierw się brało pieniądze od Państwa Polskiego na odbudowę tego pojazdu a teraz się chce sprzedać ten pojazd do państwowego muzeum za jakieś chore pieniądze to coś tu jest chyba nie tak . Lekką obłudą zalatuje Jak sama nazwa sugeruje fundacja powinna coś fundować a nie próbować kasę trzepać Fundacja Wojskowości Polskiej )))) jak jesteście fundacją to przekażcie czołg nieodpłatnie do Muzeum a nie finalnie chcecie własną kabzę nabić .
 13. Wiadomość potwierdzona w 100% przez kogoś wysoko postawionego w MWP ponoć krąży już anegdota że wszyscy w muzeum myśleli że ktoś w ofercie pomylił się o jedno zero ))))
 14. Będąc wczoraj na warszawskiej giełdzie staroci tzw. ,,Kole,, zasłyszałem plotkę od znajomych że Czołg 7tp został zaoferowany na sprzedaż do Muzeum Wojska Polskiego za astronomiczną kwotę 2.000.000 zł - słownie dwa miliony złotych ! Moje pytnie brzmi czy to co warszawskie wróble ćwierkają jest prawdą ? a jeżeli tak to skąd taka fantazyjna kwota sprzedaży się wzięła ? Wydawało się że fundacja FWP działa na zasadzie ,, non profit ,, zwłaszcza że braliście dotację na odbudowę 7tp z Kancelarii Prezydenta a tu proszę komercja na całego.
×
×
 • Create New...

Important Information