Skocz do zawartości

Repliki Pojazdów


kozakk88

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kogoś bawi rekonstrukcja pojazdu, który występował choćby w jednym egzemplarzu, to czemu by się o to nie pokusić? Każdego bawi co innego :)

Inna sprawa która mnie zastanawia to sens budowania dla celów rekonstrukcji pojazdów, w momencie kiedy większość nie ma kompletnego umundurowania i oporządzenia osobistego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A może ktoś wpadł na pomysł budowania repliki motocykla Sokół 1000. Ja mam ułatwione zadanie, bo kupiłem wrak tego motocykla (50% stanu) i powolutku zbieram brakujące części.
Natomiast od zera zacząłem robić replikę wózka bocznego. Mam na ukończeniu gondolę wraz z podwoziem, ale postanowiłem robić taczankę pod CKM (najtrudniej będzie chyba zdobyć sam CKM wraz z trónogiem. Odnośnie uposażenia kompletuję jak dla 10 B.K. Zmot krakowskiej. Chętnie widzę wszelkie rady, uwagi i krytykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWSM111 w 100% popieram twoją inicjatywe jednak sądze iz nie bedzie lekko z jednej strony + jest to ze zostało kilka sokołów i masz skąd brać wzorce i wymiary - jest to ze bedą to znaczne koszty bop jakby nie było praktycznie wszystkie częsci musisz zrobic od zera a to nie bedzie tanie... jednak masz moje całkowite poparcie jeżeli byłbys tak miły to mógłbys nie dla własnego interesu ale dla dobra rekonstrukcji w polsce zachowac jakies plany tej repliki dla potomnych ;) lub innych chętnych zainteresowanych. dzięki temu Po 1 bedzie mozna troche oszczędzic orginalne sokoły aby wytrwały jak najdłuzej w orginale dla potomnych po 2 bedzie mozna bez obaw, wyrzutów sumienia i strachu o oryginalny pojazd smigac w terenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do akagiego, piszesz ze koszt rekonstrukcji zaczyna sie od 30000 zł, interesuje mnie to czy miales na mysli pancerke. Bo tak jak sobie planowalem to przyzakupie podwozia gaza ewentualnie zuka, zakupie blach ze złomowiska, i przy posiadaniu własnych narzedzi, to koszt zbudowania takiej pancerki nie powinien przekroczyc 10000zł.

Pozdrawiam Chrum:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać temat jest bardzo chwytliwy.

Zgadzam się z Jazłowiakiem, że wrześniowa rekonstrukcja jest jeszcze biedna, ale nie ma się co zrażać. Ktoś mający odpowiednie umiejętności i warsztat jest wstanie dużo zrobić sam. Biedka to osobne mażenie, ale wymaga konia a to trochę utrudnia sprawę ;-)

Osobiście nie wiedzę problemu w jednoczesnym budowaniu repliki pojazdu i zbieraniu oporządzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Kolego Kozak, upraszam pokornie o douczenie się. Najpierw kolega pisze, że amw sprzedaje polski sprzęt typu Bofors czyli pre 1939, a potem wstawia pan linki do radzieckiej broni, skonstruowanej w czasie wojny, a WP używanej po wojnie.
To juz nie głupota, to ... no własnie:))))))) ,
Albo jak mniemam ignorancja historyczna. Tak jak napisał ci Piotrek ( Polsmol) od biedy można przebudować ruską 37mm, ale zmian jest wiele, bardzo wiele. Wbrew powszechnemu mniemaniu akuart ta armata nie została skopiowana z Boforsa, ani polskiego, ani szwedzkiego i dostosowanie jej choćby wyglądem wymaga sporych nakładów. Co do drugiej armaty - dalibóg link do tego po co wstawiłes nie wiem, zwiazek z ppanc Boforsem wz.36 37 mm produkcji starachowickiej jest ŻADEN !!! No to jak to nie pisać o ....
Nie oceniam ciebie, bo INTENCJE masz słuszne, ale droge ich realizacji.

Chrumiś, tak, miałem na myśli pancerkę. Wiem natomiast także, że koszty wiernego odtworzenia pojazdu ( przykładem jest Fiat 508/III z Poznania) są jeszcze większe. Mnie i Hartmanowi tez zdawało sie dwa lata temu, że za 50 000 zrobimy TK-S-a, ale rzeczywistość jest inna- same gąsiennice kosztować będą 10 000, a zebralismy oferty z 12 hut w Polsce.
Liczy się nie tylko koszt materiału, największe są koszta robocizny i wykonania detali - np: jarzmo broni uniwersalne, stosowane w wz. 34 czy TK - koszt wykonania z materiałem zamyka sie w kwocie ok. 5 000. itd, itp.....

PZInż 713 ma jedną , ale zasadniczą zaletę - w 1948 roku na bazie dokumentacji tego pojazdu zbudowana Stara 20 ( 21L). Star to praktycznie dokładna kopia PZInż 713 - wystarczy znaleźć dobre podwozie po Starze.
Niestety o innych pojazdach polskich pre 1939 tego powiedziec nie można - ja też bym wolał PF 621 ale, to wychodzi 3 razy drożej

Co do Sokołów -jeżdzi tego troche po Polsce, jest sporo części, tu raczej by sugrował odtwarzanie z wraku niż budowę repliki - frajda większa. Jak CWSM111 bedziesz chciał sie bawić, daj znac dam ci kilka znajomych , pomocnych adresów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Akagi... chciałbym zwrócic twoją uwagę na to ze nie ja dodałem post w którym jest mowa o tym ze w AMW są sprzedawane boforsy... a linki dodałem tylko dlatego iż uznałem ze poniekąd moze to byc słuszna koncepjca jakby nie bylo łatwiej bedzie tego ruska przerobic niz zrobic to od podstaw... ale wydaje mi sie ze mozemy zostawic temat Plotki bo jakby nie było nie ma za duzego sensu replika tego typu dział....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akagi, czy gdzieś w wirtualnej przestrzeni można zobaczyć zdjęcia z procesu budowy samochodu panc. wz.34? Coś w stylu repotażu z fotkami z kolejnych etapów budowy? Warto by skorzystać z Twoich doświadczeń. Sam jestem zupełnie atechniczny, ale i tak z chęcią bym przeczytał jak to się robi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze się wtrącam ale kol. kolekcj chodziło chyba o to http://www.odkrywca-online.com/galerie.php?nazwa=pancerka .Mam małe pyt na jakim etapie stoją prace nad replika TKS-a? Czy skończyło się tylko na projekcie?? A wie może ktoś co z tankietkami które wróciły do kraju czy jest jakakolwiek szansa ze zobaczymy je jeżdżące ,czy może zapełnia następna statyczna ekspozycje?? Z forum wiem ze trwały nad jedna z nich prace ale cisza nad tym tematem zapadła czyżby rozbiło się to o finanse? Pozdrowienia dla twórców pancerki !!Dzięki Wam cos ruszyło i wielu dowiedzialo sie ze w 1939 nie tylko szable i konie mielismy do walki z Niemcami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesli chodzi o wz.34 odpowiem na każde pytanie, natomaist jesli chodzi o pozostałe repliki to równie skory do zwierzeń będę po wyjechaniu kompletnego pojazdu z warsztatu. Tak zadecydowaliśmy z Hartmannem.
Nie ukrywam, że z braku funduszy prace od kilku miesięcy stoją, a poza tym pojawił sie jeszcze jeden projekt, bardzo nas interesujący i mamy rozdzieloną uwagę.

Co do TK-ów jakie wróciły do kraju , TK-S z Auxwall jest chyba u trzeciego rekonstruktora , jak ćwierkają jaskółki teraz w Bumarze, choć słyszałem także informację , iż rekonstrukcji podjęlo się Muzeum w otrębusach. Ale nic pewnego. W każdym razie Ursus poległ" tak jak poległa głęboka wiedza" na temat rekonstrukcji TK-ów panów muzealników z Czerniakowa.
Chciałoby się powiedzieć -a nie mówiełem, ale juz mi sie nawet nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego Akagi Przyjmuje Przeprosiny załozyłem ten post zeby jakoś w miare moich skromnych mozliwosci wspomóc reenacting w polsce poruszając ten ciekawy i w sumie wazny temat. niestety narazie mój młody wiek uniemozliwia mi lepsze działania na rzecz reokonstrukcji.. narazie bede musiał poprzestac na piechurze WP aczkolwiek moja młoda glowa ma wiele pomysłów i jest pełna zapału... zdaje sobie sprawe ze to moze nie wystarczyc ale moge liczyc na wsparcie mojej rodzinki w której pewnego rodzaju tradycją są zdolnosci techniczne ;) spora częsc z nich odziedziczyłem po tacie więc wydaje mi sie ze z jego pomocą moge wcielic w zycie.. nie wszytskie ale kilka moich pomysłów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie