Jump to content

Jeager

Forum members
 • Content Count

  469
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. brak materiału źródłowego to jedna z największych bolączek przy rekonstrukcji tego pojazdu. Gdyby nie zachowane większe lub mniejsze fragmenty byłoby z tym naprawdę kiepsko. Zatem być może ktoś posiada w swej kolekcji jesli nie WT, to oryginał plandeki do biedki? Byłoby to nie mniej cenne źródło wiedzy.
 2. Dr_Oszak, ładnie wygląda plandeka na wersji polowej, podobnie jak na zdjęciach z epoki. Czy to plandeka odtworzona zgodnie z WT? A jeśli tak to czy macie jakieś materiały na ten temat? pozdrawiam J.
 3. no to idąc jeszcze krótko dalej: a czy wiadomo z czego była robiona plandeka, jaką miała barwę i jak była mocowana do haczyków na skrzyni? Po wtóre czy ktoś z kolegów spotkał się z biedką uniwersalną z uchwytem pod mozdzierz i jednodcześnie pod cekaem? Zaznaczam, że zachował się egzemplarz, który ma uchwyty na moździerz i podstawę do strzelań przeciwlotniczych, a zakładam, że regulaminy A.D. 39 nie przewidywały zwalczania lotnictwa z broni stromotorowej ;) Zatem czy możliwe były takie wymienne" biedki, że jak trafiała taka do kompani cekaem to woziła cekaem, a jak do moździerzy to rurę?
 4. Obawiam się, że odpowiedź nie jest taka jednoznaczna, o ile brygada wielkopolska używała masek rsc, to w podolskiej na pewno wydano maski nowego wzoru. Po wtóre dlaczego zaraz w miejscu wyładunku (jeszcze w okresie mobilizacji) mianoby porzucać ekwipunek? Po trzecie zaś maska rsc była tak popularna i wyprodukowana w takich ilościach przed wojną oraz nasyconą nią szereg instytucji paramilitarnych LOPP, OPL, że jest znalezienie w granicach II RP nie jest dowodem pozostawienia ich przez konkretną jednostkę liniową. pozdr. J.
 5. kolego Dre z tego co mi wiadomo to brygada podolska we wrześniu wyposażona była w całości, w nowoczesne maski, którymi zastąpiono w czasie mobilizacji RSC. Proszę o ewentualne zweryfikowanie tej informacji. pozdr. J.
 6. tak to różniło między innymi 1919 i nast. od 1989 i nast., że tacy i nie tylko tacy, bo nieprzeliczona polonia i inżynierowie i biznesmeni i żołnierze (chociażby błękitna armia) wracali do Kraju, a nie go opuszczali...
×
×
 • Create New...

Important Information