Skocz do zawartości

Repliki Pojazdów


kozakk88

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym poruszyć wątek replik pojazdów do grup rekonstrukcji historycznych. jak wiadomo polskich pojazdów zachowało sie bardzo niewiele a były to ciekawe konstrukcje. czy którys z was ma moze pomysł jaki pojazd WARTO zrobic i jakąs idee jak to wykonac. Moim pomysłem jest PZInż 303 ciągnik artyleryjski do boforsa Ppanc. wizualnie i wymiarami bardzo zblizony jest gaz chyba 69 wiec przerobienie go nie powinno byc bardzo klopotliwe co o tym sądzicie a moze macie lepszy pomysł??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
ten bofors z agencji mienia wojskowego to chyba przeciw lotniczy... mi bardziej chodzi o P.panc. boforsa zawsze mozna wypozyczyc na impreze z jakiegos muzemu problem jest tylko w braku ciągnika do niego. a moze ktos ma pomysł na wykonanie innego pojazdu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Proponuję przyjżeć się prototypowi polskiej ciężarówki PZInż 713. Szoferka to prawie Pierwszy STAR. Nawet przetłoczenia blachy są.Myślę że można jeszcze gdzieś znaleźć szoferkę,a rama z 25.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zrobienie czegokolwiek na bazie innego pojazdu to wbrew pozorom nie jest łatwe zadanie. Cos o tym wiem, bo w końcu nasza pancerka wz.34 została zbudowana na podwoziu gaza 69
Koszt rekonstrukcji zaczyna sie od kwoty 30 000 zł.
Jak ktos ma zaciecie prosze bardzo, ale łatwo nie bedzie.

2. Ja uwielbiam dla rozbawienia czytac podobne głupoty jak sprzedaż dział Bofors, obojetnie wz. 36 ppanc czy p-lot przez AMW. Świetnie się bawię.
A niby skąd AMW miałaby wziąść coś takiego??? Ze zrzutów ???
W całym kraju jest jedynie 7 działek ppanc Boforsa wliczajc te w muzeach i jedna replika. Z działkami plot jest znacznie gorzej bo w Polsce nie ANI JEDNEJ SZTUKI takiego działa - wszystkie po wojnie wywędrowały.
Polecam najpierw sie dokształcić, a potem pisać idiotyzmy.
3 Replika PZInż.713 jest w produkcji - stoi aktulanie tuz obok repliki TKS-a ( też w produkcji). Kiedy wyjedzie - nie wiem.

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Paweł za doprecyzowanie. Z tym, że Fiat jest praktycznie oryginalny , bo odrestaurowany.
Blachy na pancerkę to nówki prosto z huty. Niby czemu robić to ze złomu????????????
Jarku z podwoziem od gaza, ale to było w 2001 roku. W tej chwili to juz jest więcej. Kosztorys odbudowy TKS zamyka sie na m kwotą 110 000 zł.
Tylko skąd na to wziąść :))))))))))))))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieje szansa zrobienia repliki Polskiego Fiata 621 lub ursusa A ?? zdaje sobie sprawe ze to nie bedzie tanie ale wydaje mi sie ze bedzie warto :) a co do przerabiania wydaje mi sie ze jakby nie było... taniej bedzie przerobic cos niz zrobic wszystko od podstaw. chodza słuchy o budowie według mnie juz sporej ilosci pojazdów między innymi ursus wz 29 tks PZInż 713. jak dla mnie pomysl PZInż 713 to ślepa uliczka... fakt ze w miare łątwo bedzie to wykonac ale ... po co to komu?? przeciez to był tylko prototyp?? i gdzie ci mądzrzy ludzie zamierzają tym jezdzic?? wedgług mnie miło by było miec jakąs ciężarówke która była na wyposazeniu WP a nie taką która była tylko prototypem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akagi czyżbys prubował mi wmówic ze PZInż 713 był najbardziej rozpowszechnioną cieżarówką w WP??.... oj nie wydaje mi sie.. z tych danych do których dotarłem wynika iz był to tylko prototyp który załapał sie " jedynie na testy w 10 BK a jaka jest twoja opina na ten temat?? chciałbym dowiedziec sie jak to wygląda z twojej strony i jak ty sie do tego odnosisz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak dalej pójdzie, to dla ludzi oglądających rekonstrukcje prezentowane w naszym kraju wyjdzie, że WP było nasycone motoryzacją i bronią pancerną, a Niemcy wygrali wojne na piechotę z PAK-iem, ROSI i OT na stanie:) czy może ktoś się przymierza do niemieckiej broni pancernej?
pozdro
J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nastawiony krytycznie co do tego PZInż 713... panowie nalezy sie zastanowic czy rekonstruujemy wojsko polskie takie jakim miało byc okolo 1941 czy takie jakim BYŁO w 1939r...... moze od razu damy wszystkim morsy i karabiny samopowtarzalne przeciez to swietne prototypy były......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole akagi jestes bardzo niezorjentowany i zastanów sie 15 razy zanim cos powiesz :/
http://www.amw.com.pl/zos_product_info.php?cZosPath=2&zos_products_id=10
http://www.amw.com.pl/zos_product_info.php?cZosPath=2&zos_products_id=16
i na drugi raz dowiedz sie czy głópot nie opowiadasz :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sedna wątku.

Robienie repliki pojazdu który defakto nie brał udziału w kampanii 1939 kompletnie mija się z celem. Dotyczy to w szczególności wymienionych wyżej PZInż. 713 i PZInż. 303.

Od dłużeszego czasu myślę o odtworzeniu któregoś z pojazdów wrześniowych. Pierwszym wnioskiem jaki przychodzi mi do głowy jest rezygnacja ze współczesnego podwozia.
Jest to ślepy zaułek bo w praktyce oznacza, że nasza replika będzie miała zdeformowaną sylwetkę a przecież przekreśliłoby to sens jej budowy.

Z różnych pojazdów jakie urzywało nasze wojsko polecałbym budowę ciężarówki Polski Fiat 621L bo jest to najbardziej charakterystyczny pojazd WP 1939. Pnadto jego budowa wydaje się nie mieć żadnych przeszkód technicznych. Jedyny problem to jak zwykle koszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nic nie robić, nie będzie powodu do dyskusji. Polska rekonstrukcja piechoty jest malutka i biedniutka, raczkuje i liczy kilkadziesiąt osób, więc raczej nic nie zapowiada bumu budowy pojazdów,a tym bardziej pojazdów mechanicznych, skoro nie ma najprostszego pojazdu piechoty - biedki. Trochę lepiej jest w kawalerii, właśnie rozpoczyna sie proces budowy taczanki wz. 36, jest parę innych pojazdów konnych. Bardzo dobrze działa też renowacja obiektów wojskowych. Zamiast kłócić się, powinno się raczej działać:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie